Forum içi arama

mail grup

Gönderen Konu: 7-19 Yaş Aile Eğitimi  (Okunma sayısı 4509 defa)

Çevrimdışı tebessüm

• Profesyonel
  • ???
7-19 Yaş Aile Eğitimi
« : Mart 14, 2012, 10:08:52 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba,Samsun'da görev yapıyorum 7-19 Yaş Aile Eğitimi'nde birinci dönem 1, ikinci dönem 1 tane olmak üzere en az iki kapalı grup açmamız isteniyordu.Dün okula genel müdürlüğün yazısı geldi 7-19 yaş ile ilgili,3. maddede diyor ki uygulayıcı rehber öğretmenlerin bir eğitim-öğretim yılı içerisinde en az bir kapalı grup ve iki açık grup uygulaması..... bu durumda bir kapalı grup açmamız yeterli görünüyor,diğer bir konu açık grup çalışması nasıl oluyor?Samsun'da çalışan arkadaşların fikirleri nelerdir?Diğer illerde çalışan arkadaşlarda uygulama nasıl merak ediyorum.Teşekkür ederim.

Çevrimdışı Kursat Ali Berfin

• ............Ve...........
  • PROFESYONEL YAZAR
  • ""S""E""N""T""E""Z""
Ynt: 7-19 Yaş Aile Eğitimi
« Yanıtla #1 : Mart 14, 2012, 10:24:03 ÖÖ »
Merhaba hocam.
İzin verirseniz acizane bilgilerimi paylaşmak isterim.

Hocam dediğiniz gibi, daha önceden her dönem en az 1 grup olmak üzere, yılda en az 2 grup açılması zorunluydu.

Gerekçesini bilmiyorum. Ama her dönem 8 hafta devam edecek sabit grup bulmanın zorluğundan dolayı, açık grupların yapılmasının kararlaştırıldığını tahmin ediyorum. Biliyorsunuz grup oluşturma sürecinde arkadaşlarımız çok zorlu süreçler yaşadılar.Savunmalar ve gemiciğe hiç girmiyorum &) ...

Bu nedenle artık tek kapalı grup yeterli olacak.
hocam açık grup da; hani verdiğimiz aile seminerleri vardı ya. O şekilde uygulanacak. Veliler davet edilecek. Gelen velilerle yine klavuz kitaba bağlı kalınmak suretiye çalışmalar yürütülecek. Hocam kılavuz kitaplarda, açık gruplarla ilgili bilgiler mevcut. Hangi etkinliklrin uygulanacağı, hangilerinin uygulanmayacağı belirtilmiş.
Süreci yönetme konusunda gerekli açıklamalar mevcut.

Şimdilik bildiğim bu. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Kolay gelsin hocam ,;)

Çevrimdışı tebessüm

• Profesyonel
  • ???
« Yanıtla #2 : Mart 14, 2012, 10:27:13 ÖÖ »
Çok teşekkür ederim hocam; gemicik konusunda haklısınız kendimi bir an kötü hissettim nedense y%& Sadece bir soru daha açık gruplar için herhangi bir prosedür var mı?Rapor,grup formu gibi gönderilmesi gereken teşekkür ederim......
« Son Düzenleme: Mart 14, 2012, 11:04:22 ÖÖ Gönderen: tebessüm »

Çevrimdışı metafor

• gidenler bizden hep bir parça götürürler.
  • PROFESYONEL YAZAR
  • o parçanın yerinde de derin izler kalır...
« Yanıtla #3 : Mart 14, 2012, 11:49:32 ÖÖ »
Herhangi bir oturumu alıp, velilere çağrıda bulunarak, okula davet etme ve ''sadece kapalı gruplarda uygulanabilir'', uyarısı olmayan etkinlikleri kullanarak süreci gerçekleştireceğimiz çalışmalar gibi geliyor bana bu açık grup uygulaması tebessüm hocam.
Sanırım 1. lik bizim olacak bu yıl...  ~) 
Evrak, rapor, döküman kısmını ben de merak ediyorum. Acaba katılım gösterenlerin yoklamasını alarak, grup bilgi formumu oluşturacağız, kapalı grupta olduğu gibi y)

Çevrimdışı tebessüm

• Profesyonel
  • ???
« Yanıtla #4 : Mart 28, 2012, 10:59:12 ÖÖ »
Açık grup çalışması nasıl yapılır bilmiyoruz,prosedürü nedir bilmiyoruz?Bu da formatörlerin işini eğitimler sırasında ne kadar iyi yaptığını gösteriyor????????????Verdiği eğitimin kalitesi önemli değil,ulaştığın kişi sayısı önemli.........Her yaptığımız işi gibi buda yarım yamalak.....

Çevrimdışı metafor

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #5 : Mart 28, 2012, 11:14:10 ÖÖ »
Unutmazsam akşam mail grubuna sorarım hocam.
Hem 5. oturumun değerlendirmesini ve resimlerimi paylaşacağım.  :)
Bazı konularda aksaklıklar olduğu doğru. Bazen araç amaç olabiliyor, niceliğin niteliğin önüne geçmesi gibi...  ~)

Çevrimdışı nazlibeydogan

• PROFESYONEL YAZAR
  • mucizem-alperim 3 yaşında
« Yanıtla #6 : Mart 28, 2012, 11:29:50 ÖÖ »
evet tebessüm katılıyorum sana. bize de açık grup kapalı grup diye herhangi bir ayrım yapılarak detaylar anlatılmadı. ve şimdi onu yapın bunu yapın diyolar. benim bide şöyle bir sıkıntım var 1. dönemde duyurdum şimdi de katılırım diyen 4-5 velim çıkıyor. dolayısıyla da başlatamıyorum bir türlü. tutanak tuttum ben de veliler katılmıyor açamıyorum diye idareye de onaylatım. sonra bir de sorumlu sensin deyip sıkıntı çıkarmasınlar

Çevrimdışı metafor

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #7 : Mart 28, 2012, 11:41:32 ÖÖ »
evet tebessüm katılıyorum sana. bize de açık grup kapalı grup diye herhangi bir ayrım yapılarak detaylar anlatılmadı. ve şimdi onu yapın bunu yapın diyolar. benim bide şöyle bir sıkıntım var 1. dönemde duyurdum şimdi de katılırım diyen 4-5 velim çıkıyor. dolayısıyla da başlatamıyorum bir türlü. tutanak tuttum ben de veliler katılmıyor açamıyorum diye idareye de onaylatım. sonra bir de sorumlu sensin deyip sıkıntı çıkarmasınlar
aynı sıkıntıyı geçen dönem yaşadım hocam. Açamadım grup, veli davetiyelerini ve tanıtım toplantısı tutanaklarımı dosyaladım. şimdilik bir sıkıntı olmadı. bu dönem çok şükür ki, 24 kişi ile başladım ama bulana kadar oldukça yoğun çalışmalar sürdürdüm. Çevreyi tanıyan ve veli üzerinde etkisi olan öğretmen arkadaşlarınızdan yardım almanızı şiddetle tavsiye ederim. ;)

(Bir de aramızda kalsın, ilköğretimdeyseniz eğer, ben şunu kullanıyorum.
İlde bu eğitim artık herkes için zorunlu oldu, bu demektir ki her veli bu eğitimi ya ilköğretim de ya lisede mutlaka alacak.
Ben özellikle 8. sınıf velilerime bu eğitimi anlatırken, bu yıl bu eğitimi benden alamadığınız takdirde; gelecek yıl çocuğunuzun gideceği lisede çalışan meslekdaşlarımdan alacaksınız diyorum. Bu eğitimin mecburi tutulduğunu, burda mesafeniz yakınken değerlendirin, gelecek yıl, merkeze gitmek zorunda kalacaksınız diyorum.  :)
Lisede çalışan arkadaşlar kızmasınlar ama diğer türllü veliyi çekmek çok zor, böyle stratejiler geliştirmek zorunda bırakıyorlar insanı...) Tavsiye ederim, etkili oluyor veli üzerinde...  ,;)
« Son Düzenleme: Mart 29, 2012, 23:56:12 ÖS Gönderen: Metafor »

Çevrimdışı nazlibeydogan

• PROFESYONEL YAZAR
  • mucizem-alperim 3 yaşında
« Yanıtla #8 : Mart 28, 2012, 11:46:30 ÖÖ »
benim okulumun sıkıntısı zaten velilerin okula uğramaması metafor hocam. okul öğretmenleri olarak hepimiz şikayetçiyiz bu durumdan. okulumuz normal öğretim ve kendilerinin fazlaca zamanalrı var zaten ama okula gelmek zorlarına gidiyor işte. zorunlu taktiğini uygulayayım ben de böyle birşey gelmemişti aklıma belki kandırabiliim hiç olmazsa. teşekkür ederim desteğiniz için.. size de kolay gelsin hocam..

• PROFESYONEL YAZAR
  • ""S""E""N""T""E""Z""
« Yanıtla #9 : Mart 28, 2012, 11:47:55 ÖÖ »

(Bir de aramızda kalsın, ilköğretimdeyseniz eğer, ben şunu kullanıyorum.
İlde bu eğitim artık herkes için zorunlu oldu, bu demektir ki her veli bu eğitimi ya ilköğretim de ya lisede mutlaka alacak.
Ben özellikle 8. sınıf velilerime bu eğitimi anlatırken, bu yıl bu eğitimi benden alamadığınız takdirde; gelecek yıl çocuğunuzun gideceği lisede çalışan meslekdaşlarımdan alacaksınız diyorum.
 y?) :o y?) 

Lisede öcüler yer sizi, tadında olmuş hocam  &)

Ah o gemide ben de olsaydım, açık denizlere yol alsaydım. y() y() y()
« Son Düzenleme: Mart 29, 2012, 13:08:25 ÖS Gönderen: Kursat Ali Berfin »

Çevrimdışı tebessüm

• Profesyonel
  • ???
« Yanıtla #10 : Mart 28, 2012, 11:48:50 ÖÖ »
Metafor hocam 1 grup'mu açtınız bu sene? Oda sıkıntı ya! bir tane istemiyorlar.Gelen yazıda en az bir kapalı grup denmesine rağmen RAM'ın sitesinde"bir"ibarsine yer vermemişler,kapalı grup demişler:)............ilginç......programdan yeniden gözden geçirilmeli.......nokta vuruşu istiyor veli "ne yapabilirim?"diyor.......çatışmanın basamakları  çokta ilgisini çekmiyor doğruyu söylemek gerekirse.......

Çevrimdışı endERkan

• Profesyonel
« Yanıtla #11 : Mart 29, 2012, 13:05:29 ÖS »
şu gemicik meselesini merak ettim valla:)

Çevrimdışı tebessüm

• Profesyonel
  • ???
« Yanıtla #12 : Nisan 05, 2012, 12:45:19 ÖS »
Gemicik:) 7-19 yaş aile eğitminde grup açan rehber öğretmenlere teşekkür niyetiyle olsa gerek gemi gezisi düzenlendi.Öyle bir geziydiki gemi limandan çıkar çıkmaz bütün tabaklar yerde,herkese siyah poşet dağıtılmaya başlandı.Bu arada katılımda zorunlu!!!!!!!!!Teşekkür etmek miydi amaç ceza vermek miydi anlayamadık doğrusu:)

• PROFESYONEL YAZAR
  • ""S""E""N""T""E""Z""
« Yanıtla #13 : Nisan 05, 2012, 12:54:31 ÖS »
tebessüm sana bi iyi bi de kötü haberim var

iyi haber(biliyosundur gerçi)

bu yıl grup açanlara nortpointotel’de muhteşem bir akşam yemeği, akabinde de limuzinle eve bırakılma.. %&

kötü haber
ip numaran görünüyo >:D

Çevrimdışı tebessüm

• Profesyonel
  • ???
« Yanıtla #14 : Nisan 05, 2012, 14:20:07 ÖS »
:) ben zavallı bir köy öğretmeni olduğum için otellerde verilen akşam yemeklerinden hiç haberim olmadı,northpoint otelden de haberim yoktu........tüh şimdi ne olacak:(

selermasin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Nisan 05, 2012, 14:20:49 ÖS »
tebessüm sana bi iyi bi de kötü haberim var

iyi haber(biliyosundur gerçi)

bu yıl grup açanlara nortpointotel’de muhteşem bir akşam yemeği, akabinde de limuzinle eve bırakılma.. %&

kötü haber
ip numaran görünüyo >:D
KAB  ?:   ;;)

selermasin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Nisan 05, 2012, 14:22:02 ÖS »
şükür bitirdim ben eğitimi.törenimi falan da yaptım bu dönem de açmayı düşünmüyorum artık.
eğitim faydalı tamam ama eğitim süreci bittikten sonra öğrenilenler ne kadar uygulanıyor ben asıl onu merak ediyorum  y)

Çevrimdışı tebessüm

• Profesyonel
  • ???
« Yanıtla #17 : Nisan 06, 2012, 10:52:04 ÖÖ »
SelERmaSIN:)) tek grup mu açtınız?  Yani genelde anne eğitimi olarak geçiyor eğitimler.Babalardan dert yanıyorlar çoğunlukla.......Babalar ortada yok..... 

selermasin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Nisan 06, 2012, 10:57:45 ÖÖ »
tek grup açtım tebessüm yeter bi dönem için :) anneler vardı evet babaların işi olmasa bile gelmiyor.sebepler:

- ben her şeyi biliyorum bana ne öğretecek?
- çocuk eğitimi anlatmakla mı oluyor?
- bir sürü vakit kaybı ne gerek var?
- bizimki güzel güzel büyüyor işte..
- o kadar kadının içinde benim ne işim var?  ,,<  yerler ya seni ortaya alıp haklısın babacııımmmm  y(/

Çevrimdışı tebessüm

• Profesyonel
  • ???
« Yanıtla #19 : Nisan 06, 2012, 11:07:00 ÖÖ »
Bende ilk dönem bir tane açtım,bu dönem bakacaz artık......Bu sebeplerin hepsini söylüyor sevgili babalar....birde ekonomik kazanç sağlıyorum daha ne yapıcam gerisini annesi yapıyor işte diyenlerde çıkıyor......Benim çalıştığım yerde toplum baskısı da var...eğitime gelen veliyi zor buluyorum,katılmak isteyenleride sen çocuk yetiştirmeyi bilmiyor musun,ne işin var okulda diye çevresindekiler caydırmaya çalışıyorlar..... y)