Forum içi arama

mail grup

Gönderen Konu: özel eğitimde rehberlik hizmetleri nasıl yapılmalı  (Okunma sayısı 2747 defa)

Çevrimdışı mahir

• içimizden
özel eğitimde rehberlik hizmetleri nasıl yapılmalı
« : Kasım 04, 2008, 09:56:53 ÖÖ »
arkadaşlar çoğumuzun üniversite eğitiminde özel eğitimle ilgili bilgi hiç yok veya çok az gerek rehabilitasyonda çalışan arkadaşlarımız gerekse özel eğitim ve uygulama okullarında çalışan arkadaşlar veli ve öğrencilerine yeterince yardımcı olabiliyor mu?

Çevrimdışı pederik

• PROFESYONEL YAZAR
  • İnandığın gibi yaşamazsan,yaşadığın gibi inanırsın
Ynt: özel eğitimde rehberlik hizmetleri nasıl yapılmalı
« Yanıtla #1 : Kasım 04, 2008, 11:22:43 ÖÖ »
sevgili mahir özel eğitimle ilgili bilgiyi okuyarak diil yaşayarak elde edebilirsin.birkaç kitap bitirmektense otizmle ilgili git ve otistik bir çocukla vakit geçir.ben 2 yıl rehabilitasyonda çalıştım.rehber öğretmenim, faydalı olduğumu düşünüorum.senin orda yapman gereken en önemli iş çocuğun ve ailesinin moralini yüksek tutmak çocuğa sürekli ilgi ve şefkat göstermek çünkü onun tek dünyası orası orda gerçekten mutlu oluyorsa ne mutlu bize eğitim 2.planda olmalı bence.

Çevrimdışı psikolog-rehber

• Tecrübeli
« Yanıtla #2 : Kasım 08, 2008, 21:11:10 ÖS »
ARKADAŞLAR ÖZEL EĞİTİMDE ÇOK DA YAPABİLECEĞİMİZ BİRŞEY OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM .BU ALAN BİZİM ALAN DIŞINDA FARKLI ÖZEL ÇALIŞMA VE EĞİTİM GEREKTİREN BİR ALAN. BU ALANIN EĞİTİMİNİ SIKI TUTUP ALANININ UZMANI ÖZEL EĞİTİMCİLER YETİŞTİRİLMESİ GEREKİYOR. MESLEĞİMİZDEKİ BU SINIRLAMANIN YAPILMAMASI VE MESLEKLERİN İÇ İÇE GİRMESİ NE KÖTÜ. NE MESLEĞİMİZİN ÜNVANI VE TANIMI TAM NE DE İCRAATIMIZ. İNŞAALLAH KISA ZAMANDA BUNLAR YOLUNA KOYULURDA BİZİM NE OLDUĞUMUZ AÇIĞA ÇIKAR. 

Çevrimdışı mahir

• içimizden
« Yanıtla #3 : Kasım 10, 2008, 15:41:29 ÖS »
nasıl bizim alanımız değil benim sorduğum psikolojik danışma hizmeti olarak neler yapabileceğimiz.

Çevrimdışı Mavi

• PROFESYONEL YAZAR
  • Bir rastlantıyım ben...
« Yanıtla #4 : Kasım 10, 2008, 15:47:26 ÖS »
Bizim alanımızla yakından ilişkili başka bir alan!

pelin05

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Kasım 13, 2008, 10:43:43 ÖÖ »
2 sene özel eğitimde çalışmış biri olarak söyleyeyim ek eğitim gerekli bizim  ,>için yani elbette çok güzel çalışmalar yapıyoruz altından kalkıyoruz verimlide oluyoruz ama ben kendi açımdan söyleyeyim çok yıprandım ,> özel eğitimde  rehber öğretmen olarak çalışmak için hem pdr hem özel eğitim alanında yetişmek gerekli bence ,> ha herkesin bizim mesleğimizi yapabildiğini idda etttiği bir zamanda bence benim bu görüşüm hem mütevazi hemde haddni bilen bir insan görüşüdür arz ederim ;;) ;;) ;;)

Çevrimdışı mahir

• içimizden
« Yanıtla #6 : Kasım 17, 2008, 14:31:53 ÖS »
ah be beni anlayan biri çıktı nihayet. birde yazmışlar bizim alanla ne alakası var diye ya hu veli psikolojik desteği kimden alıyor veli eğitimlerini kim yapar keşke arkadaşlar biraz bu konuya eğilse sinir oluyorum bep için istekte bulunup nasıl hazırlanacağını soranlara biraz baksalar keşke okulumuzdaki parlak öğrencilere hazırlayabilisek diye farklı yorumlarda getiren olsa bir Allahın kulu yazmadı üstün zekalı öğrencilerle ilgili yorumu hep farklıyız diyoruz ama bence üretemiyoruz. ( sinirle yazılan yazı)