Forum içi arama

mail grup

Gönderen Konu: intihar girişimi ensest kendini yaralama uyum problemi kim bilir daha neler var  (Okunma sayısı 623 defa)

Çevrimdışı mustafashn

• içimizden
merhabalar hocalarım.. bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var.. 10.sınıf öğrencime abisi tecavüz etmeye çalışıyor öğrenci evden kaçarak kurtuluyor. intihar etmek için çatıya çıkıyor ve sonrada korkarak vazgeçiyor. bir kaç defa daha intihar girişimi oluyor ve dönem başından beri evde tartışmalar kavgalar.. öğrenci gerçekten sıkıntılı bir durumda. geçen haftada bi ilaç alarak (uyuşturucu etkisi olan bir ilaç sanırım) kollarına bir sürü bıçak yarası açmış hissetmeden. idarenin de bilgisi var ancak öncelikle aile ziyareti yapalım diyorlar.. bazen ben bütün bunları ilgi çekmek için yapmış olabilir mi diye düşünüyorum çünkü bana ve idareye anlattıklarını diğer hocalara da anlatmış. benim öncelikli olarak yapmam gerekenler nelerdir &; &; görüşlerinizi paylaşabilir misiniz??...

Çevrimdışı 1k5n

• Tecrübeli
idareyle bunu muhakkak paylaşın hocam birlikte çözüm üretin muhtemelen bu iş polise intikal eder

Çevrimdışı ceylinn

• bazı hikayeler sadece onları anlatabilecek olanların başından geçer....
  • PROFESYONEL YAZAR
intihar girişiminde bulunmuş olması her an tekrar yapabilir demek. anlattıkla doğru veya değil. bu çocuk kazara (genelde şov,cezalandırma amaçlı maalesef böyle sonuçlanabiliyor) girişiminde başarılı olsa işiniz çok zor olur. çünkü bir anda yayılıyor. bulaşıcı ardı arkası gelmiyor hit oluyor. diğerlerini tutmak zor oluyor. benim başıma geldi. 7. kattan attı kendini kız öğrencim. başka bir okuldan bize nakil geleli 24 gün olmuş ben çocuğu tanıyamadan vefat etmişti.1400 kişiye tek kişi çalışıyordum. acayip üzüldüm perişan oldum. sınıfa hemen grupla psik. danışma yaptım. ve çok çabaladım.

Çevrimdışı mustafashn

• içimizden
Ynt: intihar girişimi ensest kendini yaralama kim bilir daha neler var
« Yanıtla #3 : Aralık 24, 2013, 09:45:29 ÖÖ »
üst kurumlara bildirmeden önce ev ziyareti yapmayı düşünüyoruz bu hafta içerisinde. üst kurumlara bildirdiğimizde bu öğrenci aileden alınacak büyük ihtimal ve yetiştirme yurduna verilecek ancak iki yıl sonrada 18 yasına gelmiş olacak.. ondan sonrası için devlet neler yapıyor bu çocuklar için bilginiz var mı

Çevrimdışı ceylinn

• PROFESYONEL YAZAR
hocam merak etmeyin 18 yaşını doldurdun güle güle demiyor. dersaneye yazdırıyor(dersane kalırsa tabii) . sınavlara hazırlanmasına yardım ediyor. bir işe yerleştirimesi için olanak sağlıyor. fakat içine gireceği ortam zor. bunalımlı depresif,nevrotik kızlar olacak. ve inanın pek çoğu ensest,tecavüz ne varsa yaşamış olacak.

Çevrimdışı shrewoman

• PROFESYONEL YAZAR
Olay bu kadar ciddyken önce bi aile ziyareti yapalım gibi basit bir hareketle başlanmamalı.. Yarın çocuk kendini asmş olsa "tüh aile ziyareti yapacaktık her şeyi düzeltecektik "mi diyeceksibniz. şuan savcılığa ya da emniyete haber vermeyerek suç işlemiş oluyorsunuz.

Çevrimdışı sensation

• Üstü kalsın...
  • Profesyonel
  • Hayat kısa, kuşlar uçuyor..
her seferinde çocuk aileden alınmıyor. aileden alınması en son çare olduğu durumlarda uygulanıyor. abi de evden alınabilir. sonuçta bir taciz sözkonusu. bence sosyal  hizmetler devreye sokulmalı.

Çevrimdışı tebessüm

• Profesyonel
  • ???
 Herşeyden önce eğer öğrencinizin abisi ona tecavüz etmeye çalışmışsa bunu hemen çocuk polisine bildirmiş olmanız gerekir diye biliyorum.Doğru yada yanlış,dikkat çekmeye çalışıyor yada değil bunu öğrenmek artık onların sorumluluğunda.Bence olay ev ziyereti yapma basamağını çoktan atlamış.

Çevrimdışı ceylinn

• PROFESYONEL YAZAR
bu durumda alırlar kesin hocam

Çevrimdışı sensation

• Üstü kalsın...
  • Profesyonel
  • Hayat kısa, kuşlar uçuyor..
bizim öğrencilerden birine abisi tacizde bulunuyormuş (soyup sürtünme) aile bu durumu sosyal hizmetlere bildirdi. öğğrenci kısa süreliğine koruma altına alındı ve abi evden alınıp yurda yerleştirildiktan sonra öğrencimiz eve döndü.

Çevrimdışı üyenin biri

• HAYATIM SENİNLE RENKLENDİ
  • PROFESYONEL YAZAR
  • canım kızım
eğer doğruysa aileden alınır