Forum içi arama

mail grup

Gönderen Konu: okuma yazma bilmeyen öğrenciye bep??  (Okunma sayısı 6457 defa)

Çevrimdışı fthgl

• Tecrübeli
okuma yazma bilmeyen öğrenciye bep??
« : Mart 23, 2009, 15:01:21 ÖS »
arkadaşlar benim 6.sınıfta 3 tane kaynaştırma öğrencim var.kaynaştırma raporları yeni geldi.nasıl bep hazırlanacağını bilmiyorum okuma yazma mı öğretilecek ??? yardımcı olur musunuz lütfen &:

Çevrimdışı fthgl

• Tecrübeli
Ynt: okuma yazma bilmeyen öğrenciye bep??
« Yanıtla #1 : Mart 24, 2009, 10:31:49 ÖÖ »
üçü de okuma yazma bilmiyor........

Çevrimdışı birlik1

• Profesyonel
« Yanıtla #2 : Mart 24, 2009, 13:02:03 ÖS »
gelen raporda performansı sonucu güçlü ve zayıf yanları - neyi yapıp neye ihtiyaç duyduğu - yazmıyor mu? bu doğrultuda bep birimiyle ( üzerinize yıkılmasına izin vermeyin. siz öğretim programına sınıf öğretmeni kadar hakim değilsiniz ve sınıftaki davranışları hakkında da öğretmen daha uygun strateji uygulayabilir.) birlikte gereksinimleri doğrultusunda plan hazırlanabilir.

örnek planları zaten doküman bölümünde bulursunuz.

Çevrimdışı fthgl

• Tecrübeli
« Yanıtla #3 : Mart 31, 2009, 09:13:35 ÖÖ »
arkadaşlar benim öğrencilerimin raporu yeni geldi.ben üniteleri en baştan mı hazırlıycam.6. sınıf sosyal ve fen bep e ihtiyacım var........ :( :(

Çevrimdışı birlik1

• Profesyonel
« Yanıtla #4 : Mart 31, 2009, 12:04:04 ÖS »
fen ve sosyal gibi derslerden önce okuma-yazma ve temel matematikle ilgili hedefleri gerçekleştirmesi daha çok önemsenir. söz ettiğiniz derslerden de günlük yaşantıda kullanabileceği basit bilgi ve becerileri edinmesi önemlidir diyebiliriz sanırım... kolaylıklar

Çevrimdışı selmauygun

• Tecrübeli
« Yanıtla #5 : Nisan 01, 2009, 11:12:24 ÖÖ »
hocam burdan yollayamıyorum mail adresimi ekleyin hemen yollayayım

Çevrimdışı selmauygun

• Tecrübeli
« Yanıtla #6 : Nisan 01, 2009, 11:18:54 ÖÖ »
bep panı

Çevrimdışı selmauygun

• Tecrübeli
« Yanıtla #7 : Nisan 01, 2009, 11:20:38 ÖÖ »
bep planı

Çevrimdışı selmauygun

• Tecrübeli
« Yanıtla #8 : Nisan 01, 2009, 11:21:23 ÖÖ »
bep matematik 6. sınıf

Çevrimdışı selmauygun

• Tecrübeli
« Yanıtla #9 : Nisan 01, 2009, 11:22:11 ÖÖ »
BEP türkçe 6. sınıf

Çevrimdışı selmauygun

• Tecrübeli
« Yanıtla #10 : Nisan 01, 2009, 11:23:00 ÖÖ »
umarım işinize yarar

Çevrimdışı fthgl

• Tecrübeli
« Yanıtla #11 : Nisan 06, 2009, 14:26:42 ÖS »
çok teşekkür ederim selmauygun.işime çok yaradılar.tekrar saolun arkadaşlar.kolay gelsin.

Çevrimdışı ktlt_03

• Tecrübeli
« Yanıtla #12 : Kasım 06, 2009, 10:00:04 ÖÖ »
benim 8.sınıfta okuma yazmayı bilmeyen ve geçen sene rama gönderilerek tam zamanlı kaynaştırma alan öğrencim var ben ise yeni atandım benden önce bir rehber öğretmende yokmuş ramdan bep raporu sadece tam zamanlı kaynştırma bilgisi var ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz aynı zamanda bep birimini nasıl oluşturacağım özel eğitim öğretmeni yok branş hocaları nasıl bir eğitim cxvermeliler.

Çevrimdışı merikeklik

• Tecrübeli
« Yanıtla #13 : Kasım 06, 2009, 12:03:01 ÖS »
arkadaşlar size gönderilen bep planalrı sadee örnek teşkil eder.onları öğrencilere bire bir uygulayamazsınız.her öğretnciye ait  bep ayrıdır. her öğrenciden ayrı performans almalısınız
.öğrenciniz okuma yazma bilmiyorken  verilen öyküyü nasıl sesli okuyacak...planı incelendinizmi hiç?
matematiğe ait beptede iki basamaklı sayıyı bir basamaklı ile toplar diyor..öğrenci okuma yazma hatta sayıları bilmiyorsa iki basamağı nasıl toplayacak  .gönderlen sadece yapılan öğrenci için geçerlidir..

Çevrimdışı ktlt_03

• Tecrübeli
« Yanıtla #14 : Kasım 06, 2009, 13:41:53 ÖS »
ben örnek olması açısından istemiştim birebir uygulanamaz sizinde söylediğiniz gibi

Çevrimdışı merikeklik

• Tecrübeli
« Yanıtla #15 : Kasım 06, 2009, 14:18:19 ÖS »
daha önce bir başka arkadaş bep le ilgili soru sormuştu.isterseniz orayı tekrar kopyalayalım

Çevrimdışı kudret

• içimizden
« Yanıtla #16 : Kasım 06, 2009, 14:35:50 ÖS »
Öğretmenim, telaşlanmanıza gerek yok, bu öğrencilerinize de müfredatı uygulayacaksınız. bu öğrencilerinizin önce performanslarını alın. yani  bu öğrenciler sizin dersinizi ne kadarını alabilirler onu belirleyin önce her ünitede onların yapabileceği kadarını, her öğrencinin performansına göre planlayın. ne kadar öğrenebilirlerse. Bu konuda gittikleri rehabilitasyon merkezlerinden bilgi alabilirsiniz. onlardan öğrencinizin sizin branşınıdaki gelişimiyle ilgili bir rapor alırsanız faydalı olacaktır. Rehberlik servisiyle işbirliği içinde çalışmanız daha faydalı olur.

Çevrimdışı melek57

• PROFESYONEL YAZAR
  • gözlerim hala çocuk......
« Yanıtla #17 : Kasım 20, 2009, 18:29:08 ÖS »
benim de 11 tane BEP li öğrencim var arkadaşlar öğretmenler hazırlasın diye beklerken tam 2 ay geçti...ben özel eğitimde de çalıştığım için kendim hazırladım ve onlara da onaylattım.ama benim şu avantajım var yatılı okuldayım öğrencileri ykından tanıyorum...meb in özel eğitim ve rehberlik bölümünde(sitede) programlar kısmı var ordan amaçlar ve hedef davranışları bulabilirsiniz zaten genel bi formatıda sitede mevcut..ordaki hedefler ve alt davranışlar gayet  açıklayıcı....aslında kendi yaptıklarımı eklemek istiyorum ama daha çözemedim siteyi...kolay gelsin

aslim06

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ocak 17, 2010, 13:20:12 ÖS »
arkadaşlar ben 1.sınıf öğretmeniyim.zihinsel engelli kaynaştırma öğrencim var.bunun için bir bep lazım.bana yardımcı olursanız çok sevinirim.mailim     asli_altuntas@mynet.com

Çevrimdışı justalion

• Aday Adayi
  • *
« Yanıtla #19 : Ekim 13, 2011, 14:23:05 ÖS »
bep planına ihtyacım var 7. sınıf öğrencisi hazır dosya olursa daha iyi olur..sadece örnek olsun diye..yanlış anlama olmasın