Forum içi arama

mail grup

Gönderen Konu: PDR Mezunlarının İş Alanları  (Okunma sayısı 77865 defa)

didos23

• Ziyaretçi
PDR Mezunlarının İş Alanları
« : Eylül 10, 2007, 15:44:59 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar,
Bu siteye ve forumuna ilk kez giriyorum. Oldukça seviyeli ve kaliteli bir site olduğunu farkettim ve bu beni çok memnun etti. Tabi ki böyle olmasında sizlerin çok büyük bir katkısı var şüphesiz. Herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Ben Ankara Üniversitesi PDR 2. sınıf öğrencisiyim. Şu sıralar Pdr mezunlarının iş alanlarını araştırıyorum. (Belki henüz çok erken ama ben bu konuda oldukça heyecanlıyım:)) Sizler de bu konuda bana yardımcı olur ve bildiklerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Saygılarımla...

Çevrimdışı Beymen

• Özkan Emiroğlu
  • Administrator
  • PROFESYONEL YAZAR
  • Paylaşmak güzeldir
    • aktuelegitim
Ynt: PDR Mezunlarının İş Alanları
« Yanıtla #1 : Eylül 11, 2007, 13:29:07 ÖS »
Erken davaranma güzel.
Bu tür siteler bizim zamanımızda olsaydı. Okullar dışında çalışma olanaklarımızında olduğunu farkederdim sanırım.
PDR alanı birazda kişinin yapabilecekleriylede alakalıdır.
Örneğin Psikolojik danışma merkezi açabilirsin. Ama bunun için en az 10 yıl kanımca okul yada psikolojik danışma deneyimin olmalıdır. Özel eğitim kurumlarında çalışabilirsin. Mesela ben çalışmak istemem. Çünkü o ortamda yapabileceğimi sanmıyorum. Yüksek lisansına ve kişisel gelişiminede bağlı olarak özel şirketlerde insan kaynaklarında çalışabilirsin.
Kendi işinide kurabilirsin. Kreş gibi, yada dadıcılık okul, dadı ve bakıcı şirketi (Bunlar hayal gücü oldu biraz)
Dershanelerde, etüt merkezlerinde çalışabilirsin.

Şimdilik aklıma bunlar geldi. Deavmını diğer arkadaşlara bırakayım

mehmetkarahan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Eylül 22, 2007, 16:04:36 ÖS »
slm ya  arkadaşım bende  ege  ünv  pdr  1. sınıf  ögrencisiyim  hazırlık okudum  geçen sene  ben ank ünv  yatay geçiş  yapmak istiyorum  acaba  geçebilirmiyimm  benim için  sorabilirmisin
cevabını bekliyorum  sevgili  branşdaşım  bu da benim msn adresim
pdr.mehmetkarahan@hotmail.com  k.i.b

Çevrimdışı sadix

• Yenilerden
  • **
« Yanıtla #3 : Ekim 09, 2007, 10:50:08 ÖÖ »
arkadaşlar valla biz de ilk girdiğimizde terapist olacaz psikolog olacaz falan diyorduk. ama mezunların hemen hepsinin devlette rehber öğretmen olarak iş yaptığını görüyorum. sanırım puanının yüksek olmasının temel nedeni de bu. sınıf öğretmenliğinin puanlarının tıp ya da mühendislik puanları kadar yüksek olması gibi. ama yine kişisel çabaya bağlı diyorum.

ankarapdr3

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ekim 12, 2007, 19:00:37 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar,
Bu siteye ve forumuna ilk kez giriyorum. Oldukça seviyeli ve kaliteli bir site olduğunu farkettim ve bu beni çok memnun etti. Tabi ki böyle olmasında sizlerin çok büyük bir katkısı var şüphesiz. Herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Ben Ankara Üniversitesi PDR 2. sınıf öğrencisiyim. Şu sıralar Pdr mezunlarının iş alanlarını araştırıyorum. (Belki henüz çok erken ama ben bu konuda oldukça heyecanlıyım:)) Sizler de bu konuda bana yardımcı olur ve bildiklerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Saygılarımla...

ben de ankara üniliyim 3. sınıf öğrencisi bizim çok alanda çalışma imkanımız var öğretmenlikten tut adalet sağlık bakanlıklarında ramlarda şirketlerde insan kaynakları alanında kendi özel ofisinde çalışma imkanımız var

Çevrimdışı okyanus

• Tecrübeli
« Yanıtla #5 : Kasım 21, 2007, 15:14:13 ÖS »
slm arkadasım ben pamukkale üniversitesinde okuyorum 3.sınıf öğrencisiyim aslında bölüme gelmeden iş alanları araştırman daha doğru olurdu çünkü meslek seçiminde bu oldukça önemli ama benım bıldığım kadarıyla okullarda,dershanelerde,özel egıtım ve rehabılıtasyon merkezlerinde ,özel şirketlerde fabrıkalarda calışma imkanımız var ama dahasını bende bılmıyorum eger öğrenır benı de haberdar edersen mutlu olurum hoşcakal...

Çevrimdışı selçuk_pdr/2

• içimizden
« Yanıtla #6 : Şubat 13, 2008, 11:16:03 ÖÖ »
merhaba arkadaslar.alanımızın meslek dağarcının oldykça geniş oldugunu sölemişlerdi.ancak ülkemz kosullarında bu ne kadar sürer bilemiyorum.benide bunlar kygılandırıyor.

Çevrimdışı PSÝKOlojikdanışMAN

• içimizden
« Yanıtla #7 : Şubat 13, 2008, 14:44:45 ÖS »
Bölümümüzün iş olanakları oldukça geniş.. Devlet de bunu görmüş olacak heralde ki başka bölüm mezunlarını bizim bölümü ilgilendiren işlere kaydırıyorlarr. umarım bunun sonucunda açıkta kalan biz olmayızz..  ???

Çevrimdışı merzer

• PROFESYONEL YAZAR
  • Ömer ÖZER
    • MY BLOG
« Yanıtla #8 : Şubat 13, 2008, 14:50:16 ÖS »
en fazla 2 yıl içinde açıkta kalan psikolojik danışmanları hep birlikte gorecegimize inanıyorum umarım bu açıkta kalan ben olmam:S

Çevrimdışı eslem

• Tecrübeli
« Yanıtla #9 : Şubat 20, 2008, 11:34:22 ÖÖ »
MEB IN pdr alımında ızledıgı polıtıka ve yanlıs tutumları hem izlıyor hemde bızzat sahada bu yanlsı polıtıkanın semeresını cekıyorum. ve zaman gectıkce meslekı degerımızın ve kalıtemızın degersızlestıgı bır seruven ıcınde olaudugmuzu goruyorum.

HAYALPERDESÝ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Şubat 21, 2008, 19:21:58 ÖS »
burası türkiye derler ya işte!!! neden böyle soyledikleri senin sorunda gizli aslında.bugun çok popullrer bir meslek yarın hayal oluyor.ama umut insanı ayakta tutan gizemi hiç bir zaman bitmeyecek bir. şey ümit var olunuz. şu harika bir bölüm psikoloji desteğe ihtiyaci olan lemanların olduğu har kurumayrıca özel sektör sen kafanı yorma seni kapan birileri olur ,;)

Çevrimdışı merzer

• PROFESYONEL YAZAR
  • Ömer ÖZER
    • MY BLOG
« Yanıtla #11 : Şubat 21, 2008, 20:46:16 ÖS »
okudugumdan birşey anlmadım ama boyle giderse kimse kimseyi kapmaz ...

Çevrimdışı PSÝKOlojikdanışMAN

• içimizden
« Yanıtla #12 : Şubat 22, 2008, 23:22:25 ÖS »
bu bölüm yeni yeni tanınmaya başladığında pdr öğrencilerinin işle ilgili problemleri yoktu.. kpss de aldıkları puanlarla istedikleri yerlere rahatlıkla yerleşiyorlardı.. şimdi ise pdr öğrencileri istedikleri yere yerleşebilmek için harıl harıl çalışıyorlar.. sanırm bundan bikaç sene sonra (yani benim dönemimde ) pdr öğrencileri herhangi bi yere atanabilmek için çookk çalışmak zorunda kalacaklar.. umarım yanılıyorumdur..:(

Çevrimdışı merzer

• PROFESYONEL YAZAR
  • Ömer ÖZER
    • MY BLOG
« Yanıtla #13 : Şubat 23, 2008, 19:18:14 ÖS »
gerçekten yerinde bir tesbit bencede. eskiden kpss ye girmek formalite idi  kaç alırsan al atanabiliyordun ancak türkiyede her gözde mesleğe olan şeyler pdr nin de başına geldi. en son bildiğim kadarıyla 1 yılda mezun olanlar 1100 kiş ancak devlet kadrosu 250 ... bizimde sonumuz pek parlak görünmüyor. özellikle meb de çalışmak isteyenler için:(

Çevrimdışı samsunyusuf

• Tecrübeli
« Yanıtla #14 : Şubat 29, 2008, 11:38:42 ÖÖ »
Arkadaşlar biz PDR ci olarak Sağlık Bakanlığında çalışabiliyor muyuz? Ben çalışamıyoruz, psikoloji mezunları çalışabiliyor diye biliyorum.

Çevrimdışı pdrtaysi

• Yenilerden
  • **
« Yanıtla #15 : Mart 01, 2008, 08:49:19 ÖÖ »
merhaba arkadaşlar bende bir şey sormak istiyorum belirli bir alanda yüksek lisans yaptığımız zman hastahanelerde çalışabilirmiyiz
teşekkürler başarılar...

nmsy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Mart 14, 2008, 15:14:21 ÖS »
bende selcuk 1.sınıf öğrencisiyim ve iş olanağı konusunda herkes gibi endişeliiim sanırım bis mezun olana kadar pdr nin havası meb de söner ??? Allah sonumuzu hayır etsin walla...

Çevrimdışı Mavi

• PROFESYONEL YAZAR
  • Bir rastlantıyım ben...
« Yanıtla #17 : Mart 14, 2008, 16:20:28 ÖS »
Meb de söndü bile ,>

Çevrimdışı merzer

• PROFESYONEL YAZAR
  • Ömer ÖZER
    • MY BLOG
« Yanıtla #18 : Mart 14, 2008, 17:05:21 ÖS »
EVET 1300 MEZUN 200 KADRO ;D

bende öğrenciyim niye guluyorsam, kafayı yedim herhalde  ;;)

Çevrimdışı Beymen

• Özkan Emiroğlu
  • Administrator
  • PROFESYONEL YAZAR
  • Paylaşmak güzeldir
    • aktuelegitim
« Yanıtla #19 : Mart 14, 2008, 17:10:53 ÖS »
Özel sektörde (özellikle nufusu en 100 bin uzeri olan ve sanayisi olan yerlede)Öğrenci koçluğu ve kişisel gelişim alanında alanında bence gayet güzel çalışılabilirz. Ancak bunun için de okullarda bir süre pişmek ve youn sertifikalı eğitimlerden geçmek gerekir diye düşünüyoum