Forum içi arama

mail grup

Gönderen Konu: bedensel yetersizlik.....!  (Okunma sayısı 3364 defa)

Çevrimiçi gözdepdrciyiz

• Profesyonel
  • ...kitap ruhun ve aklın ilacıdır...
bedensel yetersizlik.....!
« : Şubat 27, 2012, 18:09:06 ÖS »
arkadaşlar bir öğrencimin doğuştan kolu kısa. bedensel yetersizlik tespit edildi ram raporunda. aileyle de görüştüm. aile sadece beden resim ve müzike bep e ihtiyacı olduğunu söyledi. zekada problem yok. sorum şu:

*bep toplantısına tüm öğretmenleri yine de çağırmalı mıyım?
*eğer çağıracaksam onlar da bep hazırlamalı mı?
*ya da onlar da değerlendirme de 2 ve üzeri not vermek zorunda mı???

ramı aradım çocuğun ihtiyacına göre hazırlayın dedi ve bişey açıklamadı bende anlamadım sıkışmış durumdayım.... &;

Çevrimdışı signomi

• Tecrübeli
Ynt: bedensel yetersizlik.....!
« Yanıtla #1 : Şubat 27, 2012, 19:18:22 ÖS »
biz ramda eğitim aldığımızda tüm hizmet planı hazırlanması gerekiyor demişlerdi bedensel engeli olanlarda.zekada bir sorun yoksa bep neden hazırlansın ki zaten.normal kavrama düzeyinde olan bir öğrenci için neden basamak basamak bir şey öğretilsin değil mi?
ama okulda güvenliğini nasıl sağlayabilirsiniz,öğrencilerin onu okulda dışlamamasını nasıl sağlayabilirsiniz ve derse aktif katılmasında engelleri kaldırma,okuldaki eşyaları engelsiz nasıl kullanablir sanırım bunlarla ilgili bir plan hazırlanmalı..

Çevrimdışı neyneva

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #2 : Şubat 27, 2012, 19:31:35 ÖS »
hocam biz okulda 3 öğrenciye hazırladıkç üçünde de zihinsel engel var. öğrencilerim ilk kademe de olduukları için diğer öğretmenlerin bep yapmasına gerek yok. çünkü bütün derslere sınıf rehber öğretmenleri giriyor. sizin kaçıncı sınıf bilmiyoum. eğer ikinci kademe ise öğrencinin dersine giren bütün öğretmenlerin kendi dersleri ile ilgili bep yapmları gerekiyor. ilk olarak çocuğun kaba değerlendirme performansını alıyorsunuz. hangi alanlarda yetersizliği varsa o alanlarda bep oluyoum. sanırım sizinki zihinsel engelli değil bu nedenle de fiziksel açıdan bep yapmanız lazım. diğer öğretmenleri çaığırıp bilgilendirebilirsiniz okuldaki eşyaları rahatlıkla kullanması için. bepli öğrenci sınıfta kalmıyor. öğretmenler onun seviyesine uygun sorular sırup en az 2 vermeleri gerekiyor. benim bildiklerim bunlar.

Çevrimiçi gözdepdrciyiz

• Profesyonel
  • ...kitap ruhun ve aklın ilacıdır...
« Yanıtla #3 : Şubat 27, 2012, 20:49:18 ÖS »
hocam 6. sınıfta benim öğrenci...

Çevrimdışı husnu43

• içimizden
« Yanıtla #4 : Şubat 27, 2012, 20:52:37 ÖS »
arkadaşlar benimde 10.sınıf hafif düzeyde zihinsel engelli bir öğrencim için örnek bep formlarına ihtiyacım var
paylaşırsanız sevimirim

Çevrimdışı Kursat Ali Berfin

• ............Ve...........
  • PROFESYONEL YAZAR
  • ""S""E""N""T""E""Z""
« Yanıtla #5 : Şubat 27, 2012, 21:26:36 ÖS »
Hocam rüzgar hocama katılıyorum. Öğrencinin zihinsel engeli yok. Bu öğrenci okul idaresi ve öğretmenlerince tedbir alınması gerekir.
Aile tedbir kararını yanlış anlamış olabilir ki bu ihtimal yüksek. Ramla bir iletşime geçerek durumun aslını öğrenirseniz daha iyi olacak gibi..

Çevrimdışı mahirmehmet

• Henüz Okuyucu
  • *
« Yanıtla #6 : Mart 27, 2012, 13:08:18 ÖS »
arkadaşlar bedensl engelli öğrenciye bep hazırlanmaz. öğrencinin kaynaştırmalık bir durumu yok zihnen.. ayrıca bedensel olarak fizyoterapistle rilgilenir . okulluk bir işl yok

Çevrimdışı b.a.s

• Henüz Okuyucu
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 20, 2014, 10:35:31 ÖÖ »
arkadaşlar ben dosyaları neden açamıyorum