Forum içi arama

mail grup

Gönderen Konu: Askeri Liseden sonra üniversite için seçenek ve koşullar nedir?  (Okunma sayısı 1022 defa)

Çevrimdışı pdr_dk

• Tecrübeli
Merhaba arkadaşlar. Askeri liseye giden bir öğrenci liseyi bitirdikten sonra yüksek öğrenim için sadece askeri okula mı devam edebiliyo yoksa ygs-lys ile başka bir bölüm de okuyabiliyor mu? Bir de askeri eğitime devam etmek isteyenler için, liseden sonra nasıl bir yol izleniyor, bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı orange

• PROFESYONEL YAZAR
  • hayat :)
Ynt: Askeri Liseden sonra üniversite için seçenek ve koşullar nedir?
« Yanıtla #1 : Mart 01, 2013, 13:00:29 ÖS »
hocam bildiğim kadarıyla sadece GATF adına kazananlara össye girebiliyor tıpı kazanamazsa karaya devam ediyor. diğerlerini bilmiyorum

Çevrimdışı pdr_dk

• Tecrübeli
« Yanıtla #2 : Mart 01, 2013, 13:44:48 ÖS »
Teşekkür ederim hocam sağolun. Diğerleri konusunda bilgisi olan var mı acaba? &;

Çevrimdışı pdr_dk

• Tecrübeli
« Yanıtla #3 : Mart 01, 2013, 14:35:24 ÖS »
.....

Çevrimdışı South Park

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #4 : Mart 02, 2013, 12:09:16 ÖS »
Yanıltmak istemem ben de net bilgi veremiyorum ama askeri lise bittikten sonra öss ye girme şansı ve okuldan ayrılma şansı var. Ortasında ayrılmak durumunda tazminat ödeme yükümlülüğü var.
Ayrılmak istemeyenler de direkt harp okullarına geçiyorlar. GATF için ise ÖSS ye girmek şart.

NOT: Artık Öss kalmadı ama aklımda hep öyle kaldı :)

Çevrimdışı aniceman

• Ondokuz Mayıs Üniversitesi
  • PROFESYONEL YAZAR
    • twitter.com/anicemania
« Yanıtla #5 : Mart 02, 2013, 15:16:11 ÖS »
Yanıltmak istemem ben de net bilgi veremiyorum ama askeri lise bittikten sonra öss ye girme şansı ve okuldan ayrılma şansı var. Ortasında ayrılmak durumunda tazminat ödeme yükümlülüğü var.
Ayrılmak istemeyenler de direkt harp okullarına geçiyorlar. GATF için ise ÖSS ye girmek şart.

NOT: Artık Öss kalmadı ama aklımda hep öyle kaldı :)
+1
bir kaç yıl önceden benim aklımda kalan bilgi de bu yönde idi. emin olmadığımdan yazmamıştım.

Not: Belki iki-üç emin olmayan görüşü getirin bir emin sonucu götürün kampanyası filan çıkar ilerleyen mesajlarda =)

Çevrimdışı pdr_dk

• Tecrübeli
« Yanıtla #6 : Mart 04, 2013, 09:14:35 ÖÖ »
Teşekkür ederim arkadaşlar. Çok araştırdım ama bir bilgi bulamadım internette. Artık ben de emin olmamakla birlikte ..... diye anlatırım öğrencilere ne yapayım  &)