Forum içi arama

mail grup

Gönderen Konu: Etkinlik Değerlendirme Formları Hakkında  (Okunma sayısı 12811 defa)

Gohitit

• Ziyaretçi
Ynt: Etkinlik değerlendirme formları hakkında
« Yanıtla #20 : Eylül 28, 2007, 00:19:48 ÖÖ »
Etkinliklerle ilgili sorumluluk (olası bir teftiş durumunda) sınıf öğretmenlerinde mi, bizde mi?

nacisen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Eylül 28, 2007, 07:29:10 ÖÖ »
Arkadaşlar her etkinlik sonunda değerlendirme formu uygulamak hem zaman hem de ekonomik olarak bizleri sıkıntıya sokar. Zaten etkinliklerin sonunda sınıf reh öğrt. değerlendirme yapmak zorunda. Yani etkinlik formu uygulamasına gerek yok. Yalnız birinci dönem sonunda ve ikinci dönem sonunda bir etkinlikler değerlendirme formu düzenlenerek geri dönütler alınabilir. Bu uygulama aylık olarak da yapılabilir. Kolay gelsin...

Gohitit

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Eylül 28, 2007, 08:56:07 ÖÖ »
bir fotokopisini alsın öğretmen, sende de kalsın. bir klasöre sınıf bazında dosya aç, uygulama sırasına göre değerlendirme formunu iliştir. kimin ne yaptığını takip açısından kolaylık sağlıyor.

geçen sene etkinlik kağıdını almak yerine , ETKİNLİK DEĞERLENDİRME RAPORU" hazırlamıştım, tek sayfa, basit bir şey ama bayağı kolaylık sağladı. dökümana göndereyim.

Bunu dokümanda bulamadım. Tam yeri tarif edebilir misiniz?

Çevrimdışı hakan8rena

• içimizden
« Yanıtla #23 : Eylül 28, 2007, 12:44:44 ÖS »
Formların doldurulması konusunda orgm.com.tr'de yeni programla ilgili sıkça sorulan sorular kısmı var. Orada zamanın kısıtlı olması nedeniyle, her etkinlik sonrası mutlaka gözlem formunun doldurulmasına gerek yoktur diyor. Ben de bunu hemen bölge zümre ve RHOYK toplantısında karar olarak işlettim ve etkinlik değerlendirmelerinin sınıf öğretmeni tarafından dönem sonlarında yapılmasına karar verdik. Yüzdelik olarak değerlendirilen form. Ayrıca vakit bulan öğretmenin ara değerlendirmeler de yapabileceğini belirttik. Size tavsiyem bu sıkça sorulan sorular metninin bir çıkışını alın, markörle altını çizin ve kolay ulaşabileceğiniz bir yere koyun, teftişte gösterirsiniz. Bizim girdiğimiz etkinlikler hariç SINIF ÖĞRETMENİ dolduracak. Ayrıca arkadaşlar, kendi alanımızla ilgili konuları detaylı okuyalım ki gardımızı ona göre alalım. Örneğin bu sıkça sorulan soruları ben yaz tatilinde okumasaydım, zümre kararlarına sokamayacaktım. O yüzden biraz daha ilgili bir şekilde yaklaşalım kendimizle ilgili yazılara.

Gohitit

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Eylül 28, 2007, 13:24:14 ÖS »
Sıkça sorulan sorular kısmına baktım. Çıktı olark da aldım. Haftasonu evde inceleyeceğim. Çok teşekkür ederim.

ahmelege

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Kasım 02, 2007, 14:07:19 ÖS »
[b]ben form d yi veriyorum .en uygunu o.hepsini kullanmak zorunda değilsiniz.programı okursanız."aşağıdaki formlardan biri kullanılabilir "deniyor.fotokopi yükü en az olan form d.
   bu arada değerlendirme formlarını sınıf öğretmenleri saklıyor.ben almıyorum.hem koyacak odam yok...
[/b]
« Son Düzenleme: Kasım 02, 2007, 14:10:51 ÖS Gönderen: ahmelege »

Doğa

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Kasım 03, 2007, 17:53:28 ÖS »
Öz Değerlendirme ve Gözlem Formu nu kullanmalarını istiyorum. Yaptığım etkinliklerde de ben de bunları kullanıyorum. Öz değerlendirme öğrenciler için , Gözlem Formu da öğretmen için.  Ayrıca kendi yaptığım etkinliklerde Rehberlik Faaliyeti Özet Bilgi Formunu doldurup  Müdüre onaylatıyorum.

Öğretmenlerin yaptığı değerlendirme formlarını ve etkinlik formlarını almıyorum. Kendileri saklıyorlar. Aylık yerine dönemlik değerlendirme alacağım.

Çevrimdışı child_of_bodom

• içimizden
« Yanıtla #27 : Kasım 26, 2007, 10:06:56 ÖÖ »
aynen...

Çevrimdışı hayathayat

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #28 : Kasım 30, 2007, 11:39:14 ÖÖ »
hayır etkinlik değerlendirme zorunlu ama değerlendirme formu zorunlu değil ama gerekli olduğunda kullanılacak.öğretmenlerin uyguladığı formlar onlar da kalacak.takip etme gibi bir zorunluluk yok.o onun işi artık arkadaşlar.bize söylenen buydu.

Çevrimdışı eslem

• Tecrübeli
Ynt: Etkinlik Değerlendirme Formları Hakkında
« Yanıtla #29 : Şubat 11, 2008, 14:41:57 ÖS »
sınıf rehber ogretmenı rehberlık dosyasında bır nushasını barındırsın. bır nushasınıda sen alıp desımal sıstemuınde muhafaza edebılırsın.

Çevrimdışı filizlendim

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #30 : Şubat 23, 2008, 17:31:49 ÖS »
sınıf rehber ögretmenlerinin REHBERLİK DOSYALARINDA bulunuyor zaetn dönem sonunda bunlar bize geliyoor , tekrar tekrar fotokobbiye gerek yok ,> kolay gelsin

Çevrimdışı casil

• Tecrübeli
« Yanıtla #31 : Eylül 04, 2008, 21:38:03 ÖS »
ben orgm.com a ulaşamadım; acaba linki verebilirmisiniz?

mecnurn

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Eylül 04, 2008, 21:55:57 ÖS »
ben orgm.com a ulaşamadım; acaba linki verebilirmisiniz?

Linki ben de bulamadım ama formları buldum casil
Mesaja ekliyorum, Form C ve D var, en çok kullanılanlar.

Çevrimdışı casil

• Tecrübeli
« Yanıtla #33 : Eylül 04, 2008, 22:03:37 ÖS »
teşekkür ederim.iyi çalışmalar

Çevrimdışı bengisu07

• içimizden
« Yanıtla #34 : Eylül 06, 2008, 12:52:53 ÖS »
rehberlik çalışmaları ve sınıflarda uygulanacak etkinliklerle ilgili her şeyi (yeni ilköğretim rehberlik programı) orgm.meb.gov.tr adresinde bulabilirsiniz.

Çevrimdışı yusuf_pdr

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #35 : Eylül 06, 2008, 13:57:24 ÖS »
etkinliklerle ilgili sorumlukderken neyi kastettiğini tam anlayamadım. Biraz daha açar mısın konuyu?

Çevrimdışı kuytul

• Tecrübeli
« Yanıtla #36 : Eylül 07, 2008, 16:28:01 ÖS »
arkadaşlar sınıf rehber öğretmenleri her rehberlik etkinliği için günlük plan yapmak zorunda mı? Bu formları sınıf rehber öğretmenine temin etmesi gereken biz miyiz? Ben tam anlamadım günlük plan olayını, daha yeni yıllık planı anlamaya çalışırken :)

Çevrimdışı yusuf_pdr

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #37 : Eylül 07, 2008, 16:37:05 ÖS »
Arkadaşım günlük plan olayı her rehberlik etkinliği sonrası öğretmenlerin tutması gereken plan. Aşağıda gönderdiğim günlük plandan öğretmenlere bir tane verdiğin zaman onlar kendilerine uygulayacakları etkinlik saısı kadar çoğaltabilirler.

Çevrimdışı zeynepp

• PROFESYONEL YAZAR
  • Umut Her Zaman Var...
« Yanıtla #38 : Eylül 07, 2008, 16:41:26 ÖS »
her rehberlik etkinliğinden sonra uygulamak zorunda değiller hertürlü hocam.eğer ilköğretimdeyseniz ayda bir etkinlik için yeterli olacaktır.bakanlık müfettişlerinin verdiği seminerde bize böyle söylendi.ben sene başında bu plandan çoğaltarak öğretmenlere verdiğim dosyanın içine onlarıda koyuyorum.günlük plan çok basit bir form,kısaca o etkinliklte ne yapıldığının görülmesi açısından iyi oluyor.ben müdürün de imzalamasını sağlıyorum.

Çevrimdışı kuytul

• Tecrübeli
« Yanıtla #39 : Eylül 07, 2008, 16:55:14 ÖS »
Sağolasın hertürlü. Çok yardımseversiniz. Ne iyi ettim bu siteye üye oalrak :)