Forum içi arama

mail grup

Gönderen Konu: öyle bir davetiye hazırlamalıyım ki veliler toplantıya akın etsin:D sizce nasıl?  (Okunma sayısı 23758 defa)

Çevrimdışı BEYAZ

• Tecrübeli
Benim çalıştığım yerde "damızlık civciv vereceğiz" veya "pancar üretimiyle ilgili bilgi vereceğiz" dersek koşar gelirler. Arkadaş okulundan örnek vermişti; "veli kuş gribi seminerinde daha fazlaydı" diye.

Daha önce başka bir başlıkta konuşulmuştu davetiye konusu. Zeren arkadaşımın verdiği örneği paylaşmak isterim zira harika bir çalışma, ben de kullanmayı düşünüyorum  ,> Buyrun aşağıda:

Dünyadaki en özel gencin ailesine;

Zaman, ne olursa olsun durdurulması imkânsız bir kavram. İyi-kötü, zor-kolay, mutlu ya da hüzünlü geçip gidiyor geçen günlerin farkına varamasak da. Dün beşiğini salladığınız çocuğunuz artık bir liseli. İstekleri, ihtiyaçları, beklentileri çok farklı, ne sizin gibi ne sizden biri…

Gençliğinize tekrar dönmek ve ‘genciniz’le  keşkesiz günlerde yaşamak için ........................................ günü saat .............’de  ........................ Lisesi toplantı salonunda buluşalım.

Gerçekten hoş bir davetiye . bir kaç tana tanede benden.
Sayın Veli, çocuklarımız hepimizin ortak sorumluluğundadır. Yaşam yolculuğunda sevdikleriniz için, sevgi dilini kullanmanın inceliklerini birlikte paylaşarak, iletişim becerilerimizi  ve anne-babalık sanatımızı geliştirmek..........günü.......saat....de"AİLE İÇİ ŞİDDET VE ŞİDET6TİN ÇOCUK ÜZERİNE ETKİLERİNİ" konuşacağımız toplantımızda buluşmak vr söyleşmek dileğiyle sizleri okulumuza bekliyoruz.

Bir Gün
Her Çocuk Aşk, Cinsellik ve Doğum İle İlgili SORULAR sORAR ve Anne Babaların Çoğu O Gün Geldiğinde Kendilerini Çaresiz Hissederler.
                  ........................Günü
                  saat..................Arasında
                           Okulumuzda
        "Çocuklarımıza Cinselliği Nasıl Anlatabiliriz*
Konulu Söyleşimizde Verebileceğimiz Doğru Yanıtları Bulmaya Çalışacağız.
                           BEKLİYORUZ.............

Sevgili anne ve babalar,
Okula başlama hem çocuk hem de ebeveyn hayatında yeni bir yaşamsal deneyim olması nediyle, heyecan vericidir. Büyük bir özenle yetiştirmeye çalıştığımız çocuklarımıza anaokuluna bıraktığımız ilk gün, olumlu olumsuz bir çok duygu ile yüzyüze geliriz. Hepsi doğal olan tüm duygularımız davranışlarımıza ve bunlarda çocuklarımıza yansır. Çocuğunu okulumuza emanet bir ebeveyn olarak neler hissettiğinizi önemsiyor ve bunları bizimle paylaşnmanızı bekliyoruz.        

Çevrimdışı merzer

• PROFESYONEL YAZAR
  • Ömer ÖZER
    • MY BLOG
Merhabalar,
Ben özel bir ilköğretim okulunda 3 yıldır çalışıyorum.
5 aydır 4. sınıf velilerimle "Ebeveyn Eğitimleri" başlıklı seminer programını yürütüyorum...
Seminer konularını ise benim onlara sunduğum seçenekler içerisinden hep birlikte belirliyoruz.
İlk başlarda katılım az iken daha sonra katılım arttı.
Grup içerisindeki dinamiği ise; şöyle oluşturdum.
Seminere geç kalan velileri kesinlikle almadım.
Seminer sunularını gelen velilerin maillerine attım.
Katılım sağlayan veliler ile aramızdaki paylaşıma katılmayan velileri dahil etmedim.
Bilmiyorum sizin çalışacağınız veli grubuna etkili bir çözüm önerisi olur mu ancak; yine de paylaşmak isterim.
Seminerlerin bitiminde en az 3 seminere katılan velilere çocukları ile ileteceğim  bir "Katılım Belgesi" göndericem.
Katılım belgsei vermediğim çocuklara sınıf içerisinde neden anne babalarının bu katılım belgseini alamadığını açıklayarak bir nevi çocuk üzerinden veliye baskı yapmaya planlıyorum.
Kolay gelsin.
İyi çalışmalar herkese :)

ÖZEL OKUL = ÖZEL İLGİ(en az bir velide)  şeklinde bir eşitlik  kuracağım ama karamsar olmak isteemiyorum :)

Çevrimdışı faunus76

• içimizden
bizde okulmuzda velilere iletişim ve ergenlikle ilgili seminerler verdik bide gelen çok olur diye 3 er sınıf ayırdık 560 veliden gele gele toplamda oda 40 veli anca geldi. sadece 9. sınıflara alan seçme ile ilgili toplantı yaptık 180 veliden 100 kişiye yakın katılım oldu. veliler kendi ihtiyaçlarını iyi biliyorlar onların ergenliği bilmeye, sağlıklı iletişimi öğrenmeye ihtiyaçları yok biz işgüzarız böyle eğitimlere ihtiyaçları var sanıp yapıyoruz.

Çevrimdışı demirtas

• içimizden
hos davetıye

Çevrimdışı ahmetpdr64

• Tecrübeli
bu konuyu açan ve yorum yazan arkadaşlara çok teşekkürler, inanılmaz yaratıcı fikirler var, bizimde veli toplantılarında kullanabileceğimiz...

turkanyildirim

• Ziyaretçi
toplantıya katılım az olunca,okul müdürümüz her sınıfın sınf öğretmenine, velileri okul telefonundan tek tek  arattırdı ve para istenmeyeceğini sadece rehber öğretmenin ergenlik hakkında bilgilendirme yapacağını söyledi.ertesi gün katılım çok iyiydi.

Çevrimdışı katre-i yağmur

• PROFESYONEL YAZAR
  • Izdırap en duru ilham kaynağıdır!
Benim çalıştığım yerde "damızlık civciv vereceğiz" veya "pancar üretimiyle ilgili bilgi vereceğiz" dersek koşar gelirler. Arkadaş okulundan örnek vermişti; "veli kuş gribi seminerinde daha fazlaydı" diye.

Daha önce başka bir başlıkta konuşulmuştu davetiye konusu. Zeren arkadaşımın verdiği örneği paylaşmak isterim zira harika bir çalışma, ben de kullanmayı düşünüyorum  ,> Buyrun aşağıda:

Zaman, ne olursa olsun durdurulması imkânsız bir kavram. İyi-kötü, zor-kolay, mutlu ya da hüzünlü geçip gidiyor geçen günlerin farkına varamasak da. Dün beşiğini salladığınız çocuğunuz artık bir liseli. İstekleri, ihtiyaçları, beklentileri çok farklı, ne sizin gibi ne sizden biri…

Gençliğinize tekrar dönmek ve ‘genciniz’le  keşkesiz günlerde yaşamak için ........................................ günü saat .............’de  ........................ Lisesi toplantı salonunda buluşalım.

Ben de velileri okula bi davet etmek istiyorum ve demek istiyorum ki:

Dünyanın en şirret, en yaramaz, en kendini beğenmiş evladına sahipsiniz!!! Acaba ne düşünüyor ve ne bekliyorsunuz bu canavarlardan!!??? Bizim zerre kadar umudumuz kalmadı zira!! Zahmet edip okula uğrar, evladınızın ne yaptıklarını öğrenir, buna göre bi çözüm için uğraşırsanız kendiniz için çok iyi bir şey yapmış olacaksınız, ha o evlatçıklarınız için de!!!! :P

Çevrimdışı ahidem

• Profesyonel

Dünyanın en şirret, en yaramaz, en kendini beğenmiş evladına sahipsiniz!!! Acaba ne düşünüyor ve ne bekliyorsunuz bu canavarlardan!!??? Bizim zerre kadar umudumuz kalmadı zira!! Zahmet edip okula uğrar, evladınızın ne yaptıklarını öğrenir, buna göre bi çözüm için uğraşırsanız kendiniz için çok iyi bir şey yapmış olacaksınız, ha o evlatçıklarınız için de!!!! :P

P,) P,) 

Çevrimdışı Kursat Ali Berfin

• ............Ve...........
  • PROFESYONEL YAZAR
  • ""S""E""N""T""E""Z""

Okul gelmiş geçmiş en kalabalık veli toplantısı yapar..

Çevrimdışı ziplayan ayakkabi

• Profesyonel
hahahhahaha  :~) P,)
davetiyeler harika ben de kullanıcam bunlardan  s&)

Çevrimdışı Beymen

• Özkan Emiroğlu
  • Administrator
  • PROFESYONEL YAZAR
  • Paylaşmak güzeldir
    • aktuelegitim
Toplu mesaj atıyoruz. Daha çok gelmesini istiyorsa sınıf öğretmenleri velileri arayarak toplantının önemini paylaşıyoruz.
Denenmiştir. Sonuç telefon edilen sınıftan katılım %80 oldu.
Mesaj atılması %35 oldu.
Sadece mektup %15-20 kadar.

• PROFESYONEL YAZAR
Beymen, bizim öğretmen arkadaş velilerini tek tek aradı gelen sayısı yarıyı bile bulmadı sanırım...

Çevrimdışı gedd

• Dondurulan Hesap
  • PROFESYONEL YAZAR
  • *
dün birer saat ara ile 7. ve 8. sınıf velilerine seminer verdik. 7. sınıf velilerinden son gelenleri yerleştirecek bir yer bulamadık. 8. sınıf velileri rahat rahat oturabildi. her iki seminere 110 kadar veli katıldı. bu da bizim için gayet yüksek bir rakam. ve yıl boyunca velileri onlarca kez çağırıyoruz. hepsinde de geliyorlar. gerçi en iyi katılım dün sağlandı.

hazırladığımız davetiye a4 kağıdına 5 davetiye sığacak kadar küçük, siyah beyaz, içinde sadece 2 cümle olan dünyanın en sıradan davetiyesiydi. ancak velilerin neredeyse hepsini isimleriyle hitap edecek kadar iyi tanıyoruz. ve katılım bu kadar yüksek oldu.

elbet çalışılan bölgeye göre değişiyor toplantılara katılma oranı. ama bu bölgede de kimse gelmiyor şeklinde şikayet eden rehber öğretmenler var.

bizim halkımız beleş zehir bulsa içer. eğer gerçekten bir şey vereceğinizi düşünülerse geleceklerdir.

• PROFESYONEL YAZAR
Ne gibi bi şey Gedd???

Çevrimdışı gedd

• Dondurulan Hesap
  • PROFESYONEL YAZAR
  • *
ne gibi bir şey derken? neye takıldın onu açıkla ona göre cevap vereyim :)

• PROFESYONEL YAZAR

bizim halkımız beleş zehir bulsa içer. eğer gerçekten bir şey vereceğinizi düşünülerse geleceklerdir.

Dediğin şey??

Çevrimdışı gedd

• Dondurulan Hesap
  • PROFESYONEL YAZAR
  • *
sorularına tatmin edici yanıtlar alabiliyorsa geleceklerdir.

• PROFESYONEL YAZAR
Öyle bi talepleri yoksa, bizden evvel onlarn ümidi bitmişse?

Çevrimdışı gedd

• Dondurulan Hesap
  • PROFESYONEL YAZAR
  • *
onlar ne talep edeceklerini bilmeyebilir. ama gereksinim yaratılabilen bir şeydir.

reklamcılık sektöründe işin özünü anlatan bir cümle vardır. derlerki marifet ihtiyacı olana değil ihtiyacı olmayana bile bir şey satabilmektir. ki bizim işimizde ihtiyacı olmayacak kadar iyi durumda birini hiç görmedim :)

• PROFESYONEL YAZAR
İyi değiller zaten, sağol ilgilendiğin için..