Forum içi arama

mail grup

Gönderen Konu: kaynaştırma öğrencisi için bep planı  (Okunma sayısı 12828 defa)

Çevrimdışı ahmetpdr64

• Tecrübeli
kaynaştırma öğrencisi için bep planı
« : Kasım 19, 2008, 12:07:56 ÖS »
arkadaşlar bizim 7. sınıfa yeni gelen kaynaştırma öğrencimiz var, rehb. araş. merkezinin öğrenci için verdiği raporda türkçe ve matematik derslerine yönelik hedef ve amaçlar var, biz şimdi bu öğrenciye yalnız matematik ve türkçeden mi bep planı yapacağız, yoksa her derse giran öğretmen kendi dersi için bep planı yapacak mı? ...bir de elinde bep örnek bep planı olanlar paylaşırsa sevinirim....

Çevrimdışı rehberözlem

• Profesyonel
  • Ben yağmur yüklü bir bulutum...
Ynt: kaynaştırma öğrencisi için bep planı
« Yanıtla #1 : Kasım 20, 2008, 13:42:03 ÖS »
RAM genelde hedefleri bu şekilde gönderiyor. ancak diğer derslerde de yetersizlik varsa bep hazırlanıyor.

Çevrimdışı fthgl

• Tecrübeli
« Yanıtla #2 : Mart 23, 2009, 14:29:04 ÖS »
arkadaşlar benim 6.sınıfta 3 öğrencim var.üçü de okuma yazma bilmiyor.kaynaştırma raporları yeni geldi.bu öğrencilerin bep ini nasıl hazırlaycğmı bilmiyorum.okuma yazma  işini nasıl halledeceğimi bilmiyorum.yardımcı olurmusunuz?? &;

Çevrimdışı drew

• içimizden
« Yanıtla #3 : Kasım 11, 2009, 19:22:28 ÖS »
mrb arkadaşlar okuma yazması olmayan öğrenciler için yaş grubu ne olursa olsun okul müdürlüğünce sınıf öğretmenlerinin boş olduğu saatlerde ders vermek üzere haftalık olarak plan hazırlanması gerekiyor. şöyleki
aşağıda imi geçen
........................................ pazartesi 11 00 ve 12 00
........................................çarşamba 1300 ve 1500
saatleri arasında okuma yazma bilmeyen kaynaştırma grubu öğrencilerine okul müdürlüğünce belirtilmiş olan gün ve saatte kurs vermeleri planlanmıştır.
gereğinin yapılmasını arzederim.
bu doğal hakkınız.itiraz edemezler kolay gelsin  y/&

Çevrimdışı sinemce01

• PROFESYONEL YAZAR
  • www.bendeyazarim.com
« Yanıtla #4 : Kasım 12, 2009, 10:17:02 ÖÖ »
bunu yaparsak valla bizi vururlar bence :)

Çevrimdışı zynep

• Tecrübeli
« Yanıtla #5 : Kasım 12, 2009, 11:01:22 ÖÖ »
evet vurabilirler çünkü öğretmen arkadaşlar hiç rahatsız olmadan şiddet uyguluyorlar üstelik birde faydalarını sayıp savunuyorlar... neyse bu ayrı bir konu,öğretmen arkadaşların boş derslerinde çalışma yaptırmaları zaten mecburi destek eğitim odası diye bir uygulama var ama bunu işlevsel hale getirmek çok kolay değil,ben öneride bulundum ama gönüllülük arıyor benim müdürüm öğretmen arkadaşlarda.....örneğin geçen yıl 4. sınıfta ancak okumu yazma bilmeyen kaynaştırma öğdencisini öğretmen arkadaşımı ikna ederek çalıştırmaya başladık,ikna etmek için "haftada bir saatte ben çalıştırayım odamda sana destek olacağım " çalıştırmadan önce de "öğretmenim ben okuma yazma öğretmeyi bilmiyorum bana anlat bende öyle çalıştırayım" dedim arkadaşım kendini çok iyi hissetti çünkü hep onlar bize danışmak, bilgi almak durumunda kalıyorlar,onun bilgisine ihtiyacım olduğunu hissettirmem ona iyi geldi bence,şimdi öğretmenler odasında fırsat buldukça çaliştırdığını görüyorum azda olsa ilerleme oldu öğrencide,

kursat2

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Aralık 22, 2009, 10:58:22 ÖÖ »
teşekkürler

aslim06

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ocak 17, 2010, 13:39:17 ÖS »
arkadaşlar 1.sınıf zihinsel engelli öğrencim için bep planı lazım bana acil.eğer yardımcı olursanız sevinirim.mailim asli_altuntas@mynet.com
teşekkürler

Çevrimdışı melek57

• PROFESYONEL YAZAR
  • gözlerim hala çocuk......
« Yanıtla #8 : Ocak 17, 2010, 14:07:43 ÖS »
hocam ramdan gelen raporda ek olarak öncelikli ihtiyaçlar var yani hedefler ve alt amaçlar onları ders öğretmeni normal plan hazırlar gibi plan haline getirecek bep hazırlamak bizim görevimiz değil ama öğremene yardımcı olmak açısından taslak dosya hazırlayabilirsiniz onun örneğide internette hatta burda mevcut diye biliyorum...

Çevrimdışı zynep

• Tecrübeli
« Yanıtla #9 : Ocak 19, 2010, 10:27:47 ÖÖ »
melek57 yazdkların doğru ama bep hazırlamak bizim işimiz değil diyorsun biz aldığımız 3 kredilik özel eğitim dersiyle okullarımızın tüm özel eğitim işlerinden sorumlu tutuluyoruz diğer arkadaşlarda bu 3 kredilik ders bile yok ve işin akademik kısmından çok bu öğrencilere nasıl davranılacağı ile ilgili büyük hatalar yapılabiliyor ,istenmeden tabiki!!!! bu konudaki önerilerim yeterli oluyor mu oda meçhul ama bep hazırlama konusunda örneğin bana gelen kaynaştırma ram raporlarında eğitim planı bile yok çünkü ram çok yoğun!!!!!!! biz sıfırdan performans aldırıyoruz öğretmenlere 2. kademede resmen işkence çekiyorum bu konuda ve arkadaşlara destek olmak istiyorum sıkılıp biriyle veya ram ile dertleşince senin dediğin gibi 'bu bizim işimiz değil' diyorlar hooop yine aynı başa döndük mü?evet döndük pekiiii özel rehabilitasyon merkezlerinde bile özel eğitim öğretmeni bulmak zor okulöncesi ve emekli sınıf öğretmenleri konuya el atmış vaziyetteler ne olur biri cevap versin NEREDE BU ÖZEL EĞİTİM mezunu arkadaşlar,niçin sayıları az ve niçin daha çok üniversite kontenjanı yok  bu branşın?hiç kimse bu iş için yetişmiş eleman sıkıntısını göremi yor mu?göremeyenlere gösreten yok mu?bu iş için ayrı bir bakanlık müdürlüğü varken bakanımızı ikaz edecek bir müsteşer neyin yok mu?bakanımız 'eğitim her engeli aşar' projesi ile açtırdı bize bir sürü özel eğitim ve otistik eğitim sınıfı bu sınıfların başına verilen öğretmenlerin kısa bir eğitim alan emekli sınıf öğretmenleri olduğunu bu iş için yetersizinde ötesinde zarar verici olduklarını,ailelerin çocuklarını bu sınıflardan geri almaya başladıklarını,işin sarpa sarmaya başladığını ,göstermelik işlerle özel eğitim hizmeti olmayacağını GÖREN YOK MU YAHUUUUUUU,vallahide billahide bıktım ben öffffffff biliyorum bu soruların yanıtı burada değil ama paylaştım dertleştim sevgili kader arkadaşlarım

pdrteftiş

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Nisan 07, 2010, 22:19:04 ÖS »
 sevgili arkadaşlar öncelikle bep hazırlamak sizin göreviniz değil bu doğru sadece sizin yer almanız gereken bep geliştirme birimi diye kurulan kurulda görev almak bu kurulda kimler var özel eğitim hizmetleri yönetmeliğini açarsanız görürsünüz.
     bep hazırlamaya gelince bep geliştirme kurulu tarafından öğrencinin öncelikli ihtiyaçları gözönünde bulundurularak bep hazırlanır.
bu kurulda öğrencinin kendisi ve ailesinden anne veya babasından birisi de bulunur okul müdürü yada onun görevlendireceği bir müdür yardımcısı başkanlığında rehber öğretmen,gezerek özel eğitim hizmeti veren öğretmen varsa eğitim programcısı,dersine giren öğretmen veya 1.kademede ise sınıf öğretmenin den oluşur
 7.sınıfa gelen öğrenci için ise yarı zamanlı kaynıştırma raporu görünüyor sizin yazdığınıza göre
bu durumda ram dan gelen rapor doğrultusunda sadece adı geçen ders öğretmenlerinin bep geliştirme biriminde olması yeterli ve sadece o derslerden bep hazırlanmalıdır diğer derslerde çocuk sınıfla birlikte eğitim ve öğretime devam etmelidir.
yönetmelikler böyle söylüyor.umarım sizlere yardımcı olmuşumdur.bu konuyla ilgili soruları olanlara yardım edebilirim

turgay_0208

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Haziran 07, 2010, 10:49:08 ÖÖ »
teşekkur ederim emeğinize sağlık.

Çevrimdışı justalion

• Aday Adayi
  • *
« Yanıtla #12 : Ekim 13, 2011, 14:26:33 ÖS »
7. sınıf ?

Çevrimdışı yuxexes81

• Aday Adayi
  • *
« Yanıtla #13 : Kasım 23, 2011, 21:23:22 ÖS »
emeğiniz için tşkler. ellerinize sağlık.

Çevrimdışı ismetuyar

• Henüz Okuyucu
  • *
« Yanıtla #14 : Kasım 27, 2011, 23:14:34 ÖS »
çok iyi

Çevrimdışı dgilmour

• içimizden
« Yanıtla #15 : Aralık 14, 2011, 00:40:11 ÖÖ »
güzel

Çevrimdışı timurasyut

• Aday Adayi
  • *
Otomatik BEP Planı
« Yanıtla #16 : Ocak 17, 2012, 13:38:43 ÖS »
Resmi Okullar /Devlet Okullarının Otomatik  BEP  Planı ve BÖP Planı  Yapabilecekleri lila okul BEP yazılımı var.Detay için www.lilabepplani.com dan bakabilirsiniz.
Demo için 0554 831 05 10 - 11 - 12  veya 0212 356 32 16 - 0212 272 33 98 Nolu Telefonlardan bilgi alabilirsiniz. 

Çevrimdışı MERTKANLI

• Aday Adayi
  • *
« Yanıtla #17 : Şubat 20, 2012, 20:43:47 ÖS »
Arkadaşlar 6. ve 7. sınıfta ram a giden öğrencim var. sosyal bilgilerden onlara nasıl sınav hazırlayabilirim

Çevrimdışı MERTKANLI

• Aday Adayi
  • *
« Yanıtla #18 : Şubat 20, 2012, 20:45:18 ÖS »
şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı MERTKANLI

• Aday Adayi
  • *
« Yanıtla #19 : Şubat 20, 2012, 20:46:47 ÖS »
bir de şunu öğrenmek istiyorum bilgisi olan varsa cevap verirse sevinirim.bep planını rehber öğretmen mi hazırlayacak yoksa derse giren öğretmeni mi.