Forum içi arama

mail grup

Gönderen Konu: öyle bir davetiye hazırlamalıyım ki veliler toplantıya akın etsin:D sizce nasıl?  (Okunma sayısı 21817 defa)

Çevrimdışı burcudemir29

• Profesyonel
ram la işbirliği içerisinde gümüşhanede seçilen bir örnekleme -ki bu örneklem veliler oluyor- bir anket uyguladık. aile eğitim semineri kapsamında siz hangi konulara yer vermemizi talep edersiniz diye. sonuçlar belli oldu ve bu doğrultuda ram sunuları da hazırladı. her okul kendi bünyesinde aile eğitim semineri yapacak. şimdi sorun şu!!! seminer hafta içi saat 13 30 da.fakat katılımın iyi olması gerekiyor.bunun için sizlerin yardımıyla orjinal bir veli davetiyesi hazırlamayı düşünüyorum. bana yardım eder misiniz?

martı-55

• Ziyaretçi
"öğrenci başı elli lira vericez." diye not düşün; görün bakın kalabalığa. :D
tamam tamam....ben susuyorum.

Çevrimdışı burcudemir29

• Profesyonel

Çevrimdışı egedenizi

• PROFESYONEL YAZAR
aslında güzel fikir,sonrada siz 50 liradan daha fazlasını kazandınız aslında bu semineri dinleyerek dersiniz ve sonrada linç edilişinizi izlersiniz :~)

mecnurn

• Ziyaretçi
Benim çalıştığım yerde "damızlık civciv vereceğiz" veya "pancar üretimiyle ilgili bilgi vereceğiz" dersek koşar gelirler. Arkadaş okulundan örnek vermişti; "veli kuş gribi seminerinde daha fazlaydı" diye.

Daha önce başka bir başlıkta konuşulmuştu davetiye konusu. Zeren arkadaşımın verdiği örneği paylaşmak isterim zira harika bir çalışma, ben de kullanmayı düşünüyorum  ,> Buyrun aşağıda:

Dünyadaki en özel gencin ailesine;

Zaman, ne olursa olsun durdurulması imkânsız bir kavram. İyi-kötü, zor-kolay, mutlu ya da hüzünlü geçip gidiyor geçen günlerin farkına varamasak da. Dün beşiğini salladığınız çocuğunuz artık bir liseli. İstekleri, ihtiyaçları, beklentileri çok farklı, ne sizin gibi ne sizden biri…

Gençliğinize tekrar dönmek ve ‘genciniz’le  keşkesiz günlerde yaşamak için ........................................ günü saat .............’de  ........................ Lisesi toplantı salonunda buluşalım.

Çevrimdışı Beymen

• Özkan Emiroğlu
  • Administrator
  • PROFESYONEL YAZAR
  • Paylaşmak güzeldir
    • aktuelegitim

Zaman, ne olursa olsun durdurulması imkânsız bir kavram. İyi-kötü, zor-kolay, mutlu ya da hüzünlü geçip gidiyor geçen günlerin farkına varamasak da. Dün beşiğini salladığınız çocuğunuz artık bir liseli. İstekleri, ihtiyaçları, beklentileri çok farklı, ne sizin gibi ne sizden biri…

Gençliğinize tekrar dönmek ve ‘genciniz’le  keşkesiz günlerde yaşamak için ........................................ günü saat .............’de  ........................ Lisesi toplantı salonunda buluşalım.

P,)
Gerçekten hoş bir yazı. Bunu yada yakın bir tarzda yazarak bende kullanacağım.  ,>

Çevrimdışı merzer

• PROFESYONEL YAZAR
  • Ömer ÖZER
    • MY BLOG
hoş bir yazı ancak ben pek etkili oldugunu yada olacağını sanmıyorum. bunun hoş ve anlamlı  bir yazı oldugunu düşünecek veliler zaten veli toplantısına gelecek potansiyel veliler olur gibi bir düşüncem var ne yazıkki  ;,( biri uygulasın bakalım işe yarıyorsa kullanılabilir   ;;)
« Son Düzenleme: Nisan 21, 2008, 20:25:17 ÖS Gönderen: merzer »

martı-55

• Ziyaretçi

P,)
Gerçekten hoş bir yazı. Bunu yada yakın bir tarzda yazarak bende kullanacağım.  ,>
biraz eğlenmek adına...elbette hoşgörünüze sığınarak....
veliden el cevap:
leeen örtmen beey,
zamanın geçtiini bi sen biliyon zahir. baak gafamda gara saç galmadıı. aaaah gençliğim beee....goca dünyanın enözel çocuuu benimkiyse, vaaah dünyanın başına.
heee dün anası beeşini sallardı bu zıpanın. şincik büyüdü babası gibi eşşek oldu. ne beklerse beklesin; benim bi dene yamalı pontulum vardı giymeye.bu zibidinin dolabı gıyafet dolu.
hee vallaa, keşke geri dönebilsek de bu zıpayı geldiği yere geri gönderebilseydik emme iş işten geçti. o zamanlar cahaldık, şimdiki kimin her bi .oku bilmiidik...
bak açık gonuşuyom; ben okula gelmeem. gene para isticeniz biliim ben.

Çevrimdışı correctional

• Üye olmadan linkleri göremezsiniz
  • PROFESYONEL YAZAR
hoş bir yazı ancak ben pek etkili oldugunu yada olacağını sanmıyorum. bunun hoş ve anlamlı  bir yazı oldugunu düşünecek veliler zaten veli toplantısına gelecek potansiyel veliler olur gibi bir düşüncem var ne yazıkki  ;,( biri uygulasın bakalım işe yarıyorsa kullanılabilir   ;;)
aynen

Çevrimdışı burcudemir29

• Profesyonel
yani bu velileri okula getirmenin bi yolu yok mu???

Çevrimdışı gunay

• Global Moderator
  • PROFESYONEL YAZAR
Karneler yaklaşıyor ya bizim velilerin bazıları neredeyse okulda yatacaklar.Hergün birileri geliyor ve gerek bana gerekse ders öğretmenlerine teknik ve taktik tavsiyelerde!!! bulunuyorlar.Bizdede durum bu :(

Çevrimdışı Beymen

• Özkan Emiroğlu
  • Administrator
  • PROFESYONEL YAZAR
  • Paylaşmak güzeldir
    • aktuelegitim
Bir çok neden velinin okula gelmesini engellyebilmektedir.
Öğrenci çağrı notunu velisine vermeyebiliyor(Öğrenciyi uyarıyoruz. Gelmeyen velileri arayacağız.)
Veliler amacı anlamıyor yada önemsemiyor olabilir.Toplantıda para isteneceğini zannedebilir. Toplantı saati uymayabiliyor. Ailenin sosyo kültürel yapısı. Vs Vs.

Elbette yukarıda saydıklarımız velinin toplantıya katılımı, davetiyeden daha öncelikli halledilmesi gereken konular.

Davetiye belki az bir oranda etkileyecektir. Ama resmi bir yazıdan ziyade rehberliğin saygı ağırlıklı yazısıyla davet etmek bence daha hoştur.

Bu ara bilmiyinemiz yoktur ama aklımda kaldığı kadarıyla bir yazıyı paylaşmak isityorum.
Aslında yarım yamalak hatırlıyorum.
Ama yazıda verilmeye çalışılan mesajın mantığını anlamamız yeter.

Görme engelli bir vatandaş dilencilik yapıyormuş.
Kartona kişisel reklamı olacak şekilde doğuştan körüm yazmış.
Ancak çok az kişi para bırakarak geçiyormuş.
Oradan geçen bir reklamcının yazı dikkatini çekmiş.
Görme engelliye demiş;
Sana para vermeyeceğim ama paradan daha faydalı birşey yapacağım.
Karonu almış, arkasına yeni bir yazı yazmış.
Yazmış. Ve reklamcı gitmiş oradan.
Yazıyı yazdıktan sonra görme engelliye bırakılan para miktarı birden bire artmış.
Bu işe bizim dilenci çok sevinmiş. Kartona ne yazıldığını merak etmiş

Yazıda ne yazılmıştı?
Baharın güzelliğini hiçbir zaman sizin gibi göremeyeceğim.

NOT: Yazıyı tam hatırlamadığım içsürçü lisan ettim ise aff olo.in

Reklam iyidir. Davetiyeleri bırakalım veliler okumasın.
Biz yinenede onları onemseyerek çaba harcayalım derim  ,>
« Son Düzenleme: Nisan 21, 2008, 23:40:41 ÖS Gönderen: Beymen »

Çevrimdışı gunay

• Global Moderator
  • PROFESYONEL YAZAR
Rehberlik konulu veli toplantılarında aslında meslektaşlarımızdan yardım talep edebiliriz.Davetiyeye sunumu yapacak kişi olarak farklı bir isim yazılması belki veli açısından cazip olabilir.Bu konuda bir çok meslektaşımız belkide karşı çıkacaklardır.O okulda ben varken başka bir rehber öğretmeni okula sokmam diye ama bilmiyorum sadece bir öneri ,:)

pelin05

• Ziyaretçi
hoş bir yazı ancak ben pek etkili oldugunu yada olacağını sanmıyorum. bunun hoş ve anlamlı  bir yazı oldugunu düşünecek veliler zaten veli toplantısına gelecek potansiyel veliler olur gibi bir düşüncem var ne yazıkki  ;,( biri uygulasın bakalım işe yarıyorsa kullanılabilir   ;;)

katılıyorumm  %& %&

Çevrimdışı bahar can

• Tecrübeli
bende bu dertten müzdaribim maalesef >:( velileri okula getiremiyoruz çocuklar yatılı okulda karnıları tok sırtları pek diye merak edip okula uğramıyorlar bile. geçen hafta velilere sunum yapacağım diye bi davetiye yazdım çok etkili değildi ama nihayetinde davet ettim ama 300 öğrenci velisinden 5 veli ile başladım sonunda 20 veli imza kağıdına imza atmış. yalnız sunum boyunca 10 veli ya vardı ya yoktu gelen sunumun bitmesini beklemedi geriside hoca hanım kahvede lafa dalmışız kusura bakma deyip sonunda geldiler >:( sinirimden hırsımdan oturup bir güzel ağladım bende. o kadar emek verdim hazırlandım üstelik heyecanlıydım da ama maalesf tablom bu oldu :(

Çevrimdışı Beymen

• Özkan Emiroğlu
  • Administrator
  • PROFESYONEL YAZAR
  • Paylaşmak güzeldir
    • aktuelegitim
Yatılı okullarda ne yazık ki bu skıntılar daha fazla yaşanmakta.
Değil muhteşem bir davetiye basmak, tektek telefon açsanız yinede katılım az oluyor.

Çevrimdışı asalmavi

• Profesyonel
bende ne  yazdığımı hatırlamıyorum ama müdür istediği için şöyle dokunaklı bir şey yazdım sonuç mu valla 150 ise gelen atıyorum 155 oldu 5 kişi 5 kişidir dersen yazabilirsin ama lütfen şu pulsuz dilekçe olması kısa ve öz olsun bizimkilerde çocuğum okulda kalmasın diye geliyor gerçi iş işten geçmiş oluyor ama olsun sene sonunda ne bulduğa dönüyoruz ama hatırlıyorum çok katı bir velimiz vardı ilköğretimde veli toplantısı yaptık öğrencilerimiz teşekkür velilerimiz de gurur kartı yazdırdık çok ilginç ki çocuğunun tahmin edemediği baba gelmişti toplantının sonunda bütün veliler ve ben ağlıyorduk cümleler şöyleydi .... aslında gelmeyeceğini biliyorum bana bağırdığın ve dövdüğün için.... sen benim babamsın seni çok seviyorum.  babasıda oğluna derslerine çalışırsan .. yaparsan edersen ..seninle gurur duyarım adamcağız okadar üzülmüştü ki belkide ilk defa çocuğuyla kocaman oğluyla herkesin içinde kucaklamıştı. şimdi bile hatırladığımda duygulanırım.neyse kolay gelsin..

mecnurn

• Ziyaretçi
http://www.aktuelrehberlik.com/index.php?topic=1998.0 linkinde konu çok az konuşulmuş ve kalmış, isteyen buraya da göz atabilir.

Bu arada yazdığım örnek davetiye Zeren'in değil Lilani'ninmiş, düzeltir, özür dilerim :)

Ümitsiz olmayalım, 1 kişi bile artsa kardır  ,>

balaban

• Ziyaretçi
Merhabalar,
Ben özel bir ilköğretim okulunda 3 yıldır çalışıyorum.
5 aydır 4. sınıf velilerimle "Ebeveyn Eğitimleri" başlıklı seminer programını yürütüyorum...
Seminer konularını ise benim onlara sunduğum seçenekler içerisinden hep birlikte belirliyoruz.
İlk başlarda katılım az iken daha sonra katılım arttı.
Grup içerisindeki dinamiği ise; şöyle oluşturdum.
Seminere geç kalan velileri kesinlikle almadım.
Seminer sunularını gelen velilerin maillerine attım.
Katılım sağlayan veliler ile aramızdaki paylaşıma katılmayan velileri dahil etmedim.
Bilmiyorum sizin çalışacağınız veli grubuna etkili bir çözüm önerisi olur mu ancak; yine de paylaşmak isterim.
Seminerlerin bitiminde en az 3 seminere katılan velilere çocukları ile ileteceğim  bir "Katılım Belgesi" göndericem.
Katılım belgsei vermediğim çocuklara sınıf içerisinde neden anne babalarının bu katılım belgseini alamadığını açıklayarak bir nevi çocuk üzerinden veliye baskı yapmaya planlıyorum.
Kolay gelsin.
İyi çalışmalar herkese :)

Çevrimdışı BEYAZ

• Tecrübeli
Benim çalıştığım yerde "damızlık civciv vereceğiz" veya "pancar üretimiyle ilgili bilgi vereceğiz" dersek koşar gelirler. Arkadaş okulundan örnek vermişti; "veli kuş gribi seminerinde daha fazlaydı" diye.

Daha önce başka bir başlıkta konuşulmuştu davetiye konusu. Zeren arkadaşımın verdiği örneği paylaşmak isterim zira harika bir çalışma, ben de kullanmayı düşünüyorum  ,> Buyrun aşağıda:

Gerçekten hoş bir davetiye . bir kaç tana tanede benden.
Sayın Veli, çocuklarımız hepimizin ortak sorumluluğundadır. Yaşam yolculuğunda sevdikleriniz için, sevgi dilini kullanmanın inceliklerini birlikte paylaşarak, iletişim becerilerimizi  ve anne-babalık sanatımızı geliştirmek..........günü.......saat....de"AİLE İÇİ ŞİDDET VE ŞİDET6TİN ÇOCUK ÜZERİNE ETKİLERİNİ" konuşacağımız toplantımızda buluşmak vr söyleşmek dileğiyle sizleri okulumuza bekliyoruz.

Bir Gün
Her Çocuk Aşk, Cinsellik ve Doğum İle İlgili SORULAR sORAR ve Anne Babaların Çoğu O Gün Geldiğinde Kendilerini Çaresiz Hissederler.
                  ........................Günü
                  saat..................Arasında
                           Okulumuzda
        "Çocuklarımıza Cinselliği Nasıl Anlatabiliriz*
Konulu Söyleşimizde Verebileceğimiz Doğru Yanıtları Bulmaya Çalışacağız.
                           BEKLİYORUZ.............

Sevgili anne ve babalar,
Okula başlama hem çocuk hem de ebeveyn hayatında yeni bir yaşamsal deneyim olması nediyle, heyecan vericidir. Büyük bir özenle yetiştirmeye çalıştığımız çocuklarımıza anaokuluna bıraktığımız ilk gün, olumlu olumsuz bir çok duygu ile yüzyüze geliriz. Hepsi doğal olan tüm duygularımız davranışlarımıza ve bunlarda çocuklarımıza yansır. Çocuğunu okulumuza emanet bir ebeveyn olarak neler hissettiğinizi önemsiyor ve bunları bizimle paylaşnmanızı bekliyoruz.        
 ;;)