Forum içi arama

mail grup

Gönderen Konu: pano nasıl hazırlanır?  (Okunma sayısı 6682 defa)

Çevrimdışı ebrusvs

• içimizden
pano nasıl hazırlanır?
« : Eylül 21, 2011, 14:14:15 ÖS »
 Bir de pano hazırlayacakmışım. :) bence çok güzel bir fikir. benim dönemimde yoktu böyle panolar falan. çocuklara panoyla msj vermek çok güzel bir düşünce. peki nasıl yapılacak? afiş mi asacağım, yazı mı yazacağım? siz neler yapıyorsunuz öğretmenlerim?  y%&

Çevrimdışı Mavro

• PROFESYONEL YAZAR
  • ^^Ve li rabbike fasbir^^
Ynt: pano nasıl hazırlanır?
« Yanıtla #1 : Eylül 21, 2011, 14:23:27 ÖS »
ben yeri geldiğinde konuyla ilgili dikkat çekici afişler buluyorum onları kullanıyorum ama genellikle çocukların ilgisini çekecek kücük resimleri, çizgi film karakterlerini vs. renkli kartonllara yapıştırarak konuşturuyorum. mesela sene başı için hazırladığım panomda bugs bunny ve tweety rehberliğin ne oldugunu özetleyen küçük bir konuşma yapıyorlar:):) biraz merak uyandırıcı olmasına özen gösteriyorum öğrenciler daha dataylı öğrenmek isteyip rehberlik servisine gelsinler diye:D kartonlardan renkli kelebekler ve çiçekler yapıp panoyu süslüyorum.

Çevrimdışı ebrusvs

• içimizden
« Yanıtla #2 : Eylül 21, 2011, 14:29:49 ÖS »
ne güzel. ben de böyle şeyler yapmak isterim. benim panom beyaz tahta şeklinde. siz nasıl yapıştırıyorsunuz, sizin panonuz nasıl?

Çevrimdışı Mavro

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #3 : Eylül 21, 2011, 14:31:24 ÖS »
benm panom kumaş kaplanmış köpük. iğneyle tutturuyorum. siz de mecburen bant kullanacaksınız

Çevrimdışı filozof169

• Profesyonel
« Yanıtla #4 : Eylül 21, 2011, 14:32:31 ÖS »
benim büyük bi panom var, bir köşesnde her ay farklı bir konuyla ilgili bilgi içerikli yazılar paylaşyorum. örneğin, verimli çalışma, zamanı etkili kullanabilme, Türkçe'mizi koruyalım vb gbi. bir köşesnde mutlaka karikatür paylaşyorum 1-2 tane. bir tarafına her ay 3-4 anlamlı söz asıyorum . bunların hiç birini bilgisayardan çıktı alıp düz beyaz kağıtlarla asmıyorum ama. mutlaka farklı renk ve farklı şekillerde kesilmi ş karton veya kağıtlarla, kendi el yazılarımla veya renkli kalemlerle süsleyerek dikkat çekici hale getryorum. küçük ödüllü zeka soruları da asablrsnz.

Çevrimdışı Mavro

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #5 : Eylül 21, 2011, 14:39:02 ÖS »
evet yazıların renkli olması kesinlikle çok önemli diğer türlü öğrenciler sadece uzaktan bakıp gidiyorlar hele birde birkaç satırdan oluşuyosa yazı(öğrenci için uzun bir yazı demek :) ) hiç okumuyorlar. karikatür ve zeka soruları asmak da gerçekten çok mantıklı.

Çevrimdışı no_education

• Kamil Özkan Mercin
  • PROFESYONEL YAZAR
  • Başımız Sağolsun. Rabbim kalanlara sabır versin.
    • Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Rehberlik Servisi
« Yanıtla #6 : Eylül 21, 2011, 17:04:43 ÖS »
Panoda kullanılacak dokümanları mümkün olduğunca bilgisayar çıktısı yerine el yazısıyla hazırlamanızı öneririm. Öğrenciler bunu daha sıcak daha samimi ve daha emek harcanmış olarak görüyorlar.

Çevrimdışı liva

• Aday Adayi
  • *
« Yanıtla #7 : Ekim 04, 2011, 09:53:26 ÖÖ »
renkli kağıtlar yada kalemler panoda çok işe yarıyor.ancak her sene farklı konularla ilgili farklı resim , karikatür vb.bulmakta çok zorlanıyorum .

Çevrimdışı tubii

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #8 : Ekim 04, 2011, 09:55:17 ÖÖ »
arkadaşlar denizli ram her aya bir konu belirleyip dökümanlar hazırlıyorlar. güzel bir çalışma. oradan da faydalanabilirsiniz.

Çevrimdışı mrv0161

• Tecrübeli
« Yanıtla #9 : Ekim 14, 2011, 00:55:38 ÖÖ »
arkadaşlar mesleğimi seviyorum meslektaşlarımı da seviyorum . bende yeni başlayanlardanım ve ihtiyaç duyduğum hemen her konuda sitenin dolayısıyla sizlerin yardımlarını aldım.çok teşekkür ederim hepinize ve çalışmalarınızda kolaylıklar.. ,;)