Forum içi arama

psikoloji eğitimi

mail grup

Gönderen Konu: İlgi çekmeye çalışan Öğrenci  (Okunma sayısı 1911 defa)

Çevrimdışı tezcan06

• Yenilerden
  • **
İlgi çekmeye çalışan Öğrenci
« : Kasım 05, 2009, 13:49:52 ÖS »
Arakadaşlar sizlere birşey soracaktım.Yedinci sınıfa giden bir öğrencim sürekli olarak sınıfın veğ dersin huzurunu bozacak davranışlarda bulunuyor.Arkadaşlarına sürekli şiddet uyguluyor ve bunu yaparken de ben psikopatım bunu yapmak hoşuma gidiyor diyor.Ben bu öğrenci için ne yapabilirim.Ona nasıl yaklaşmalıyım.Çocuğun ailesi son derece ilgili ve çocuklarının okumasını istiyor.Ama çocuk tembel ve hiç ders çalışmıyor.Sizlerin yardımınızı bekliyorum.

Çevrimdışı YÖRÜK

• PROFESYONEL YAZAR
  • Kızılderili-Türk-Moğol
    • Lepistes Kulübü
Ynt: İlgi çekmeye çalışan Öğrenci
« Yanıtla #1 : Kasım 05, 2009, 13:52:50 ÖS »
Ailesi aşırı ilgili, aşırı kontrolcü, istemeden de olsa baskıcı olabilir mi? Hal böyle olunca çocuk belki sınıf ortamında coşuyordur.

kutayım

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Kasım 06, 2009, 09:26:14 ÖÖ »
öğrenciyi etkileyen yada bu davranışlarından ötürü arkadaş grubunda onu destekleyen ,kendini ispat etmesine gereksinim duyduğu kişilerle arkadaşlık yapıyor olabilir mi?

Çevrimdışı tezcan06

• Yenilerden
  • **
« Yanıtla #3 : Kasım 06, 2009, 10:11:12 ÖÖ »
Hayır kesinlikle öyle bir durum söz konusu değil.Aksi gibi arkadaşları da bu durumdan rahatsız.Ona uyan bir kaç kişi var ama bunlar da onun yakın arkadaşları değil.

H.FERDA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Kasım 06, 2009, 10:54:00 ÖÖ »
arkadaşlar 5. sınıf öğrencisi hırsızlık yapıyor.Sınıf arkadaşlarının sürekli eşyaları kayboluyor.Şüphelerin tümü üstünde toplanıyor fakat sınıf öğretmeni hiç suç üstü yakalayamamış ne yapılabilir?

Çevrimdışı sıddık_pdr

• Yenilerden
  • **
« Yanıtla #5 : Kasım 06, 2009, 14:16:49 ÖS »
çocuğun aile ortamınıda yakından takip etmek gerekiyor diye düşünüyorum.aile çocukla çok ilgili grünürüken acaba çocuk üstünde baskı unsuru yaratıyor olabilirmi böyle olursa muhtemelen çocukta okula geldiğinde bi rahatlama ve aşırı kontrolsüzlük görülüyordurrr.genelliklebu tarz çocuklar tüm ilgiyi kendi üzerlerine çkmekk ben burdayım mesajı verebilmek için farklı yolara başvurabiliyorlarr. öğrenciye sınıf içindee çeşitli sorumluluklar verilerekk bu tarz davranışlara ihtiyacı olmadığı hissettirilirse  davranış değişikliği sağlanabilirrr. herkese  kolay gelsinnn.

RESÝN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Kasım 06, 2009, 14:55:23 ÖS »
AŞIRI İLGİLİ AİLELERİN ÇOCUKLARI ÜZERİNDE BAZI BEKLENTİLERİNDEN DOLAYI BASKI KURDUKLARI SIK KARŞILAŞILAN BİR DURUM. AYRICA ŞİDDET GÖRMÜŞ ÇOCUKLARIN ŞİDDETİ DAHA KOLAY UYGULADIKLARI GERÇEĞİNİDE GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURURSAK (ÖĞRENİLMİŞ DAVRANIŞ) BU ÇOCUĞUN ŞİDDET UYGULADIĞINDAKİ ALDIĞI HAZZI BİR NEVİ EGO TATMİNİ , ÜSTÜNLÜK SAĞLAMA OLARAK DEĞERLENDİREBİLİRİZ. BENCE AİLEYİ İYİ ANALİZ ETMEK VE ONA GÖRE DAVRANMAK DAHA DOĞRU OLUR. 
« Son Düzenleme: Kasım 06, 2009, 16:35:23 ÖS Gönderen: Beymen »

Çevrimdışı emili

• PROFESYONEL YAZAR
  • Ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz.
« Yanıtla #7 : Kasım 07, 2009, 20:55:20 ÖS »
arkadaşlar, benim okulumda daa sınıf içerisinde ilgi çekmeye çalışan 7.sınıf öğrencimiz var, anne-baba ayrı yaşıyor, öğrenci babaannesi ile yaşıyor, sınıfta ilgi çekmekiçin emekleme, arkadaşlarına sataşma laf atma, öğretmeninden söz hakkı isteyip dersle alakası olmayan şeyler söylüyor, olur olmaz zamanlarda sınıf dışına çıkma isteğinde bulunuyor, hangi çalışmaları önerirsinizz???

Çevrimdışı emili

• PROFESYONEL YAZAR
  • Ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz.
« Yanıtla #8 : Kasım 08, 2009, 10:00:10 ÖÖ »
şunu da belirteyim yatılı ilköğretim

Çevrimdışı SABRÝYE

• içimizden
« Yanıtla #9 : Kasım 09, 2009, 09:03:36 ÖÖ »
aile ilgili görünüyor olabilir yada gerçekten ilgili de olabilir ama bu iletişim kurabildikleri anlamına gelmez!bence çocuğunkisi iletişim kurmak,çocuklar iletişimi iyi kötü diye pek ayırmaz kavga da iletişimdir iltifatta...yani hangisini sağlayabilirse.
belkide beni duyun görün diye tüm bunları yapıyordur.çocuğa aile tutumu hakkında bilgi verecek (tabi bunu geçip karşımıza anlatmaz,bilinç altı tekniklerden faydalanarak)uygulamalar yapmak faydalı olabilir.çocuğun gözünden olaylara bakılabilirse iş çözülür ama biraz uğraştırır.kolay gele