Forum içi arama

mail grup

Gönderen Konu: RAM'a öğrenci gönderme ?  (Okunma sayısı 3883 defa)

Çevrimdışı aSer

• PROFESYONEL YAZAR
RAM'a öğrenci gönderme ?
« : Eylül 19, 2008, 14:23:36 ÖS »
Değerli Hocalarım Okulda uyum sorunu yaşayan... vs. davranışlarda bulunan bir 1. sınıf öğrencisini RAM'a yönlendirmek için ne yapmam lazım... AciL öğrenmem lazım iki haftadır bu konuda sınıf öğretmeninden, okul müdüründen ve diğer öğretmenlerden ikaz almaktayım... Kendimde hiçbir şekilde iletişime geçemedim öğrenciyle ( Yeni atandığım için tecrübesizliğime veriyorum ) RAM'a nasıl yönlendireceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim... 
Yapmam gereken işlemleri bana sıralarsanız memnun olurum... :(

Çevrimdışı correctional

• Üye olmadan linkleri göremezsiniz
  • PROFESYONEL YAZAR
Ynt: RAM'a öğrenci gönderme ?
« Yanıtla #1 : Eylül 19, 2008, 18:58:07 ÖS »
niye gönderdiğini anlamadım ama önce velisiyle görüş, ramdan randevu al, ramının sitesinde gönderme formu vardır onu indir.yoksa rama sor tüm şehirlerde formlar aynı oluyosa herhangi birinin ramından indirebilirsin.

Çevrimdışı zeynepp

• PROFESYONEL YAZAR
  • Umut Her Zaman Var...
« Yanıtla #2 : Eylül 19, 2008, 21:55:50 ÖS »
sadece uyum sorunu mu,beraberinde herhangi zihinsel bir sorunda var mı?eğer zihinsel bir sorun varsa önce çocuğa bilgi-başarı formu dediğimiz bir form var (başka bir adı daha vardı ama unuttum şimdi :)) onu uygulaman gerekiyor,okul öncesi kavramlarla ilgili de bir takım sorular sormalısın.buna göre aileyle görüşüp RAM'a telefon açarak randevu alıp gönderme formunu sınıf öğretmeni,veli ve sen doldurup içine yaptığın çalışmaları da ekleyip öğrenciyi bu şekilde RAM'a yönlendirmelisin.eğer sadece uyum sorunuysa aileyle görüşüp RAM'a yönlendirebilirsin ama  daha 1.sınıf öğrencisi ve okula başlayalı bir ay bile olmadı.bir takın sorunlar ve uyum problemi yaşayabilir.

Çevrimdışı aSer

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #3 : Eylül 23, 2008, 10:53:37 ÖÖ »
Hocam öğrenciyi anLatayım...
Çocuk aşırı derecede hareketli sınıfta durmuyor... rehberlik servisine getirmeye korkar oldum eline ne alırsa kırıp döküyor... sandaLyeye oturtuyorum en fazla beş saniye oturuyor kimseyle göz kontağı kurmuyor... söylediklerimi anlıyor ama kulak asmıyor...  Yetiştirme yurdundan geLdiği içinde kimse ilgilenmiyor... Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım... RAM dan da pek ümidim yok ama :( :( birinci sınıf diye geri geLecek

Çevrimdışı zeynepp

• PROFESYONEL YAZAR
  • Umut Her Zaman Var...
« Yanıtla #4 : Eylül 25, 2008, 22:26:27 ÖS »
galiba hiperaktif,anlattıklarınızdan bunu çıkardım.tabii teşhisi biz koyamayız.muhtemelen RAM doktora yönlendirecek ve hiperaktif olup olmadığı tespit edilecek.

psycholojikk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ekim 15, 2009, 01:09:39 ÖÖ »
otistik de olabilir.. dikkat eksikliği ve hiperaktivite eşliğinde.. cocuk konuşuyor mu ???

Çevrimdışı pdrcisibel

• Yenilerden
  • **
« Yanıtla #6 : Ekim 14, 2011, 10:26:28 ÖÖ »
mrb ben yeni atandım.
5. sınıfta okuma yazma bilmeyen öğrenciyi nasıl değerlendiricem

Çevrimdışı iceberg

• PROFESYONEL YAZAR
  • Buz dağlarında mahsur kaldı insan ...
« Yanıtla #7 : Ekim 14, 2011, 10:30:21 ÖÖ »
mrb ben yeni atandım.
5. sınıfta okuma yazma bilmeyen öğrenciyi nasıl değerlendiricem
hocam öğrenci nin sınıf rehber öğretmeni ile birlikte "eğitsel değerlendirme isteği formu"nu ( ilköğretim öğrencileri için olan) doldurun ve müdür aracılığıyla RAM a göndererek çocuğun eğitsel tanılamam hizmetinden yararlanmasını isteyin. bunu yaparken velinin de haberi olsun ve yanında çocuğun nüfus cüzdanı ve 4 adet de resmini gönderin ...

Çevrimdışı pdr_45

• Tecrübeli
« Yanıtla #8 : Kasım 18, 2011, 10:19:36 ÖÖ »
benim de bir sorum olacak liselerde ram a öğrenci gönderirken biz mi alıyoruz randevuyu

Çevrimdışı iceberg

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #9 : Kasım 18, 2011, 10:38:20 ÖÖ »
benim de bir sorum olacak liselerde ram a öğrenci gönderirken biz mi alıyoruz randevuyu
evet randevuyu kim talep edıyorsa o alıyor

Çevrimdışı emili

• PROFESYONEL YAZAR
  • Ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz.
« Yanıtla #10 : Kasım 18, 2011, 11:27:53 ÖÖ »
Randevuyu veli de alabilir; ama genelde ben alırım, veli ya da okul farketmiyo burada, TCsini bilmeniz ve hangi yetersizlikten şüphelendiğinizi, sınıfı gibi bilgileri vermeniz yeterli.

Çevrimdışı pdr_45

• Tecrübeli
« Yanıtla #11 : Kasım 21, 2011, 13:13:04 ÖS »
teşekkürleeerr

Çevrimdışı Hypatia

• içimizden
« Yanıtla #12 : Ekim 07, 2013, 10:34:13 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar. Ben de anaokulunda rehber öğretmenim. 4 yaşında bir öğrencimiz var geçen sene de 3 yaş sınıfına gidiyordu. Konuşamıyor. Anne baba evet hayır gibi tek kelimeli basit sözcükler kullanabiliyor. Ayrıca kitap çalışmalarında yaşıtlarından geri olduğunu düşünüyoruz. Öğretmenin açıklamalarını anlayamıyor ya da dinlemiyor mu bilemiyorum. Özellikle anlatıyorum mesela 3 resimden 2 si aynı biri farklı. Farklıyı göster diyorum ya da aynı olanları, gösteremiyor. Ama sınıf arkadaşları gösterebiliyor. Bu ve buna benzer çalışmaları yapamıyor. Yani bayağı geri. Ne yapmalıyım ram a mı göndermeliyiz. Erken olur mu? Ram a göndermeden önce yapılabilecekler neler olabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çevrimdışı iceberg

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #13 : Ekim 07, 2013, 10:46:30 ÖÖ »
şu an bizim okulda da birkaç aynı durumda öğrenci var öğretmenler ikide bir durumlarıyla ilgili bilgi veriyolar. bir tanesinin ailesi çok istekli zaten kendi " eğitsel değ. isteği formunu" almış gelmiş o derece. ilk hafta gelmişti ben biraz zaman geçmesi gerekiyor diye ikna ettim ancak öğretmenler de durumunun geri olduğunu belirttiğinden bu hafta doldurup haftaya göndermeyi düşünüyorum. sonuçta ram da değerlendirecek öğrenciyi... eğer ki geriliği yoksa rapor çıkmaz zaten.

Çevrimdışı elfctl

• Tecrübeli
« Yanıtla #14 : Aralık 11, 2013, 11:24:13 ÖÖ »
sadece uyum sorunu mu,beraberinde herhangi zihinsel bir sorunda var mı?eğer zihinsel bir sorun varsa önce çocuğa bilgi-başarı formu dediğimiz bir form var (başka bir adı daha vardı ama unuttum şimdi :) ) onu uygulaman gerekiyor,okul öncesi kavramlarla ilgili de bir takım sorular sormalısın.buna göre aileyle görüşüp RAM'a telefon açarak randevu alıp gönderme formunu sınıf öğretmeni,veli ve sen doldurup içine yaptığın çalışmaları da ekleyip öğrenciyi bu şekilde RAM'a yönlendirmelisin.eğer sadece uyum sorunuysa aileyle görüşüp RAM'a yönlendirebilirsin ama  daha 1.sınıf öğrencisi ve okula başlayalı bir ay bile olmadı.bir takın sorunlar ve uyum problemi yaşayabilir.

Hocam elinizde varsa bilgi başarı formunu paylaşabilir misiniz?