Forum içi arama

mail grup

Gönderen Konu: Disiplin Dilekçesi  (Okunma sayısı 10613 defa)

juno

• Ziyaretçi
Disiplin Dilekçesi
« : Ekim 26, 2009, 17:30:58 ÖS »
merhaba  :)

okulumuzda sbs deneme sınavında öğrencinin biri bana karşı geldi daha önce hiç müdüre şikayet etmedim fakat ben tokat atarken ellerini kaldırdığı için dilekçe yazmaya karar verdim yalnız daha önce dilekçe yazmadım sizde örnek dilekçe var mı rica etsem

Çevrimdışı Beymen

• Özkan Emiroğlu
  • Administrator
  • PROFESYONEL YAZAR
  • Paylaşmak güzeldir
    • aktuelegitim
Ynt: Disiplin Dilekçesi
« Yanıtla #1 : Ekim 26, 2009, 17:50:03 ÖS »
Eğer tokat atarken  y&&  diye bir dilekçe yazarsanız kanımca başka şeyler ortaya çıkabilir.  y)

Dilekçelerde okul müdürlüğüne diye başlar.
İki üç satır alttan durum izah edilir.
Gereğinin yapılmasını arz ederim şeklinde bitirilir.
Yani normal bir dilekçe formatı.

juno

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 26, 2009, 18:03:23 ÖS »
doğru ben de tokat atarken kısmını es geçicem peki öğrenci derste istenmeyen davranışlar sergiliyor derslere hazırlıksız geliyor desem olayla birlikte aynı dilekçede olur mu

juno

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ekim 26, 2009, 18:36:50 ÖS »
onu da başka dilekçede yazayım olmazsa hepsini bir dilekçede anlatmayayım çünkü bu dilekçeden sonra çocuk cezalandırılacak mı  şüpheli bu sonuç vermezse ikinci dilekçede yazıcam  :-\

Çevrimdışı Beymen

• Özkan Emiroğlu
  • Administrator
  • PROFESYONEL YAZAR
  • Paylaşmak güzeldir
    • aktuelegitim
« Yanıtla #4 : Ekim 26, 2009, 19:15:01 ÖS »
Bu öğrenci ile konuşmank mümkünse karşılıklı dialog ve onun açısından dinlemek acaba faydalı olur mu?
Ayrıca velisi ile görüşmek nasıl olur acaba?
Rahatsızlığınızı öğrenciye anlatmak faydalı olabilir.
Sürekli ve sistemli ilgi çoğu zaman faydalı olur.
Nitekim ilköğretimde yaptırım olabilecek bir ceza sistemi yok diye biliyorum.

TAbi durumu siz yaşadığınız için en doğru kararı da yine siz verebilirsiniz.
Sanırım bu öğrenci sürekli bu tür problemler çıkartıyor olmalı.

Çevrimdışı sinemce01

• PROFESYONEL YAZAR
  • www.bendeyazarim.com
« Yanıtla #5 : Ekim 26, 2009, 21:48:51 ÖS »
bence eğer tokat atarken size karşı geldiyse ve siz dilekçe yazarsanız sanki siz zararlı çıkarsınız gibime geliyor. çünkü tokat attığınızdan bahsetmeseniz bile ne için size el kaldırdı sonucu çıkear ortaya. yeni sistem öğrenciye şiddet uygulamayı reddediyor. haa bazı öğretmenlere göre dayak tercih edilebilir bir yol olabilir ama bu durum ortaya çıktığı takdirde bence öğretmen suçlu bulunur..

Çevrimdışı dante

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #6 : Ekim 27, 2009, 11:35:13 ÖÖ »
Tokat atmaya yeltendiğiniz için sonuçta siz zararlı çıkabilirsiniz.Bence de aile ile görüşüp bu seferlik affediyorum bi daha ki sefere bu kadar hoşgörülü olmam gibisinden gözdağı verebilirsinz

Çevrimdışı mavimartı

• Forum Moderatörü
  • PROFESYONEL YAZAR
  • ertelenmişlik pişmanlığın en yakın dostudur...
« Yanıtla #7 : Ekim 27, 2009, 12:58:18 ÖS »
Bu öğrenci ile konuşmank mümkünse karşılıklı dialog ve onun açısından dinlemek acaba faydalı olur mu?

böyle bir soruya bile bu kadar anlayışla ve sinirlenmeden cevap verebildiğin için seni tebrik ederim beymen. yazılan cümleye bakın "onu da başka dilekçede yazayım olmazsa hepsini bir dilekçede anlatmayayım çünkü bu dilekçeden sonra çocuk cezalandırılacak mı  şüpheli bu sonuç vermezse ikinci dilekçede yazıcam" bu kadar olmaz. sanki öğrenciyi cezaladırmak için fırsat kolluyor. sanki düşmanı...

Çevrimdışı dante

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #8 : Ekim 27, 2009, 13:06:04 ÖS »

böyle bir soruya bile bu kadar anlayışla ve sinirlenmeden cevap verebildiğin için seni tebrik ederim beymen. yazılan cümleye bakın "onu da başka dilekçede yazayım olmazsa hepsini bir dilekçede anlatmayayım çünkü bu dilekçeden sonra çocuk cezalandırılacak mı  şüpheli bu sonuç vermezse ikinci dilekçede yazıcam" bu kadar olmaz. sanki öğrenciyi cezaladırmak için fırsat kolluyor. sanki düşmanı...

Bazen insanlar olayın sıcaklığı ile böyle düşünebilir ,arkadaş da çok sinirlendiği için böyle yazıyor olabilir.

Çevrimdışı mavimartı

• Forum Moderatörü
  • PROFESYONEL YAZAR
  • ertelenmişlik pişmanlığın en yakın dostudur...
« Yanıtla #9 : Ekim 27, 2009, 13:07:55 ÖS »
sinirlendiği tokat atmasından belli zaten...

Çevrimdışı aycann

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #10 : Ekim 27, 2009, 16:46:15 ÖS »
hayatımda dayak yemiş değilim çocukken halamlara gitmiştim eniştem kuzenimi dövmüştü sarılık olmuştum korkudan babam hastane hastane gezdirmişti bugün bir idarecim öğrenciye tokat attı tüm dengem sarsıldı ne kötü şey dayak ya korku olmadan uslanmaz o derler ya birde  :-[ iletişimsizliğin başladığı yerdeki tek çözüm yada çözüm diye kendimizi kandırmamız  :-\

Çevrimdışı iceberg

• PROFESYONEL YAZAR
  • Buz dağlarında mahsur kaldı insan ...
« Yanıtla #11 : Ekim 27, 2009, 17:29:04 ÖS »
benim bu disiplinle ilgili bir sorum var meslektaşlarım. bugün birkaç öğrenci geldi ve birbirlerini şikayet etti aralarında gruplaşma var ve bunlar kız öğrenci karşılıklı birbirlerine ağır laflar söylemişler ve bana gelip yüzleri de kızarmadan bunları anlattılar. bu bilgiler bir yana mesele şu: bunların bu konudaki ikinci gelişi. dedim birdaha bu konuyla gelirseniz ve aranızda sürtüşürseniz sizleri disipline sevk edeceğim. ama şu varki böyle durumlarda ne yapılır bikmiyorum, resmi işleyiş açısından. yani dilekçe mi verecez müdüre, rapor mu vericez bilgileriniz paylaşırsanız sevinirim? ayrıca formatı varsa eklemenizde iyi olur...

ilhami

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Kasım 02, 2009, 14:58:25 ÖS »
bu durumda öğrencide fazla bi suç yok tokat atmışınız size el kaldırmış el pençe durması mı gerekiyordu... doğruya alışmışız bütün olumsuzluklara boyun eymeye... bence bu öğrenciye nasıl ceza verdiririm yerine acaba bu öğrencimi nasıl kazanabilirim diye sorsaydınız çok daha iyisini yapmış olurdunuz hem kendiniz için hem öğrenciniz için...

Çevrimdışı iceberg

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #13 : Kasım 02, 2009, 18:32:23 ÖS »
benim bu disiplinle ilgili bir sorum var meslektaşlarım. bugün birkaç öğrenci geldi ve birbirlerini şikayet etti aralarında gruplaşma var ve bunlar kız öğrenci karşılıklı birbirlerine ağır laflar söylemişler ve bana gelip yüzleri de kızarmadan bunları anlattılar. bu bilgiler bir yana mesele şu: bunların bu konudaki ikinci gelişi. dedim birdaha bu konuyla gelirseniz ve aranızda sürtüşürseniz sizleri disipline sevk edeceğim. ama şu varki böyle durumlarda ne yapılır bikmiyorum, resmi işleyiş açısından. yani dilekçe mi verecez müdüre, rapor mu vericez bilgileriniz paylaşırsanız sevinirim? ayrıca formatı varsa eklemenizde iyi olur...
GÜNCEL...

Çevrimdışı angelina

• PROFESYONEL YAZAR
  • en çok güvendiğim kurum TSK
« Yanıtla #14 : Kasım 02, 2009, 18:52:33 ÖS »
yaşanan sorunu eğitimcilerin bile DAYAK yoluyla çözmeye çalışması aslında ülkemizin neden bugün bu durumda olduğunu özetliyor
siz öğrencinizi- her ne yapmış olursa olsun- tokat atarak eğitebileceğininze inanırsanız ve bunu uygularsanız yaşanan şiddet olaylarından yakınmanız bence çok manasız olur
insan asla dayağı haketmez

Çevrimdışı iceberg

• PROFESYONEL YAZAR
« Yanıtla #15 : Kasım 02, 2009, 19:00:48 ÖS »
GÜNCEL...
GÜNCEL ( arkadaşlar dayağın yanlış bir çözüm yolu olduğunu ve kendisinin yanlış sularda dolaştığını sanırım arkadaş anlamıştır.artık bu konuya odaklanmamız da bence yanlış olur,soruma cevap vermeniz odağımızı değiştirecektir :) )