Forum içi arama

mail grup

Gönderen Konu: problem tarama envanteri  (Okunma sayısı 13029 defa)

Çevrimdışı snylm

• içimizden
problem tarama envanteri
« : Ekim 17, 2007, 10:39:03 ÖÖ »
problem tarama envanterini ekimin son haftasında tüm okula uygulamam gerek. lisede görev yapmaktayım. şuan envanteri uygulama ve değerlendirme konusunda bilgiye sahip değilim. yardım ederseniz sevinirim.

poedin

• Ziyaretçi
Ynt: problem tarama envanteri
« Yanıtla #1 : Ekim 17, 2007, 10:53:55 ÖÖ »
1.Bütün L takımını uygulamaya kalkmayın, altından kalkamazsınız. Kısaltabildiğiniz kadar kısaltın. Zaten oradaki pek çok soru okulu ve öğrencileri ilgilendirmeyen konulardır. (yatılı okul değilseniz, bu konuyla ilgili sorular mesela) Ben 30 soruya kadar düşürmüştüm.
2. Her sınıf için bir tablo yapabilirsiniz. Dikeye öğrenci isimleri, yataya soru numaraları. Bu tablo hem her öğrencinin durumunu, hem sınıfın ağırlıklı problemini gösterir size.
3. Aynı tabloyu daha sonra okul için yapabilirsiniz. Bu kez dikeye şubeleri yazarsınız. Bu da okulun dağılımını verir.
4. Uygulamayı sınıf öğretmenlerine yaptırabilirsiniz. Hatta sınıf dağılımını da onlara yaptırabilirsiniz. Zaman kazandırır.
5. Değerlendirme sonucunda bireysel olarak görüşmeniz gereken öğrencilerin tespitini yapabilir, hangi konularda grup çalışması yapmanız gerektiğini görürsünüz. Sınıflarda en yoğun çıkan ilk 10 problemle ilgili sınıf rehberliği de yapabilirsiniz.

9. sınıflar dışında yararına pek inanmadığım bir çalışmadır ve aynı zamanda zahmetlidir. Kolaylıklar diliyorum.

Çevrimdışı snylm

• içimizden
« Yanıtla #2 : Ekim 17, 2007, 11:15:33 ÖÖ »
yardımın için teşekkürler...

Çevrimdışı Birsen

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #3 : Ekim 19, 2007, 17:18:48 ÖS »
bu kadar kısa sürede zorlanacaksınız en iyisi, uygun gördüğünüz bir dershanenin soru kitapçığı ve optik formlarından, yazıcısından yararlanmanız. sonuçları sağlıklı değerlendirmek içinde süreniz kalacaktır.

emile66

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ekim 06, 2008, 20:20:31 ÖS »
slm benim branşım matematik.bu yıl rehberlik derslerini ben yürüteceğim.6,7 ve 8.sınıflara problem tarama envanteri uygulayacağım ama bu kouda hiç fikrim yok.yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı zeynepp

• PROFESYONEL YAZAR
  • Umut Her Zaman Var...
« Yanıtla #5 : Ekim 06, 2008, 20:46:08 ÖS »
sitenin döküman bölümünde bu test örneği var sanırım,oradan indirip inceleyebilirsiniz.daha sonra kafanıza takılan bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım :)

Çevrimdışı casil

• Tecrübeli
« Yanıtla #6 : Ekim 13, 2008, 18:42:56 ÖS »
problem tarama envanterini geçen sene tüm okula uygulamıştım.bu sene de yine tüm okual uygulamam gerekir mi?yoksa sadece 9.sınıflara mı uygulamalıyım?

Çevrimdışı Beymen

• Özkan Emiroğlu
  • Administrator
  • PROFESYONEL YAZAR
  • Paylaşmak güzeldir
    • aktuelegitim
« Yanıtla #7 : Mart 09, 2009, 11:22:34 ÖÖ »
Benece son sınıf hariç her yıl uygulanmalı. Öğrencilerin problemleri değişkendir. Dönemlere göre değişebilir.
Eğer PTL değerlendirlimseinde öğrenciler arasında güven oluşturulmuşsa doğru neticeler alındığına şahit oldum.
PTL sonucunda, tespit edilen öğrenciler ile mutlaka görüşülmeli. Aksi taktirde bir sonraki uygulamada verim alamayız

Çevrimdışı mizanac

• Forum Moderatörü
  • PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #8 : Mart 09, 2009, 19:15:22 ÖS »
Bende Beymen’e katılıyorum, son sınıflar hariç uygulamakta fayda var. Öğrencilerin problemleri değişebiliyor. 1 yıl kısa bir süre değil.

Çevrimdışı pdr_87

• içimizden
« Yanıtla #9 : Ekim 23, 2009, 08:49:40 ÖÖ »
nerde bu envanter ben bulamadım !!!!!

Çevrimdışı Beymen

• Özkan Emiroğlu
  • Administrator
  • PROFESYONEL YAZAR
  • Paylaşmak güzeldir
    • aktuelegitim
« Yanıtla #10 : Ekim 23, 2009, 09:05:48 ÖÖ »
Dökümanlr bölümünde,
Ayrıca 100 lerce rehberlik dökümanı diye link var. Orada envanterler kategorisinde

Çevrimdışı iceberg

• PROFESYONEL YAZAR
  • Buz dağlarında mahsur kaldı insan ...
« Yanıtla #11 : Kasım 11, 2009, 00:50:44 ÖÖ »
1.Bütün L takımını uygulamaya kalkmayın, altından kalkamazsınız. Kısaltabildiğiniz kadar kısaltın. Zaten oradaki pek çok soru okulu ve öğrencileri ilgilendirmeyen konulardır. (yatılı okul değilseniz, bu konuyla ilgili sorular mesela) Ben 30 soruya kadar düşürmüştüm.
2. Her sınıf için bir tablo yapabilirsiniz. Dikeye öğrenci isimleri, yataya soru numaraları. Bu tablo hem her öğrencinin durumunu, hem sınıfın ağırlıklı problemini gösterir size.
3. Aynı tabloyu daha sonra okul için yapabilirsiniz. Bu kez dikeye şubeleri yazarsınız. Bu da okulun dağılımını verir.
4. Uygulamayı sınıf öğretmenlerine yaptırabilirsiniz. Hatta sınıf dağılımını da onlara yaptırabilirsiniz. Zaman kazandırır.
5. Değerlendirme sonucunda bireysel olarak görüşmeniz gereken öğrencilerin tespitini yapabilir, hangi konularda grup çalışması yapmanız gerektiğini görürsünüz. Sınıflarda en yoğun çıkan ilk 10 problemle ilgili sınıf rehberliği de yapabilirsiniz.

9. sınıflar dışında yararına pek inanmadığım bir çalışmadır ve aynı zamanda zahmetlidir. Kolaylıklar diliyorum.

poedin hocam gayet güzel açıklamışsın. ancak bir konu var kafama takılıyor, hani değer aralıkları vardır şu şu puanlarla göürşme yapılmalı diye, bunları değerlendirme tablosunda (yatay-dikey dediğiniz) görüyoruz ayrıca şu şu öğrenciler şu puana sahip çıktığı için görüşülmeli diye belirtmeye gerek var mı ayrı bir formla (bunun da ayrı bir formatı varsa eklerseniz güzel olur), hani resmi açıdan sıkıntı olur mu yoksa o çizelgeye göre isimleri belirleyip ve ihtiyaçlı sınıfları belirleyip rehberlik yapabilir miyiz? ( biraz karışık oldu tam anlatamadım galiba ama umarım anlamışsınızdır :D)

Çevrimdışı rakel

• Profesyonel
« Yanıtla #12 : Şubat 28, 2011, 09:32:48 ÖÖ »
arkadaşlar galiba problem tarama listesine(kısa olanına) ihtiyaç var. tam olarak konu ile ilgili forumu okuyamadım ama elimde kısa bir form var düzenleyip birazdan göndereceğim size.

Çevrimdışı rakel

• Profesyonel
« Yanıtla #13 : Şubat 28, 2011, 09:41:21 ÖÖ »
umarım işinize yarar.

Çevrimdışı liman

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #14 : Eylül 28, 2011, 22:42:52 ÖS »
ben de bulamıyorum :(

Çevrimdışı Beymen

• Özkan Emiroğlu
  • Administrator
  • PROFESYONEL YAZAR
  • Paylaşmak güzeldir
    • aktuelegitim
« Yanıtla #15 : Ekim 11, 2011, 17:11:21 ÖS »
Eklerde dosyalar var. Bunları görünür yaptık.

Eklerdeki indirme problemini çözemedik.
Ancak bir yolunu buldum.

örneğin üste, ekte "PROBLEMTARAMA PINAR.rar" var.

Bu dosya "index" olarak sistem indiriyor.

Sizin yapmanız gereken, noktasıyla birlikte ".rar" eklemek.

Wİnrar dosyası olarak inecek. İnan dosyayı açmak için WİNRAR programı gerektiğini zaten biliyorsunuzdur.

Çevrimdışı pirireis66

• Henüz Okuyucu
  • *
« Yanıtla #16 : Ekim 12, 2011, 10:52:58 ÖÖ »
yeni üyeyim selam

Çevrimdışı iceberg

• PROFESYONEL YAZAR
  • Buz dağlarında mahsur kaldı insan ...
« Yanıtla #17 : Ekim 12, 2011, 11:00:38 ÖÖ »

Çevrimdışı limon agaci

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #18 : Kasım 30, 2011, 10:37:35 ÖÖ »

Selam arkadaşlar!

Bu hafta rehberlik saatinde problem tarama envanterini uygulayacağız. benim elimde ilköğretim 6-7-8. sınıflar için 53 madddelik liste var onu uygulayacaz. bu envanteri değerlendirmede kullanabileceğimiz bir program var mı? öğretmenler elle yazıp bana verecekler sınıf sınıf ben de genel bir değerlendirme yapacam. bilgisayarda verileri girip değerlendime alabileceğimiz bir program var mı? varsa paylaşırsanız çok sevinirim  ,;)

Çevrimdışı metafor

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #19 : Ocak 10, 2012, 19:29:03 ÖS »
umarım işinize yarar.
rakel in burda paylaşmış olduğu formatı lise öğrencileri için kullanabilir miyiz arkadaşlar, görevlendirmemin yapıldığı lisede öğrencilerime uygulamak istiyorum. merak ediyorum ilköğretim mi yoksa lise formatı mı burdaki. çok çeşitleri var uzun kısa çeşit çeşit. Elbetteki en iyisi, okulun şartlarına uygun olacak şekilde soruları daraltmak. bu format iyi gibi geldi bana, siz ne diyorsunuz ? Uygulayayım mı  :)