Forum içi arama

psikoloji eğitimi

mail grup

Gönderen Konu: EĞİTİM UYGULAMA OKULU VE REHBERLİK PLANI  (Okunma sayısı 2045 defa)

Çevrimdışı zeynepp

• PROFESYONEL YAZAR
  • Umut Her Zaman Var...
EĞİTİM UYGULAMA OKULU VE REHBERLİK PLANI
« : Ekim 12, 2010, 11:31:25 ÖÖ »
Arkadaşlar ben eğitim uygulama okulunda çalışıyorum,yıllık rehberlik planımı yaptım ancak sınıflar düzeyinde plan yapacak mıyım bilmiyorum? zaten öğrencilerim ağır derecede zihinsel yetersiz,etkinlikleri yapmamız mümkün değil..

Çevrimdışı zeynepp

• PROFESYONEL YAZAR
  • Umut Her Zaman Var...
Ynt: EĞİTİM UYGULAMA OKULU VE REHBERLİK PLANI
« Yanıtla #1 : Ekim 14, 2010, 11:23:00 ÖÖ »
kimse cevap yazmamış!tek ben mi varım acaba eğitim uygulamada çalışan..Kumtanesi bir de sen vardın,nerelerdesin?

Çevrimdışı aydakiadam

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #2 : Ekim 14, 2010, 11:27:33 ÖÖ »
Hocam okulda zaten bireysel çalışma yapıldığına göre sınıf planına gerek yoktur sanırım; biliyorum seviyelerine göre sınıflar var, rehberlik anlamında sınıf planı ancak veli bazında  seminer programı şeklinde yapılabilir gibi geliyor bana....

Çevrimdışı zeynepp

• PROFESYONEL YAZAR
  • Umut Her Zaman Var...
« Yanıtla #3 : Ekim 14, 2010, 11:29:56 ÖÖ »
zaten öğrencilerim ağır düzeyde zihinsel engelli hocam..görüşme ya da danışma yapmak mümkün değil..velilerle seminer ve görüşme yapabiliyorum ancak..bencede sınıf planlarına gerek olmamalı...cevabınız için teşekkürler..

Çevrimdışı aydakiadam

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #4 : Ekim 14, 2010, 11:38:46 ÖÖ »
zaten velilerin çoğu okulda duruyordur onlarla sohbet günlük konuşmalarla vakit çabuk geçer gibi geliyor... Zaten engelli çocuğun ailesinin konuşmaya o kadar çok ihtiyacı vardır ki emin olun zamanla vaktin nasıl geçtiğini bile anlayamazsınız... Ha tabi burda hiçbirşey düşünmeden siz kendinizi daha atak ve kabul edici tutumlarla onlara yakın durmanız lazım...Bunlar bildiğiniz şeylerdir illa ki böyle bir okulda belli bir süre bulundum çalışan arkadaşlarımda oldu; ne olursa olsun aklınızdaki herşeyi bir kenara koyup mevcut durumu kabul edip ağar ama ferah hareket edebilme rahatlığını kendinize verebilmeniz gerekiyor...

Çevrimdışı PuffiN

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #5 : Ekim 21, 2010, 19:39:13 ÖS »
Çok özür dilerim konu sanırım gözümden kaçmış :)
Ben sınıf planı yaptım..
Ama nasıl yaptım anlatayım

Öğrencilerin seviyeleri çok iyi olmadığı için 1. sınıftan 7. sınıfa kadar aynı etkinliği koydum.. Genel olarak bu etkinliklerde 1 ve 3. sınıf etkinlikleri.. Düzeyleri uygun olduğunu düşünüyorum çünkü bu haftaki rehberlik dersinde bir kaç sınıfa girdim hatta bugün güzel geçti ve etkinliğe uyum sağlayabildiler..her hangi bir sorun yaşamadım.. Ancak burda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta öğrencilerin okuma yazma bilip bilmemesi.. Girdiğim sınıflarda bir kaç öğrenci zorlanıyordu ama etkinlikleri en düşük düzeyde hazırladığım için bu durumda yapabileceğim fazla bir şey kalmıyor.

8. sınıf ve iş okulu 1-2-3-4 içinde aynı etkinlikleri koydum onların etkinlikleri de genelde 6. sınıf düzeyi etkinliklerdi.. Seviyelerine uygun olduğunu düşünüyorum..

Mesela bugün rehberlik dersinde 8. sınıfların etkinliği Amaç belirlemenin önemiydi..Katılım güzeldi.. Tabi bu durum okuldan okula değişir.. Zeynep sizin okuldaki öğrenciler daha ağırdır sanırım bizim okula göre çünkü benim bulunduğum okul ilköğretim okulu ve iş okulu olarak geçiyor eğitim uygulama okulu üst katımızda orada hiçbir öğrenci okuma yazma bilmiyor malesef.. Buna göre de etkinlikler amacına ulaşamıyor sanırım hazırlamaya da gerek kalmıyor..

Çevrimdışı zeynepp

• PROFESYONEL YAZAR
  • Umut Her Zaman Var...
« Yanıtla #6 : Ekim 28, 2010, 22:32:46 ÖS »
bende bir o kadar geç yanıt veriyorum:)..sınıf planı yapmamaya karar verdim..senin öğrenciler daha hafif düzeyde anlattığın kadarıyla..benimkiler çok ağır..ancak öz bakım becerileri üzerinde çalışıyoruz..cevabın için çoook teşekkürler...