Forum içi arama

mail grup

Gönderen Konu: okullarda destek eğitim odaları ve ek ders durumu nasıl oluyor?  (Okunma sayısı 6431 defa)

Çevrimdışı bisgin007

• içimizden
arkadaşlar destek eğitim odalarının açılması ve burada yapılan çalışmalar ve kimlerin görevlendirileceği ve mevcut durumları ortaya koyan arkadaşların katkısını bekliyoruz. teşekkürler.

Çevrimdışı mine2

• Profesyonel
Ynt: okullarda destek eğitim odaları ve ek ders durumu nasıl oluyor?
« Yanıtla #1 : Kasım 21, 2008, 13:48:00 ÖS »
Biz 4. ve 5.sınıf öğretenlerinin boş olduğu saatlerde onları görevlendirdik.Depo olarak kullanılan bir odayı destek sınıfa dönüştürdük.Özel eğitime yönelik materyaller koyduk.Şimdilik gayet güzel işliyor.Öğrencilerde öğretmenlerde memnun.

Çevrimdışı egedenizi

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #2 : Kasım 21, 2008, 18:54:51 ÖS »
birazdaha açarmısın mine2,bunu nasıl yaptınız materyal olarak ne var öğretmenler nasıl kabul ettiler,ek ders alıyorlarmı,öğrenciler hangi seviyelerden oluşuyor

Çevrimdışı correctional

• Üye olmadan linkleri göremezsiniz
  • PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #3 : Kasım 21, 2008, 22:10:48 ÖS »
 &;

Çevrimdışı ılgaz

• PROFESYONEL YAZAR
  • :)))
« Yanıtla #4 : Kasım 21, 2008, 22:49:44 ÖS »
buralarda görevlendirilecek öğretmenler bir eğitimden geçiyor mu peki  &;

Çevrimdışı yusuf_pdr

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #5 : Kasım 21, 2008, 23:08:48 ÖS »
Kaynaştırma yoluyla eğitim uygulamaları konulu 2008/60 nolu genelge 2 Eylül 2008'de MEB'in internet sayfasında yayımlandı ve forumumuzdada bu genelgeyi paylaştım arkadaşlar. Ben bu genelgenin 11. maddesini konuyla ilgili olarak sizlerle paylaşmak istiyorum.
11) İlgi (d) Yönetmeliğin 28’inci maddesinin 2’nci paragrafının (g) alt bendinde destek eğitim odalarında kimlerin görevlendirileceği belirtilmektedir. Bununla birlikte ilköğretim okullarının 4’üncü ve 5’inci sınıflarında alan öğretmenlerinin derse girdiği saatlerde; sınıf öğretmenleri, gerekli ise kendi sınıflarındaki özel eğitime ihtiyacı olan öğrencileriyle destek eğitim odalarında eğitim-öğretim faaliyeti yürüteceklerdir.
Yönetmelikten kastettiği Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliğinin 28. maddesi bu maddenin 2. paragrafının g alt bendinde destek eğitim odasında kimlerin eğitim vereceği bahsedilmektedir. Ayrıca yeni yayımlanan genelgede 4. ve 5. sınıf öğretmenlerinin boş geçen derslerinde onlardan yararlanılması öngörülmüştür.
Destek eğitim odasının nasıl açılacağı konusunda 28. maddede detaylı bilgiler yer almaktadır. Okumanızı tavsiye ederim. ,;)

Çevrimdışı egedenizi

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #6 : Kasım 22, 2008, 02:19:42 ÖÖ »
bu genelgeyi okuyup öğretmenlere imza karşılığında dağıttım da,ancak hala benim aklımda bi çok şey havada,hangi genelge tam anlamıyla açıkki zaten

Çevrimdışı mine2

• Profesyonel
« Yanıtla #7 : Kasım 22, 2008, 22:51:00 ÖS »
4 ve 5 sınıf öğretmenleri boş dersleri için ek ders ücreti aldıklarından görevi kabul etmelerinde bir sorun yaşamadım.20  kaynaştırma öğrencim var seviyesi birbirine yakın olan bazı öğrencileri grupladım.Materyal olarak rehabilitasyon merkeezlerinde kullanılan çeşitli kavram kartları,meslek kartları,taşıt tanıtım kartları,ilk okuma kitapları,daha üst seviyede öğrenciler için yaprak testler,hikaye tamamlama kağıtları ve buna benzer malzemeler koyduk.Bunları hayırsever velilerimizin desteğiyle temin ettik.

Çevrimdışı bisgin007

• içimizden
« Yanıtla #8 : Kasım 22, 2008, 23:23:13 ÖS »
öğretmenlerin bu destek eğitim odalarında görevlendirilmeleri ile birlikte haftada 8 saate kadar ek ders albaileceklerini okudugum bir rezmi yazı hatırlıyorum.

Çevrimdışı yusuf_pdr

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #9 : Kasım 22, 2008, 23:55:45 ÖS »
bahsettiğin genelge bisgin. Genelgede yazıyor.

Çevrimdışı mine2

• Profesyonel
« Yanıtla #10 : Kasım 24, 2008, 09:59:52 ÖÖ »
Bildiğim kadarıyla bu branş öğretmenleri için geçerli.

Çevrimdışı angelina

• PROFESYONEL YAZAR
  • en çok güvendiğim kurum TSK
« Yanıtla #11 : Kasım 24, 2008, 10:09:32 ÖÖ »
4 ve 5 sınıf öğretmenleri boş dersleri için ek ders ücreti aldıklarından görevi kabul etmelerinde bir sorun yaşamadım.20  kaynaştırma öğrencim var seviyesi birbirine yakın olan bazı öğrencileri grupladım.Materyal olarak rehabilitasyon merkeezlerinde kullanılan çeşitli kavram kartları,meslek kartları,taşıt tanıtım kartları,ilk okuma kitapları,daha üst seviyede öğrenciler için yaprak testler,hikaye tamamlama kağıtları ve buna benzer malzemeler koyduk.Bunları hayırsever velilerimizin desteğiyle temin ettik.
Böyle bir uygulama yapabilmeniz çok güzel Mine. Ben geçen gün bep birimini topladım,okulumuzdaki tüm kaynaştırma öğrencileriyle ilgili hazırladığım dosyaları verdim (gözlelerim,özür türü ve bu özür türündeki öğrenciye verilebilecek eğitim ile ilgili yazılar),bep hazırlamak bile öğretmenler için büyük bir külfet gerçekten. Kaldı ki böyle bir uygulama yapmalarına istesem benimle kavga ederler herhalde

Çevrimdışı rehberözlem

• Profesyonel
  • Ben yağmur yüklü bir bulutum...
« Yanıtla #12 : Aralık 02, 2008, 14:45:55 ÖS »
    Destek eğitim odasının açılması okul idaresinin sorumluluğunda dimi? Yani genelge okula geldi, müdür okudu ama herhangibir çalışma yapılmadı bizde.
    Kaldı ki okuldaki hademe evini bile etüt sınıfına çevirdiler. Öfffffff öffffffff destek odası okula para kazandırmıyorki arkadaşlar. Müdüre bunun önemini ben nasıl anlatayım &: