Forum içi arama

mail grup

Anket

Toplumda suçun azaltılması için ...

cezalar nicelik olarak artirilmalidir (daha uzun süre hapis cezasi verilmeli)
cezalar nitelik olarak artirilmalidir (ceza evi sartlari agirlastirilmali)
cezalarin caydiricilik konusunda yeterli oldugunu düsünüyorum.
cezalarin suçu azaltacagini düsünmüyorum.
diger. (önerinizi lütfen belirtiniz)

Gönderen Konu: Aslanlar gibi yatar çıkarım !  (Okunma sayısı 845 defa)

Çevrimdışı YILMAZ...

• Pd Rehber Öğretmen
  • PROFESYONEL YAZAR
  • vardır hikmeti...
Aslanlar gibi yatar çıkarım !
« : Kasım 26, 2012, 09:25:36 ÖÖ »
hapishaneler çok mu rahat  &;

Çevrimdışı mavimartı

• Forum Moderatörü
  • PROFESYONEL YAZAR
  • ertelenmişlik pişmanlığın en yakın dostudur...
Ynt: Aslanlar gibi yatar çıkarım !
« Yanıtla #1 : Kasım 26, 2012, 10:50:48 ÖÖ »
en son kim demiş hocam bunu...

selermasin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Kasım 26, 2012, 10:51:53 ÖÖ »
rahat olmadığı için bu söz söylenmiş ya zaten yılmaz hocam :)

Çevrimdışı YILMAZ...

• Pd Rehber Öğretmen
  • PROFESYONEL YAZAR
  • vardır hikmeti...
« Yanıtla #3 : Kasım 26, 2012, 11:03:24 ÖÖ »
bir kaç örnek  :)

Denetimli serbestlik uygulamasıyla açık cezaevlerinden tahliye edilen mahkumlardan bir kısmı ücretsiz kamu görevlerinde çalışmaya başladı.   Kamu görevi için belirlenen yerlerden biri de Bakırköy Adalet Sarayı oldu.

Denetimli serbest kalan mahkumlara günde 4 saat adliyenin etrafını temizleme görevi verildi. Adliyede kamu hizmeti verenlerle görüşen Hürriyet gazetesinden Eyüp Serbest, bu kişilerin cezaevine geri dönmek istediklerini aktardı.   

Ömer Yeşilyurt (26):
“Yaralamadan 7 yıl cezaevinde kaldım. Son 4.5 ayımda saldılar. Cezaevine girmeden tekstilcilik yapıyordum. Samsun Bafra’da akşam 10’da tahliye ettiler. İmza atmayı kabul ediyoruz ama kendi işimizi yapmak istiyoruz. Hem para kazanırız hem de sigortamız olur. İnanın cezaevi şartları daha iyiydi. En azından revir vardı bedava. Hem içeride boncuk işi yapıyordum. Tığ ile şal örüyordum. Aylık 800 TL kazancım vardı. Ben her gün kimden yol parası bulacağım. Bu insanları saldılar ama anlaşılan yine geri toplayacaklar 2005’te olduğu gibi. Bu şekilde suça meyilli ediyorlar bizi.”   

Nevzat Kaya (57):
“Uyuşturucudan 2,5 yıl hapiste kaldım. Kalan cezamı kamu hizmetinde geçireceğim. Ama inanın cezaevi koşulları bu şartlardan iyi. Orada en azından çorbamız, ekmeğimiz, baklavamız önümüze geliyordu. Bir yerimiz ağrıdığında doktora gidebiliyorduk. Şimdi parasız, sigortasız çalışıp ailemize de yük olacağız. Bari her gün imzamızı atalım sonra gidip ekmek peşinde koşalım. Ben cezaevine geri döneceğim. Buradaki çoğu kişi yırttı gitti kağıdını. Bizi gecenin bir yarısı bıraktılar, inanın eve yürüyerek döndüm. Hepimizin ayaklarının altı yara içinde. Su topladı hep ayaklarımız.”   

Kadir Kartal (30)
Yaralamadan hüküm giyip Silivri Cezaevi’nde 4 ay yatmış. Cezasının son 3 ayını kamu hizmeti yaparak çekecek. İlk iş gününe eşi Fatma ve 7 aylık kızı Melis’le gelmiş. Yol paraları olmadığı için Kazlıçeşme’deki evlerinden Bakırköy Adalet Sarayı’na kadar yürümüşler. Tek isteği sigortalı bir iş. “Bebeğim ve eşime yemek getiremedikten sonra ne yapayım dışarıda. Cezaevinde geçirseydim bu süreyi daha iyiydi. Devlet bu şekilde bizi suça teşvik ediyor. Her gün imza vermek zorundayız ama yol parası bile bulamazken bunu nasıl yapacağız."

Çevrimdışı kartex

• Profesyonel
« Yanıtla #4 : Kasım 26, 2012, 11:17:20 ÖÖ »
bizde her şeyin çakması yapılıyor paris hilton gibi temizleyecekler sandılar herhalde kadın porsche yle geliyordu temizliğe  :~)

Çevrimdışı YILMAZ...

• Pd Rehber Öğretmen
  • PROFESYONEL YAZAR
  • vardır hikmeti...
« Yanıtla #5 : Kasım 26, 2012, 11:23:38 ÖÖ »
bakıyorum, bazı insanlar çok rahat suç işleyebiliyor.
cezaevine girerim diye korkmuyorlar.
sezonluk suç işleyip ceza evine sezonluk girenleri duymuştum.

Çevrimdışı mavimartı

• Forum Moderatörü
  • PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #6 : Kasım 26, 2012, 12:01:29 ÖS »
cezaevi şartlarının daha insancıl olması bile eleştirilmiş demek ki bu ülkede...

Çevrimdışı YILMAZ...

• Pd Rehber Öğretmen
  • PROFESYONEL YAZAR
  • vardır hikmeti...
« Yanıtla #7 : Kasım 26, 2012, 12:29:00 ÖS »
cezaevi şartlarının daha insancıl olması bile eleştirilmiş demek ki bu ülkede...

anlamadım hocam, kim insancıl olmasını eleştirmiş.

Çevrimdışı mavimartı

• Forum Moderatörü
  • PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #8 : Kasım 26, 2012, 14:07:49 ÖS »
eyüp serbest hocam bu mesajı vermiş...

Çevrimdışı YILMAZ...

• Pd Rehber Öğretmen
  • PROFESYONEL YAZAR
  • vardır hikmeti...
« Yanıtla #9 : Kasım 30, 2012, 17:17:09 ÖS »
ceza evlerinin rahat olduğuna bir örnek daha

Dolandırıcının müthiş cesareti...Sizin de başınıza gelebilir

Gazeteci Şükrü Küçükşahin hergün onlarca kişinin yaşadığı bir dolandırıcılık olayını yaşadı...

Küçükşahin yaşananları twitter hesabından paylaştı. Dolandırıcıların GSM numarasını da açıkladı...
İşte o olay:
Dolandırıcıların ne kadar cesurlaştığını gösteren bir örnek yaşadım. Kısaltarak anlatayım zamanı olanlara… Canlı yayından çıktım em aradı;
 "Mamak karakolundan baş komiser falan” aradı. Arkada telsiz konuşmaları. Bana adımla hitap edip senin vatandaşlık nosunu sordular. "Böyle olur mu?" diye söyledim. Kendisini arayın gazetededir dedim. Senin canlı yayında olduğunu söylediler. Kanalı söylediler benim haberim yok doğru çıktı. Yine de kendisini arayın dedim. Senin numaranı da biliyorlar 507'li bir numaradan " bilgisini verdim.
Tam o anda aynı numara beni de aradı açtım. "Ben baş komiser Ali Fuat Yalçıntaş. Mamak Karakolundan arıyorum. Kimliğinizi kaybettiniz mi?” diye sordu. "Hayır" deyince asistanımın adını vererek “tanıyor musun” dedi. “Kimliğini hiç ona verdin mi” falan ama üslup garip “siz cidden baş komiser misiniz?” diye sordum ama bu arada arkadan yine telsiz sesleri geliyor.
 "Ya kardeşim sizin adınıza PKK’lılar 49 telefon almışlar. Vatandaşlık kimlik no’nuz gerek."
 “Siz telefonda mı bunu istiyorsunuz yeni bir yöntem galiba?” dedim.
"Yav senin adına bankadan para da çekiyorlar."
Benimle böyle konuşamazsın diye çıkıştım.
"Gel bakalım sen karakola" demez mi?
" Hadi be sende" deyip kapattım.
Aradı;
 'Sen benim yüzüme telefonu nasıl kapatırsın' diye bağırmaz mı?
Bu kez “yürü” dedim. Ama o hala“bak bankalarda para olan hesapların hangisi” diye sormaz mı?
Bir de “inanmıyorsan aha telefon numarasi ara Mamak karakolunu” diyor ama kaba dil. Bu kez tam def ettim kapattım.
Arkadaşlara sordurdum tabi böyle bir baş komiser yok. Asistanımı aradım: “Ya seni arayan oldu mu?” Ağlayıp duruyor. Aramışlar kimlik bilgilerimi istemişler vermeyince gelip senin ellerine kelepçe takip oradan alacağız demişler.
Polisi aradım normal bir durummuş(!)  arama yapılan telefon nosunu istediler.
Verdim. (size de veriyorum) +905075492837.
 “Bunlar dolandırıcı banka hesaplarını boşaltıyorlar” dediler.
Garibim dolandırırcılar boş hesapların peşine düşmüşler de ama müthiş bir cesaret.
Arkadaşlara anlattık aman Allah'ım yahu her gün onlarca hikâye.
Vallahi eski bir AKP vekille karşılaştım o da dün yaşamış…
 Adamları bankaya çağırmış ama gelen olmamış.
Meğer her yanı dolandırırcı sarmış ve haberimiz de varmış ama gülüp geçiyor musunuz?
 Bu arada epey para kaptıran da duydum.
Hikâye bu…Memurlar.Net

Çevrimdışı YILMAZ...

• Pd Rehber Öğretmen
  • PROFESYONEL YAZAR
  • vardır hikmeti...
Öğretmen ayrıldığı sevgilisi tarafından sokak ortasında öldürüldü
« Yanıtla #10 : Aralık 08, 2012, 13:51:59 ÖS »

7 Aralık 2012 09:37

Konya’da 27 yaşındaki öğretmen ayrıldığı sevgilisi tarafından sokak ortasında kafasından tabanca ile vurularak öldürüldü.

Olay, dün saat 22.00 sıralarında merkez Selçuklu İlçesi Şeyh Şamil Mahallesi Eylül Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, Van’da sınıf öğretmeni olarak görev yapan Gülşen Aktürk (27), izin alarak Konya’da ikamet eden anne ve babasının yanına geldi. Gülşen Aktürk'ün Van’da bulunan eski sevgilisi olduğu öğrenilen Van İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde memur Hakan B. (36) ayrıldığı sevgilisi ile barışmak için Konya’ya geldi. Konya’da ayrıldığı sevgilisinin evinin önüne giden Hakan B. defalarca aradığı Gülşen Aktürk'ü ikna ederek aşağı indirdi. Hakan B’nin arabasına binen genç öğretmen 10 dakikalık görüşmenin ardından barışmayı kabul etmeyerek araçtan indi. Bu duruma sinirlenen Hakan B. de evine doğru yürüyen Gülşen Aktürk'e yanındaki tabancayla kafasına iki el ateş etti. Genç öğretmen yere yığılırken eski sevgili aracıyla kaçtı. Ambulansla Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Gülşen Aktürk yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Polisin takibi sonrası yakalanan şüpheli Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi. Hastanede çıkışında gazetecilerin “Neden öldürdünüz” sorusuna şüpheli, “Öldü mü” diyerek karşılık verdi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

İhlas Haber Ajansı

habere yazılan bir yorum
"BD29 haklısın, idam ile cezalandırmak gerek, adam 20 yıl sonra dışarda demişsin ama yanılıyorsun dostum, ben cezaevinde görevli birisi olarak biliyorum ki 20 yıl yatması asla mümkün değildir, yani daha erken çıkacak,

burada şartla tahliye olayını özetle anlatmam iyi olacak

diyelim ki katil zanlısı yargılandı ve 21 yıla mahkum oldu

bu kişinin cezası 21:3*2=14 yıl yatacak, bu 14 yılın son 6 yılını açık cezaevinde yatacak ki orasını bir görseniz zaten cezaevi demezsiniz, bildiğiniz kredi yurtlar kurumunun yurdu gibi bir yer, abartmıyorum aynı öyle bir yurt, yani son altı yılını bu yurtta kalacak, dahası var bu son 6 yılın son iki yılını (1.2.3. yargı paketleri sayesinde) denetimli serbestlikte geçirecek, yani normal evinde ve özgür olarak geçirecek

vatandaş da sanacak ki katil ceza aldı ve cazısını çekiyor sanacak, durum budur,

ülkem suçlular cennetidir

idam karşıtları katillerin suç ortaklarıdır"

7 Aralık 2012 10:06      aristokrat69 memurlar net
« Son Düzenleme: Aralık 08, 2012, 13:54:20 ÖS Gönderen: (:YILMAZ:) »

Çevrimdışı YILMAZ...

• Pd Rehber Öğretmen
  • PROFESYONEL YAZAR
  • vardır hikmeti...
« Yanıtla #11 : Aralık 12, 2012, 15:11:08 ÖS »
güzel bir yorum

"Eminim dünyada bizim gibi bir devlert daha yoktur! Vatandaş, hiç önemsenmez,vatandaşa hiç değer verilmez ve dikkate alınmaz!
Fakat söz konusu suçlular olduğunda; aman bir özen, bir ihtimam, bir babacanlık, bir korumacılıktır sergilenirki şaşar kalırsınız...
Bir suçlu yakalandığında hemen hastanelere koşturulur, sırada bekleyen onca insanın önüne geçileren suçlu hazretlerinin sağlık kontrolleri anında yapılır.
Oysa vatandaş ölüyor olsa bile, kimsenin umurunda olmaz!
Suçlu hazretleri yakaladığında, tutuksuz yargılanmak üzere hemen salıverilir!
Oysa vatandaş mağdur edildiğinde; dolandırıldığında, soyulduğunda, darp edildiğinde, tecavüze uğradığında anasından emdiği süt itina ile burnundan getirilir!
Vatandaş, savcının, hakimin makamına, salavatla korkuyla girer; çapulcuların ayaklarına hakimler seferber edilir!
Devletin koskoca yetkilisi öldürüleceğini söyleyen çaresiz bir kadına:"Ölüm haktır, yapacak bir şey yoktur..." diye zırvalayabilir.
Memleket, suçluların cenneti, vatandaşların cehennemi oldu yetkililer hala kılını kıpırdatmıyor!"
11 Aralık 2012 08:51Akilbey memurlar.net