Forum içi arama

mail grup

Gönderen Konu: Görüşme tekniği  (Okunma sayısı 1474 defa)

Çevrimdışı sibel85

• içimizden
Görüşme tekniği
« : Mart 05, 2012, 19:02:48 ÖS »
Merhaba ben pdr bölümü öğrencisiyim test dışı teknikler dersinde öğrencilere görüşme tekniğini uygulamamız  gerek  dikkat etmem gereken nottaları söyleyebilirmisiniz ?

Çevrimdışı gözdepdrciyiz

• Profesyonel
  • ...kitap ruhun ve aklın ilacıdır...
Ynt: Görüşme tekniği
« Yanıtla #1 : Mart 05, 2012, 20:00:04 ÖS »
Ben görüşmelerimi yapmadan önce odamda benimle konuşurken öğrencinin öncelikle kendini rahat hissetmesine önem veriyorum. Bunu şu şekilde yapıyorum:) :
Özellikle öğrenci birinci kademeyse ona şakalar yapıyorum birlikte gülüyoruz. El kol hareketlerine dikkat ediyorum heyecanlı olduğunu anlayınca ön konuşmayı biraz daha uzatıyorum. İkinci kademede bu konu biraz daha aşılmış oluyor.
Ayrıca öğrenciyle yaptığım görüşmede kimsenin bizi rahatsız etmemesi için önlem alıyorum, kapıya görüşme var yazıyorum. Son olarak da birebir görüşme şart diyorum...
Öğrenci kendini rahat hissettiğinde zaten işin zor kısmı bitiyor.
İletişim engellerini kullanmamak, danışana birazdan ne söyleyeceğinden çok danışanın ne demek istediğini anlamaya odaklanmak.

Şimdilik aklıma bunlar geliyor. Hı bide birinci kademenin sonraki görüşmelerinde şeker çikolata kalem gibi hediyeler vermek iyi oluyor :)

Çevrimdışı sibel85

• içimizden
« Yanıtla #2 : Mart 05, 2012, 20:46:42 ÖS »
Ben görüşmelerimi yapmadan önce odamda benimle konuşurken öğrencinin öncelikle kendini rahat hissetmesine önem veriyorum. Bunu şu şekilde yapıyorum:) :
Özellikle öğrenci birinci kademeyse ona şakalar yapıyorum birlikte gülüyoruz. El kol hareketlerine dikkat ediyorum heyecanlı olduğunu anlayınca ön konuşmayı biraz daha uzatıyorum. İkinci kademede bu konu biraz daha aşılmış oluyor.
Ayrıca öğrenciyle yaptığım görüşmede kimsenin bizi rahatsız etmemesi için önlem alıyorum, kapıya görüşme var yazıyorum. Son olarak da birebir görüşme şart diyorum...
Öğrenci kendini rahat hissettiğinde zaten işin zor kısmı bitiyor.
İletişim engellerini kullanmamak, danışana birazdan ne söyleyeceğinden çok danışanın ne demek istediğini anlamaya odaklanmak.

Şimdilik aklıma bunlar geliyor. Hı bide birinci kademenin sonraki görüşmelerinde şeker çikolata kalem gibi hediyeler vermek iyi oluyor :)

Bilgilendirdiğiniz için  teşşekürler. :)

Çevrimdışı köylü

• Aday Adayi
  • *
« Yanıtla #3 : Mart 07, 2012, 10:13:27 ÖÖ »
ı. kademede görüşmede öğrenciye güven vermek önemli.spontan göz kontağı veonun ilgi alanlarını tanımaya dönük sorularla işe başlarım. hangi çizgi film, ensevdiğin oyun vb.

Çevrimdışı rhbrmhmt

• Henüz Okuyucu
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 15, 2012, 12:14:41 ÖS »
yeni üyeyim ve adam yerine konmam için bikaç yorum yazmam gerekiyomuş:) görüşme teknikleri ile ilgili soru soran arkadaşa "no advice" diyorum daha da başka bişey demiyorum.ha diiceksin ki bu da bi "advice" değil mi.evet advice'ın ağababası hem de:)

Çevrimdışı atilgan80

• PROFESYONEL YAZAR
  • "ASLA ŞAŞMA"
« Yanıtla #5 : Mart 15, 2012, 13:55:20 ÖS »
 &:  son yorum yorumsuz. görüşme konusu hakkında öncelikle kendin tam bir bilgi donanımı içinde olmalısın. bunun için yapman gereken öncelikle randevu verme seçeneğini kullanabilirsin. bu da konu hakkında öncelikle senin bilgilerinin tazelenmesi ve eksikliklerini gidermen için bir fırsat.

Çevrimdışı sibel85

• içimizden
« Yanıtla #6 : Mart 15, 2012, 19:28:50 ÖS »
bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim