Forum içi arama

mail grup

Gönderen Konu: Öğretmen dayağı  (Okunma sayısı 11099 defa)

Çevrimdışı NÜHA

• PROFESYONEL YAZAR
  • Ezelden ebede edeple gidene ne mutlu!
Ynt: Öğretmen dayağı
« Yanıtla #40 : Aralık 11, 2008, 22:50:53 ÖS »
Aslında durum şöyle: öğretmen sert bir çizgide olduğundan genelde kolay klay izin vermiyormuş tuvalete çıkmalarına, yeğenim de hassastır izin isteyememiş.

Çevrimdışı KEVSER.

• Forum Moderatörü
  • PROFESYONEL YAZAR
  • Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil.
« Yanıtla #41 : Aralık 11, 2008, 23:02:29 ÖS »
O zaman durum değişir.

kyl_ali

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : Aralık 16, 2008, 23:57:46 ÖS »
öncede ara sıra dayanamayıp çok kızınca öğrenciye bi şaplak atıyordum. ne zamanki oğlum doğdu, öğrenci ile şiddet anlamında temasım kesildi. Kendi oğlumu da bi öğretmen dövme okulu başına yıkarım. Dövme hakkı diye bi şey olamaz.

Çevrimdışı AYŞEŞEN

• Tecrübeli
« Yanıtla #43 : Aralık 17, 2008, 09:53:05 ÖÖ »
Nasıl olur sayfayı okuyunca şaşırdım kaldım. Daha varmı okullarda dayak olayı.? Ben bizim çocukluğumuzda, lise yıllarımızda kaldı diye başlardım hep  dayak olayı cümlesine. Çocuklaırmız ruhen şiddet görmesin diye çabalarken fiziksel şiddetledemi mücade edicez şimdi:( Tamam her çocuğun bakış açısı etkilenme derecesi farklıdır. benim kızım bir fiske yese herhalde daha yüzü gülmez ki öğretmenin sınıfa hala konuşuyorsunuz çocuklar diye sert çıkışında bile üzülüp bana dedi kesin bana bi benim sesim çıkıyordu diye hayıflanan bir çocuk.

Fiziksel şiddetin affı olamaz. Kimsenin bunu yapmaya hakkı olamaz. Bizler gözümüz gibi incitmemeye çalışırken kabuledilemez. Şiddet gören çocuklara rehber öğretmenler önderlik edip haklarını almalarına önayak olmalıdırlar. Özellikle ilköğretimde. 

Haksızlığa susmak ortak olmaktır.! Vebalini taşıyabilmekte o kadar kolay olmasa gerek.

lorind21

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : Mayıs 03, 2009, 22:13:59 ÖS »
kesinlikle dayak çözüm dğildir öğrenci ne kadar da haksız olsa öğretmen arkadaşımızın onu bu şeki lde dövmesi onu haksız kılmıştır

Çevrimdışı Tülden

• Tecrübeli
« Yanıtla #45 : Kasım 04, 2009, 21:11:33 ÖS »
O öğretmen başka öğrencileri de dövecek  rahat uyuyalım  elimizden bir şey gelmez  ( ? ... ; öğrenilmiş çaresizlik) , yasal sorumluluğumuz  var ama....   vs.. (akla uygun hale getirme ) Tüm savunma mekanizmalarımız devrede, dövülen öğrencinin de savunma  mekanızmalarını daha etkin hale getirelim  olay kazasız belasız (!) kapansın mı diyeceğiz. Çocukların dövülmesi çocuk istismarı değil mi ? Lütfen... 

Çevrimdışı Yoruk

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #46 : Kasım 04, 2009, 22:31:29 ÖS »
ÖĞRENCİ HAKKINI ARAYACAK AMA HİÇ ÖĞRETMENLERİN HAKLILLIĞI YOK MU

Öğretmen arkadaşlar haklarını kafa göz patlatarak mı arayacaklar?

yusuf4625

• Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : Aralık 17, 2009, 21:59:48 ÖS »
Dayakçı Öğretmenlerin, şiddet eylem planı çerçevesinde dayağın olmaması gerektiğini öğrencilere söylediğinden dolayı; artık öğrenci dövemeyecekmiyiz, bu öğrencileri şımartıyorsunuz diya rehber öğretmene saldırdığını duymuşmuydunuz.

Çevrimdışı aycann

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #48 : Nisan 02, 2010, 20:19:08 ÖS »
hayret etmeyin hocam benim okulumda hocam kolum ağırdı bir güzel dövdüm hepsini tepeme çıkıyorlar rehberlikle yaklaş yaklaş olmuyo en iyi çözüm bu demişti geçenlerde bir arkadaş evet dayak hala var öğrencinin saçından tutup sürükleyen öğretmenlerimizde var bende aynı arkadaşıma hocam sende tenefüste tepene çıkartıp önce hiç tepki vermöeyip canın sıkılınca tepki veriyorsun tutarlı olmak bence sonuç getirir demiştim of offf kendisi problemli sağı solu belli olamyan adamları öğretmen yapan bakanlara bn ne diyeyim ondan sonrada canım yokmu rehber öğretmen derler e napalım her birinin tutarsızlığına sağaltım yolumu bulalım hangi birine veliyemi öğrenciyemi öğretmenemi ben işin içinden çıkamadım  &;

Çevrimdışı AYŞEŞEN

• Tecrübeli
« Yanıtla #49 : Nisan 05, 2010, 12:33:25 ÖS »
Çocuklarımız kimlere emanet.:(

Çevrimdışı endERkan

• Profesyonel
« Yanıtla #50 : Nisan 06, 2010, 11:19:49 ÖÖ »
yorumların hepsini okumadım ama ben okulda dayağa karşı değilim. bazen öğrenciler dayak dışında anlamıyor anacak bu dayak kulak patlatmak,sakat bırakmak kadar ağır olmamalı. yaşadığınız çevre nasıl bilmiyorum ama genel olarak kültürümüzde dayak her zaman var olmuştur. son zamanlarda azalsa da hala var olduğu su götürmez bir gerçek. çocuk bir şeyleri öğrenirken azarlanmayı öğrenmiş. siz ona farklı yaklaştığınızda bu öğretmen dövmüyor salla boşver düşüncesi gelişiyor çocuklarda. özellikle kıral kesimlerde bu daha fazla. dayak konusunda kesinlikle tutarlı olmak lazım. çocuk hangi davranşında hangi cezayı alacağını bilmeli.

Çevrimdışı AYŞEŞEN

• Tecrübeli
« Yanıtla #51 : Nisan 07, 2010, 11:47:47 ÖÖ »
yorumların hepsini okumadım ama ben okulda dayağa karşı değilim. bazen öğrenciler dayak dışında anlamıyor anacak bu dayak kulak patlatmak,sakat bırakmak kadar ağır olmamalı. yaşadığınız çevre nasıl bilmiyorum ama genel olarak kültürümüzde dayak her zaman var olmuştur. son zamanlarda azalsa da hala var olduğu su götürmez bir gerçek. çocuk bir şeyleri öğrenirken azarlanmayı öğrenmiş. siz ona farklı yaklaştığınızda bu öğretmen dövmüyor salla boşver düşüncesi gelişiyor çocuklarda. özellikle kıral kesimlerde bu daha fazla. dayak konusunda kesinlikle tutarlı olmak lazım. çocuk hangi davranşında hangi cezayı alacağını bilmeli.

Çocuk kırsal kesimde ise aileden dayak yemeyi öğrendi ise öğretmenlerde dayak atmalı ailelerin davranışın doğru olduğunu çocuklarda pekiştirmeli. Bu çocuklarda ilerde çocuklarına aynı yöntemle devam etmeli. Daha kültürel seviyeis gelişmiş el bebek gül bebek büyüdü ise çocuk dayağa hayır. o çocuk zaten hiç dayak yememiş ona nazik davranmalı. Düzeni devam ettirmeli. Yanlışmı anladım doğrumu.....

Çevrimdışı angelina

• PROFESYONEL YAZAR
  • en çok güvendiğim kurum TSK
« Yanıtla #52 : Nisan 26, 2010, 14:29:59 ÖS »
Avrupa yakası dizisinin bir bölümünde şöyle bir konuşma geçmişti 'balık tutmak için bile sertifika veya izin kağıdı gerekirken çocuk sahibi olmak baba ya da anne olmak için hiçbir koşul aranmıyor./
Evet ne kadar trajıkomik bir durum bu... Hala insanı döverek terbiye edebileceğini sanan zihniyetler var, çocuğunu, öğrencisini veya neyse döverek eğiteceğini sanan ACİZLER var evet ACİZLİK ten başka birşley değildir insana şiddet uygulamak, bir güçsüzlüktür
hele de bunu bir eğitimci bir öğretmen yapıyorsa acizin de ötesindedir böyle insanlar öğretmen olmamalıdır kesinlikle

Çevrimdışı elifpdr

• Profesyonel
« Yanıtla #53 : Nisan 26, 2010, 16:08:28 ÖS »
Avrupa yakası dizisinin bir bölümünde şöyle bir konuşma geçmişti 'balık tutmak için bile sertifika veya izin kağıdı gerekirken çocuk sahibi olmak baba ya da anne olmak için hiçbir koşul aranmıyor./
Evet ne kadar trajıkomik bir durum bu... Hala insanı döverek terbiye edebileceğini sanan zihniyetler var, çocuğunu, öğrencisini veya neyse döverek eğiteceğini sanan ACİZLER var evet ACİZLİK ten başka birşley değildir insana şiddet uygulamak, bir güçsüzlüktür
hele de bunu bir eğitimci bir öğretmen yapıyorsa acizin de ötesindedir böyle insanlar öğretmen olmamalıdır kesinlikle
P,) ,> çok haklısınız hocam

Çevrimdışı endERkan

• Profesyonel
« Yanıtla #54 : Nisan 27, 2010, 10:03:02 ÖÖ »

Çocuk kırsal kesimde ise aileden dayak yemeyi öğrendi ise öğretmenlerde dayak atmalı ailelerin davranışın doğru olduğunu çocuklarda pekiştirmeli. Bu çocuklarda ilerde çocuklarına aynı yöntemle devam etmeli. Daha kültürel seviyeis gelişmiş el bebek gül bebek büyüdü ise çocuk dayağa hayır. o çocuk zaten hiç dayak yememiş ona nazik davranmalı. Düzeni devam ettirmeli. Yanlışmı anladım doğrumu.....
yazımın sonuna dikkat ettiyseniz çocuk hangi davranışta hangi cezayı alacağını bilmeli diye yazmışım.bu sınıf içinde belirlenmesi gereken birşey. şu ana kadar dayak atmadım kolay kolay atmayı da düşünmüyorum ama bazen derslere girdiğimde çocuklar sürekli iyi niyetimi suistimal ediyor. ben sakince susun dememe rağmen hala konuşmalar devam ediyor hatta abartıp bazen ayakta dolaşmalar da oluyor.öğrencilerin susmaları içi şiddetli bir bağırış gerekiyor nedense her zaman. dönem başında dersinde kendi deyimiyle fırtına estiren hocanın dersinde ise hiçbir sıkıntı yok. dönem başında öğrencileri tanımak amacıyla girdiğim derslerde yarmazlık yapanlara konuşmaya çalışınca diğer öğrencilerin söyledği şey şu oluyor: 'hocam onları dövün dövün en iyi dayaktan anlarlar onlar' bir daha söyleme gereği duyuyorum hala bir öğrencimi dövmüş değilim..

Çevrimdışı AYŞEŞEN

• Tecrübeli
« Yanıtla #55 : Nisan 27, 2010, 12:21:38 ÖS »

yazımın sonuna dikkat ettiyseniz çocuk hangi davranışta hangi cezayı alacağını bilmeli diye yazmışım.bu sınıf içinde belirlenmesi gereken birşey. şu ana kadar dayak atmadım kolay kolay atmayı da düşünmüyorum ama bazen derslere girdiğimde çocuklar sürekli iyi niyetimi suistimal ediyor. ben sakince susun dememe rağmen hala konuşmalar devam ediyor hatta abartıp bazen ayakta dolaşmalar da oluyor.öğrencilerin susmaları içi şiddetli bir bağırış gerekiyor nedense her zaman. dönem başında dersinde kendi deyimiyle fırtına estiren hocanın dersinde ise hiçbir sıkıntı yok. dönem başında öğrencileri tanımak amacıyla girdiğim derslerde yarmazlık yapanlara konuşmaya çalışınca diğer öğrencilerin söyledği şey şu oluyor: 'hocam onları dövün dövün en iyi dayaktan anlarlar onlar' bir daha söyleme gereği duyuyorum hala bir öğrencimi dövmüş değilim..

Evet sizin çocuğa dayak atmalı tezini savunmadığınızı anlayabiliyorum. Mecburiyetten bahsetmişsiniz zorlu ve sabır gerektiren hatta bazen çaresiz bırakan bir durum belki. Okulun ilk haftasında 1. sınıf veli bilgilendirme haftasında kızımın okulundaki rehberlik öğretmeni çıtayı çocuklarınıza yükseltmeyin yoksa geri indiremezsiniz demişti. Çok hoşuma gitti bu sözü evet çıtası yükselen çocuğun azar veya dayak çıtasını indirmek belki çok zor ama bu vazife öğretmenlere düşüyor. Bunun olmaması gerektiğini çocuklara anlatmalı ki gelecek nesiller sağlıklı olsun. Saygıyı düzeni çocuklara başka yöntemlerle anlatmanın mutlaka bir yolu vardır. Profesyonel olan siz öğretmenlersiniz. Saygılarımla....

Çevrimdışı endERkan

• Profesyonel
« Yanıtla #56 : Nisan 28, 2010, 14:16:27 ÖS »

Evet sizin çocuğa dayak atmalı tezini savunmadığınızı anlayabiliyorum. Mecburiyetten bahsetmişsiniz zorlu ve sabır gerektiren hatta bazen çaresiz bırakan bir durum belki. Okulun ilk haftasında 1. sınıf veli bilgilendirme haftasında kızımın okulundaki rehberlik öğretmeni çıtayı çocuklarınıza yükseltmeyin yoksa geri indiremezsiniz demişti. Çok hoşuma gitti bu sözü evet çıtası yükselen çocuğun azar veya dayak çıtasını indirmek belki çok zor ama bu vazife öğretmenlere düşüyor. Bunun olmaması gerektiğini çocuklara anlatmalı ki gelecek nesiller sağlıklı olsun. Saygıyı düzeni çocuklara başka yöntemlerle anlatmanın mutlaka bir yolu vardır. Profesyonel olan siz öğretmenlersiniz. Saygılarımla....
hayırlısı, kısmet...

aycaha

• Ziyaretçi
« Yanıtla #57 : Nisan 30, 2010, 20:58:43 ÖS »
suyunu çıkarmamak lazım...
veli eti senin kemiği benim diyor ama eti kokutma, morartma da diyor