Forum içi arama

mail grup

Gönderen Konu: kurumlar arası geçiş  (Okunma sayısı 8231 defa)

Çevrimdışı HEADBANG

• Aday Adayi
  • *
kurumlar arası geçiş
« : Aralık 21, 2010, 18:54:22 ÖS »
2009 aralıkta sözleşmeli olarak atandım haziranda kadroya geçtim halen milli eğitide rehber öğretmen olarak çalışmaktayım   adalet bakanlığına geçmek istiyorum ne yapmalıyım

Çevrimdışı mavimartı

• Forum Moderatörü
  • PROFESYONEL YAZAR
  • ertelenmişlik pişmanlığın en yakın dostudur...
Ynt: kurumlar arası geçiş
« Yanıtla #1 : Aralık 21, 2010, 23:09:49 ÖS »
bir bilsem :)

ben de bir yerlere geçmek istiyorum ama...

hocam aslında görüntüde basit sanırım. ben bildiğimi söyleyeyim ama yanlış olabilir. sanırım iki yol var. birincisi kpssye girmek. gerekli puanı almak ve ardından mebten muvaffakatname (umarım doğru yazmışımdır :) ) alıp kuruma başvurmak.
ikincisi kurumdan torpil bulmak. sizin bana çok ihtiyacınız var demek. sonra memden torpil bulmak ve muvaffakatname almak. gidip işe başlamak. :D

Çevrimdışı Beymen

• Özkan Emiroğlu
  • Administrator
  • PROFESYONEL YAZAR
  • Paylaşmak güzeldir
    • aktuelegitim
« Yanıtla #2 : Aralık 22, 2010, 00:12:10 ÖÖ »
Muvaffakat verilmesi ve karşıdan kabul edilmesi lazım.
Tabii bizlerden ilgili kadroyada istihdam var mı onu da ayrıca bilmek lazım.

Çevrimdışı aydakiadam

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #3 : Aralık 22, 2010, 11:19:29 ÖÖ »
adalet bakanlığı bununla ilgili duyurular yaptı daha önce, ben geçecektim malisef ki ücreti ve çalışma saatleri cazip gelmedi vazgeçtim...

Çevrimdışı mavimartı

• Forum Moderatörü
  • PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #4 : Aralık 22, 2010, 12:33:27 ÖS »
hocam duyuru ne zaman nasıl yapıldı linki var mı? geçiş şartları nasıldı? bir anlatır mısınız? bu konuyla ilgilenen çok arkadaş var. detaylı anlatırsanız sevinirim...

Çevrimdışı aydakiadam

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #5 : Aralık 22, 2010, 13:36:17 ÖS »
yaklaşık 4-5 sene önceydi, detaylar aklımda kalmadı açıkçası, bende arkadaşdan duymuştum meğer bakanlığın sitesinde yazıyormuş o da ordan öğrenmiş... üzgünüm daha sonra bikaç defa böyle alımlar duydum ama ilgilenmediğim için detaylarına dikkat etmedim...

Çevrimdışı Budgie

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #6 : Aralık 22, 2010, 14:41:55 ÖS »
Arkadaşlar böyle duyurularla karşılaştığımızda lütfen forumdan diğer arkadaşları da bilgilendirelim ;)

Çevrimdışı mavimartı

• Forum Moderatörü
  • PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #7 : Aralık 22, 2010, 14:48:49 ÖS »
ben adalet bakanlığı bilgi edinmeye az önce mail attım cevap gelirse bilgilendiririm...

Çevrimdışı shrewoman

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #8 : Aralık 22, 2010, 20:51:49 ÖS »
bugün çalıştığım okulun dışında adliyede de görevlendirildim..
vaka oldukça ararlarmış..
ek ücrt veriyorlar mı acaba :)

Çevrimdışı mavimartı

• Forum Moderatörü
  • PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #9 : Aralık 22, 2010, 21:01:26 ÖS »
bizim bahsettiğimiz farklı shrewoman...

Çevrimdışı shrewoman

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #10 : Aralık 22, 2010, 21:29:14 ÖS »
belki yinede bilgi veren olur dedim

Çevrimdışı mavimartı

• Forum Moderatörü
  • PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #11 : Aralık 22, 2010, 21:30:53 ÖS »
:) evet alınıyor ücret. ama sanırım çok cüzi tam olarak ne kadar bilmiyorum...

Çevrimdışı shrewoman

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #12 : Aralık 22, 2010, 21:35:08 ÖS »
tmm tşk edeirm. =) konuyu böldüğüm izin özür dilerim.. şimdi kaldığı yerden devam etsin  hehe  :):)

Çevrimdışı HEADBANG

• Aday Adayi
  • *
« Yanıtla #13 : Aralık 24, 2010, 17:09:27 ÖS »
muvafakat almak için gereken şartlar nedir .benim asaletim kalkmadı .5 senede zorunlu hizmetim var nasıl geçerim engel olabilecek durumlar nedir

Çevrimdışı HEADBANG

• Aday Adayi
  • *
« Yanıtla #14 : Aralık 25, 2010, 15:32:53 ÖS »
yada muvafakat olmadan geçebilsem 2009 kpss geçerli olurmu

Çevrimdışı merikeklik

• Tecrübeli
« Yanıtla #15 : Ocak 03, 2011, 13:15:57 ÖS »
2009 aralıkta sözleşmeli olarak atandım haziranda kadroya geçtim halen milli eğitide rehber öğretmen olarak çalışmaktayım   adalet bakanlığına geçmek istiyorum ne yapmalıyım

Merhabalar.Öncelikle memuriyette Adaylığınız kalkmasını beklemek zorundasınız.Ben 6 yıl önce Sağlık Bakanlığından ,Milli Eğitim bakanlığına geçiş yaptım.Bakanlıklar arası geçişte ,kadrolu memursanız KPSS'YE gerek yok.ben o zaman  ağustos atamalarında tüm ilk atamalar gibi başvurmuş,Kurumlararası geçiş seceneğini işaretlemiştim.Biliyorsunuz orda birçok seçenek var:İlk atama,kurumlararası geçiş vs gibi.Atamam yapıldıktan sonra Sağlık Bakanlığının muvaffakiyet vermesi için Milli eğitim yazı yazıyor.Bu muvaffakiyet olmazsa geçiş yapamıyorsunuz.o zaman Sağlık Bakanlığı beni değil ama diğer arkadaşları bayağı uğraştırmıştı.1 aya yakın vermemişler ,ben tam sorun çözümlenince gittiğim için bir günde aldım.Genelde  yazışmalar kurumlar arası gerçekleşiyor ama hılzlandırmak için elden takip gerekiyor.
ben atama döneminde başvurduğum için  Milli Eğitimin kabul etmemesi gibi bir durum söz konusu olmadı.
ama resmi işlemler bürokrasi vsgöreve başlamam 4 ayı buldu.
Sizde Adalet bakanlığını sitesini sürekli takip edip memur ve personel alımın da başvurabilirisniz.
Daha sonra karşılaştığım bir arkadaşım (oda SAğlıktan Milli eğitime geçiş yaptmıştı)Atama döneminde değilde,kasım ayı gibi Bakanlığa dilekçe yolu ile başvurmuş ve atamadını istemiş ve atanmış.Burada tanıdık daha çok işe yaracaktır.
diğer bir yol ise Kpss'ye girip başvurup,tekrar ilk atama gibi atanmak.Sonra  daha önce almış olduğunuz özlük haklarınınızı mahkeme yoluyla talep etmek.
umarım istediğiniz olur.ama ne olursa olsun memuriyette adaylık kalkmadan memuriyetten ayrılmayın.

Çevrimdışı mavimartı

• Forum Moderatörü
  • PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #16 : Ocak 03, 2011, 13:49:05 ÖS »
HOCAM siz mebe gelmişsiniz mebe gelmek kolay diye biliyorum ama mebdeb geçiş yapmak zor. diyelim kpssye girdim adalet bakanlığının kadrolarına başvurdum. puanım yetti sonra ne olacak?

Çevrimdışı merikeklik

• Tecrübeli
« Yanıtla #17 : Ocak 04, 2011, 12:54:20 ÖS »
Merhaba.Kpss girip,atanınca yeni başlar gibi  tekrar başlıyorsunuz.Sonra mahkeme yoluyla tekrar özlük haklarınız talep ediyorsunuz.Ama bir kurumda çalışıp ,tjkrar başvurunca yasal bir süreç işlermi onu bilmiyorum.İyice araştırın.En mantıklısı kurumlar arası geçiş.Milli eğitime geçiş kolaydır evet;ama diğer bakanlıklarada geçiş imkansız değildir..belki biraz daha fazla uğraşı gerektirir.Miilli eğitime geçişin kolaylığı,öğretmen açığı ve her yıl diğer bakanlıklara oranla yüksek sayıda memur(öğretmen) alımı.
Eğer böyle bir geçiş sürecinde ben olsam tabiki şimdiki aklımla   ve yaşadıklarımla,öncelikle bana uygun hangi kadro varsa onu tespit eder ve dilekçemi yazar elden takip ederim.Bakanlıkta işi görecek birileri varsa ne ala ,ama mutlaka bakanlığa kendiniz gidin..
bana geçtikten sonra Sen Milli eğitime yeni geçtin adaysın diye tutturdular ve eş tayini istetmediler,yıl sonu gelincede aa sizin aday memurluğunuz yokmuş dediler.Bakanlığa sorsaydım sıkıntı yaşamazdım..
kolay gelsin