Forum içi arama

mail grup

Gönderen Konu: kaynaştırma öğrencileri BEP planı  (Okunma sayısı 25922 defa)

hasan hüseyin

• Ziyaretçi
Ynt: kaynaştırma öğrencileri BEP planı
« Yanıtla #20 : Ekim 26, 2008, 13:20:30 ÖS »
ağır düzeyde öğrenme yetersizliğ ve kas gelilim yetersizli olan öğrenciler için bep planı var mı acaba

zarzar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Kasım 01, 2008, 00:25:41 ÖÖ »
ben bep planı ile ilgili bilgilendirlme istiyorum arkadaşlar bizim rehberlikçi de bu planlamadan bizim eşliğimizde haberdar oldu ama hala araştırıp bizi bilgilendirecek bu konuda sıkıntıdayım..ayrıca indirip inceleyeceğim ama bulamadm bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim saygılar

Çevrimdışı antiochan31

• Yenilerden
  • **
« Yanıtla #22 : Kasım 03, 2008, 14:14:59 ÖS »
selam arkadaşlar ben ilköğretimde çalışıyorum ve benim okulumda bir çok bep öğrencisi var. özellikle bir erkek öğrencim var ki sınıf öğretmeni sınıf düzenini ders işlenemeyecek kadar bozduğunu ve bep öğrencisinin fiziksel olgunlaşmaya bağlı olarak ahlakdışı hareketler sergilediğini söyledi. diğer branş öğretmenleri de çocuğu sürekli dersten atıyorlarmış... benim bu çocuk için yapabileceğim neler var ? bep birimi olarak ortak bir kararla bu öğrenciyi okuldan özel eğitim merkezine gönderebilir miyiz  mesela ? yardımcı olursanız çok sevinirim.... teşekkürler.....   

karakalem72

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Kasım 21, 2008, 23:30:43 ÖS »
teşekkürler

mersu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Aralık 17, 2008, 17:32:35 ÖS »
TEŞEKKÜRLER

Çevrimdışı meralk

• Profesyonel
« Yanıtla #25 : Aralık 19, 2008, 10:02:58 ÖÖ »
bep birimi olarak bu öğrenciyi özel eğitim sınıfına yollayamazsınız.Buna ram karar verir.Ahlakdışı davranışlar sergileyen kaynaştırma öğrencisi ile okulda özel olarak ilgilenilmesi gerekir.Bu çocuklar okulda sadece akademik olarak kaynattırma eğitimine alınmazlar.Sosyal yöndende  olur.Biz bu tür öğrencimizle ilgilenecek bir erkek öğretmen belirlemiştik(İletişimi iyi, sabırlı, şiddet kullanmayan,abilik ,babalık yapan birisiydi)Onu yönlendiriyordu.Bu ilgi sonucu çocuk bu hareketleri bıraktı.SHÇEK öğrencisiydi.Şimdi bir milli eğitim müdürlüğündse hizmetli olmuş.Geçen yaz yanımıza geldi.Çok duygulandım.

çiğdem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Aralık 25, 2008, 14:26:29 ÖS »
arkadaşlar 9.sınıf kaynaştırma eğitimi için (motor becerilerde yetersizlikten) bep hazırlamam gerekiyor yardım ederseniz sevinirim

mamko46

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Nisan 12, 2009, 16:19:07 ÖS »
arkadaşlar bu bep leri nasıl indiriyoruz bulamıyorum

Çevrimdışı abeyzam

• içimizden
« Yanıtla #28 : Kasım 10, 2009, 10:58:51 ÖÖ »
dikkat eksikliğiolan öğrenciler derste konuya tam odaklamıyor buna rağmen bütün sorulara da atlıyorlar cevap verebilmek için.kısa cevaplı sorular yöneltileblir.yada konu anlatıkdıktan sonra kısa molalar verilerek balon oyunu gibi dikkat çekici oyunlar oynatılabilir diğer öğrencilerin dikkatinide dağıtır yoksa.tabiki öğretmenin bunu ayarlayabilmesi gerekir.kolay gelsin

Çevrimdışı sinemce01

• PROFESYONEL YAZAR
  • www.bendeyazarim.com
« Yanıtla #29 : Kasım 10, 2009, 12:24:24 ÖS »
arkadaşlar siz ingilizce için de BEP hazırlatıyor musunuz?

Çevrimdışı fthgl

• Tecrübeli
« Yanıtla #30 : Kasım 24, 2009, 09:18:12 ÖÖ »
evet ben hazırlamasını söyledim öğretmene ingilizceyi.ama hiç etkili olacağını düşünmüyorum benim öğrencilerim okuma yazma öğrenmeye çalışıyor.bu arada benim bir öğrencime öğretilebilir olduğu için eğitim öğretimini durumuna uygun bir özel eğitim kurumunda sürdürmesi diyor bizim okulumuzdan kaydı silinecek mi?ya bu öğrenci özel eğitim okuluna gidemezse ne yapılacak bizim tarafımızdan??

Çevrimdışı melek57

• PROFESYONEL YAZAR
  • gözlerim hala çocuk......
« Yanıtla #31 : Kasım 24, 2009, 09:38:32 ÖÖ »
arkadaşlar ben 4 ana derste hazırlanmasının mantıklı olduğunu düşünüyorum...türkçe matematik fen sosyal.....diğerleri bunlar olmadan işe yaramayacak şeyler..ayrıca bence öğretmenler özel eğitim yönetmeliğini iyice incelesinler hiçbir öğrenci dersten atılamaz hele de bu bep li bir öğrenciyse...bizim 1. sınıfta 4 tane var ben daha öğretmenin 1 kere dersten çıkardığını görmedim kimse keyfine göre muamele yapamaz...aile bunu şikayet etse suçtur bu......

ayrııca bence öncelik okuma yazmaya verilmeli ben özel eğitimde de çalıştığım için bu çocuklara biraz daha hakimim ama bütün öğretmenler ortak tavır almalılar...ayrıca ram dan raporu olmayan öğrenciye bep planı hazırlanmaz....

Çevrimdışı ktlt_03

• Tecrübeli
« Yanıtla #32 : Kasım 24, 2009, 09:58:17 ÖÖ »
okumu yazma bilmeyen bir öğrencie tarih fen konusunda nasıl bir bephazırlanabilir??

Çevrimdışı melek57

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #33 : Kasım 24, 2009, 10:00:50 ÖÖ »
hemen örnek göndermek isterim hocam ama nasıl göndereceğimi bilmiyorum....

şöyle özetleyeyim ama sosyalde mesela aile nin tanımı ailede bulunan bireyler bunlardan başlıyor yani sözel antımla öğretilebilecek şeylerden fen de de doğa insan gibi en alt basamaktan..
şöyle düşünelim 1. sınıf öğrencisi okuma yazma bilmiyor ama hayat bilgisi öğretiliyor..o şekilde......

Çevrimdışı zynep

• Tecrübeli
« Yanıtla #34 : Kasım 24, 2009, 10:04:16 ÖÖ »
arkadaşlar bende şu anda 2. kadedeki 4 öğrencim için bep hazırlamaya çalışıyorum,branş öğretmenlerimiz performans değerlendinmeyi nasıl yapacaklarını bilmiyor tabi bende bilmiyorum,yani bu çocukların neleri yapıp neleri yapamadıklarını tespit etmeliler ama buna nereden başlayacaklarını bilmiyorlar,bunun için performans değerlendinme ölçekleri varmış diye öğrendim dünkü toplantımda burada sancakte(istanbul) ilçesi özel eğitim kurulunda bulunan bir rehber öğretmen olarak bu konuda çok donanımsızım:) oradan buradan birşeyler bulmaya çalışıyorum,bu tür bir tablo var mı varsa nereden bulabilirim,zaman ayırabilirseniz sevininrim,hermese selamlar

Çevrimdışı melek57

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #35 : Kasım 24, 2009, 10:44:46 ÖÖ »
http://www.sorubak.com/download.php?id=16303

burda var hocam istediğiniz form eklemeye çalıştım ama biraz büyük boyutu kolay gelsin....

Çevrimdışı ktlt_03

• Tecrübeli
« Yanıtla #36 : Kasım 24, 2009, 14:01:19 ÖS »
hocam cevap için teşekkür ederim elinizde örnek varsa rica etsem alabilirmiyim. bep konusunda bilgili sayılmam branş öğretmenler ise örnek olursa daha iyi anlayabileceklerini vurguluyorlar..

Çevrimdışı elifpdr

• Profesyonel
« Yanıtla #37 : Kasım 24, 2009, 21:32:55 ÖS »
4,5,6,7,8. sınıf öğrencilerine yönelik ingilizce bep örneği lazım acil
1 ay önce bir özel eğitim seminerine katıldım ordaki hocamız kaynaştırma öğrencilerinin ingilizce dersinden muaf olduklarını belirtmişti.gerçi bunu öğrenmeden önce de ingilizceden bep yapmıyorduk onlara.temel derslerden yaptırıyorum ben.örnekleri de maalesef bilgisayar ortamında yok

Çevrimdışı justalion

• Aday Adayi
  • *
« Yanıtla #38 : Ekim 13, 2011, 14:27:05 ÖS »
aktif bir sitemi burası

Çevrimdışı metafor

• gidenler bizden hep bir parça götürürler.
  • PROFESYONEL YAZAR
  • o parçanın yerinde de derin izler kalır...
« Yanıtla #39 : Ekim 13, 2011, 14:29:58 ÖS »
evet aktif , yalnız sen herkesin sitede durgun saatine denk geldin, arkadaşlar iletilerini okuduklarında mutlaka yardımcı olacaklar çıkacaktır.  ;)