Forum içi arama

mail grup

Gönderen Konu: stajyer öğretmenlerle nasıl çalışayım?  (Okunma sayısı 296 defa)

Çevrimdışı lavant85

• içimizden
stajyer öğretmenlerle nasıl çalışayım?
« : Ekim 04, 2013, 11:44:42 ÖÖ »
bu dönem 11 tane pdr 2. sınıf öğrencilerini okullarda gözlem için bana stajyer olarak verdiler. nasıl bir çalışma yapmalım arkadaşlarla acaba? y) &;

Çevrimdışı esma50

• Profesyonel
Ynt: stajyer öğretmenlerle nasıl çalışayım?
« Yanıtla #1 : Ekim 04, 2013, 11:55:27 ÖÖ »
banada stajyer öğrenciler geliyor. üniversitenin yolladığı dosyada plan var. ona göre çalışma yapıyorum. onun dışında test envanter değerlendirmesinde bana yardımcı oluyorlar. o hafta sınıfta yapılacak bir çalışma varsa stajyerlerimle derse giriyorum. Ama sizin sayı baya çokmuş 11 kişi ile derse girmek zor olur

selermasin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 04, 2013, 11:55:56 ÖÖ »
sınıflarda test vs uygulaması yaptırabilirsin.basit problemlerle ilgili öğrenci görüşmeleri yaptırabilirsin ama 2. sınıf oldukları için muhtemelen erken olur.çok özel olmayan konularda veli görüşmesi yaparken orada bulunarak müdahale yöntemi kazandırabilirsin.dosyalama sistemini anlatıp dosya işlerini öğretebilirsin.seminer verirken onları da konuya dahil edip, arada sorular sorarak işlenişi gösterebilirsin vs vs :)

Çevrimdışı lavant85

• içimizden
« Yanıtla #3 : Ekim 04, 2013, 12:01:02 ÖS »
2. sınıf oldukları için ne danışma ne görüşme yapacak düzeyde değiller. biraz dosya desimal sisteminden toplantılardan çerçeve programdan bahsettim. üniversitenin gönderdiği dosyadan haberim yok ya gelmedi ya müdür yardımcılarında buna bir bakayım

Çevrimdışı esma50

• Profesyonel
« Yanıtla #4 : Ekim 04, 2013, 12:04:59 ÖS »
hocam bana gelen dosyada çeşitli formlar var onları dolduruyor dönem sonunda da okuldaki hocalarına veriyorlar. yönetmeliğin incelenmesi, çerçeve planının incelenmesi, rehber öğretmenin bir günün, öğrencilerin rehberlik servisi hakkındaki düşünceleri gibi matbu formları dolduruyorlar.

Çevrimdışı lavant85

• içimizden
« Yanıtla #5 : Ekim 04, 2013, 12:09:17 ÖS »
hocam bana gelen dosyada çeşitli formlar var onları dolduruyor dönem sonunda da okuldaki hocalarına veriyorlar. yönetmeliğin incelenmesi, çerçeve planının incelenmesi, rehber öğretmenin bir günün, öğrencilerin rehberlik servisi hakkındaki düşünceleri gibi matbu formları dolduruyorlar.
teşekkür ederim hocam bana da ulaşacaktır muhakkak bu form ona göre gideriz

Çevrimdışı atilgan80

• PROFESYONEL YAZAR
  • "ASLA ŞAŞMA"
« Yanıtla #6 : Ekim 04, 2013, 14:11:00 ÖS »
örnek formları bizlerde bekliyoruz.

Çevrimdışı rehbernur

• Profesyonel
« Yanıtla #7 : Ekim 07, 2013, 10:35:00 ÖÖ »
2. sınıfta staj öğrencileri okullarda gözlem amaçlı geliyorlar. yani biz o şekilde gitmiştik 5 sene evvel  &)
aktif olmaları onlar için faydalı olacaktır diye düşünüyorum. bizim danışman öğretmenimiz biz rama, bilseme falan götürmüştü. ben o açıdan faydalı olduğunu düşünüyorum. yerinde gözlemlemek güzeldi. ayrıca okullarda yapılan çalışmalarla ilgili çok meraklıydık ancak fazla aktif değildik. o nedenle ne kadar aktifleştirebilirseniz ( benim yaşadığım) eksiklik yaşamazlar ve çalışmaya başladıklarında aa bu da ne ki durumuna düşmezler  y%&